Itt találod az összes cikket a „szakképzés” témában!
A jövőben a teherautók vezetésére jogosító „C” kategóriás jogosítvánnyal egyidőben megszerezhető az ahhoz kapcsolt nehézpótkocsiból álló járműszerelvényekre szóló „CE” kategóriás vezetői engedély.
A 2023/2024-es tanévben a középfokon nappali oktatásban tanuló diákok 53 százaléka (227 ezer fő) szakmai képzést (is) folytató szakképző iskolába, technikumba, szakgimnáziumba jár, közülük a szakképző évfolyamokon több mint 156 ezren tanulnak, 18 százalékkal többen, mint a 2022/2023-as tanévben – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
„Az innovációs olimpia lényege, hogy a fiatalok essenek szerelembe a kutatással, az innovációval, ehhez alakítsanak ki erős kötődést, és abból szülessen sok szabadalom, védjegy és dizájn”.
A lengyelországi Gdanskban szeptember 5.-9. között rendezték meg a szakmák Európa-bajnokságát, az EuroSkillst. 32 országból 576 fiatal szakember mérte össze a tudását 42 hivatalos versenyszámban és 1 bemutató szakmában.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara őszi pályaorientációs programsorozata keretében országszerte népszerűsíti az agrárszakképzést.
Jelenleg 4 százalékkal marad el az EU átlagtól a magyar másoddiplomás képzésben résztvevők aránya, pedig a piacképesség megtartásában egyre nagyobb szerep jut majd az „élethosszig tartó tanulásnak” – hívják fel a figyelmet a Budapesti Metropolitan Egyetem szakemberei
Várhatóan szeptembertől kezdődhetnek el a B kategóriára érvényes vezetői engedéllyel rendelkezők részére szervezett, autóbuszvezetésre jogosító D kategóriás jogosítvány megszerzését lehetővé tévő tanfolyamok.
A vállalatok versenyelőnyhöz juthatnak, ha felismerik, hogy megéri a tehetséges és lojális munkavállalók tovább- vagy átképzésébe invesztálni.
Szeptemberben kezdődik a BMW Group Gyár Debrecen 3 éves duális szakképzési programja, amelyre három helyi technikumból száz tizedikes diákot választottak ki.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával együttműködve szervezi meg a Szakma Sztár Fesztivált a Hungexpo területén, 2023. április 24-26. között.
Ács képzőközpontot adtak át Nagyvázsonyban. Az elméleti és gyakorlati képzést is biztosító intézményben fiatalok és felnőttek is elsajátíthatják az építészeti szakma fogásait.
Államilag elismert ösztöndíjas felnőtt szakképzés indul a hiányszakmának számító koncert és televízió műsor világosítók számára.
Mely területeken a legnagyobb a verseny a munkaerőért? Melyek lesznek a közeljövő sztárszakmái és hogyan válaszolhatnak a vállalkozások a toborzásban jelentkező kritikus kihívásokra? A kérdésekre a Stylers információ-technológiai cégcsoport szakértői kerestek választ.
A szakmatanulás legfőbb motivációja a munkahelyváltás.
Folytatja képzési programját a Microsoft: a LinkedIn-nel együttműködve világszerte 10 millió embert terveznek bevonni olyan képzésekbe, amelyek a digitális szektorban nagyon keresett hat szakterületen kínálnak tudást.
Egyre nő az igény a szak- és fizikai munkások iránt, miközben munkaerőhiány áll fenn ezen a területen, mindez egyebek mellett a pályaelhagyással és a kivándorlással is magyarázható.
A Győri Szakképzési Centrum vezette konzorcium 2 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást kapott, hogy széles körben ismertté tegye a gyakornoki programokat a fiatalok és a gazdálkodó szervezetek körében.
Az idei WorldSkills szakmák világbajnokságán 23 versenyszámban 27 magyar fiatal szakember versenyez 10 különböző országban, 14 időpontban.
Mindhárom érintett megyében és a fővárosban támogatott képzésben vehetnek részt a Tungsram Operations Kft. csoportos létszámleépítésben érintett dolgozói.
Egyéves turisztikai fejlesztési szakközgazdász szakirányú továbbképzést indít ősszel a Budapesti Corvinus Egyetem. A Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány 20 hallgató részére ösztöndíjat biztosít, ami megegyezik a második félév tandíjával.
A nyomdaipari ágazat utánpótlás-problémáit enyhítheti egy a Nyomda- és Papíripari Szövetség által életre hívott, kísérleti fázisban járó, innovatív projekt.
A kétszeres Magyar Brands és Business Superbrands díjas Daniella Villamosság idén útjára indította Talentum névre keresztelt alapítványát.
A Nébih kezdeményezésére elindult a növényvédelmi drónpilóta alapképzés. Magyarországon elsőként az ABZ Drone Kft. szerezte meg a jogot, hogy megszervezhesse és elindíthassa az oktatást.
Kurucsó Zsolt a DEKRA Akademie ügyvezetőjeként olyan sikeres vállalatot vesz át, amely tavaly összesen 668 képzést indított országszerte,14.713 hallgató részvételével.
A cél, hogy minden mostani általános iskolásnak legyen később legalább szakmája, és a képességeinek megfelelően tudjon boldogulni az életben – jelentette ki az ITM államtitkára.
Fontos döntést kell meghozniuk február első felében a végzős általános iskolásoknak - hamarosan lejár a középiskolai jelentkezési határidő. A szakképzésben továbbtanuló fiatalok a technikumokban érettségizhetnek is, a szakképző iskolákban gyorsabban szerezhetnek szakmát.
A Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz keretében hamarosan megjelenik a „21. századi szakképző intézményfejlesztési program” című (RRF-2.2.2-22) felhívás.
A technikumokban és szakképző iskolában már két évfolyam kap általános ösztöndíjat, a most futó tanév második felétől nagyobb összegű juttatásban is részesülhet mintegy kétezer diák. A havi 16-34 ezer forintos Apáczai ösztöndíjakra a hátrányos helyzetű és jó tanulmányi eredményű kilencedikesek és tízedikesek pályázhatnak – jelentette be Pölöskei Gáborné.
Az OKJ-képzések megszűnése után új típusú szakképesítéseket lehet szerezni, 2022-ben számos foglalkozással bővül a lista.
A technikumokban és szakképző iskolákban tavalytól felmenő rendszerben bevezetett általános ösztöndíjakat először utalják egyszerre két évfolyamnak is. A szeptemberi és októberi támogatás több mint százezer kilencedik és tizedik osztályos diákhoz érkezik meg a napokban, összesen közel 2,5 milliárd forint értékben.
Az automatizáció, a robottechnológia, a digitalizáció, a mesterséges intelligencia, a felhő alapú megoldások és a megújuló energetikai fejlesztések, az innovatív infrastruktúrák, valamint az adatfeldolgozás robbanásszerű fellendülése fogja meghatározni az elkövetkező 5 évben a gazdaság fejlődésének irányát Magyarországon is.
Nem vagy elégedett a jelenlegi munkáddal? Szeretnél elsajátítani egy olyan szakmát, amivel jobb lehetőségeid lennének, de úgy érzed, hogy nincs elég időd, energiád és főleg kitartásod ahhoz, hogy évekre visszaülj az iskolapadba?
Húsz év szünet után idén szeptemberben újra elindult a papírgyártás és feldolgozás nappali szakképzése Magyarországon.
Folyamatosan nő a kereslet az online tanfolyamokra. A koronavírus miatt egyre többen választják a hagyományos tantermi órák helyett az online képzéseket. A felnőttképzők is gyorsan reagáltak a megnövekedett igényekre, és folyamatosan bővül a kínálat.
A tavalyi bővülés után az idén tovább nőtt a DEKRA Akademie Aranykalászos gazdatanfolyamain a résztvevők száma. A pandémia hatására a felnőttképző cég ügyfelei között nőtt a magánszemélyek aránya, már meg is haladja a vállalati megrendelők arányát.
Jókor tette rugalmasabbá a szakképzést a kormány, amikor a járvány legelején meghozta a szükséges intézkedéseket – mondta az Emmi parlamenti államtitkára szerdán Vácon.
Nem biztos, hogy a tizenévesen megálmodott pálya 10-20 év múlva is vonzó lesz.
Az országban elsőként a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán (PTE MIK) indul tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakmérnök szakirányú továbbképzés.
A képzési költségeket kamatmentes hitellel támogatja az állam. A felsőoktatásban, képzésekben résztvevő, gyermeket tervező édesanyák speciális családtámogatási kedvezménnyel is számolhatnak.
A szakmatanulás lehetőségét ajánlotta a felsőoktatásból kimaradók figyelmébe az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára.
Csütörtök este nyilvánosságra kerültek az egyetemi ponthatárok. A felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetése után azonban sajnos nem mindenki örül az eredménynek.
Új továbbtanulási lehetőség nyílt meg az informatikai képzési terület iránt érdeklődők számára a Széchenyi István Egyetemen.
A kormány célja, hogy jobbá, rugalmasabbá és gyakorlatiasabbá tegye a szakképzést, ennek egyik alapvető feltétele az oktatók nagyobb megbecsülése. A 2020 júliusával bevezetett, átlagosan 30 százalékos béremelés mellett az elmúlt tanévben már a szakmaszerzésre törekvő diákok is ösztöndíjat kaphattak.
Azoknak, akik felnőttként nem akarnak évekre visszaülni az iskolapadba, az OKJ megszűnése után is van lehetőségük a tanulásra. További segítséget jelenthet számukra a nemrégiben bevezetett képzési hitel is.
Az INCO és hazai partnere, a szuperintenzív IT képzéseket nyújtó Green Fox Academy együttműködése keretében 300 magyar nő térítésmentesen emelheti magasabb szintre informatikai tudását egy júliusban induló kurzuson.
A technikumok sikeresen megszervezték az érettségi vizsgákat, azonban a szakképzésben sem értek még véget a megmérettetések. Hétfőtől kezdődnek a szakmai írásbeli vizsgák, hamarosan gyakorlati tudásukról is számot adhatnak majd a fiatalok.
Az Országos Képzési Jegyzék (OKJ) helyét a mindössze 174 alapszakmát tartalmazó Szakmajegyzék váltotta fel. Az alapszakmákat a már csak iskolarendszerű képzés keretében lehet tanulni. Felmerül a kérdés, hogyan tudnak szakmát tanulni azok, akik felnőttként ülnének vissza az iskolapadba.
Az öt év alatt elért közel 49 százalékos növekedésével Európa egyik legjobbjának számít a magyar építőipar, azonban az ágazatban még mindig munkaerő- és mérnökhiány tapasztalható. A KÉSZ Csoport ezért építőmérnök-hallgatóknak indít pályázatot.
Hétmillió eurós tőkebefektetéshez jutott a Codecool programozóiskola és IT-szakember közvetítő cége, amelyet további terjeszkedésre és termékfejlesztésére fordítanak – tájékoztatta az MTI-t a társaság.
A magyarországi vállalatok jóval több női digitális szakembert alkalmaznának, de nagyon kevés a jelentkező. Az informatikai képzésben is túl kevés nő vesz részt.
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal a „Digitális szakadék csökkentése” című európai uniós, vissza nem térítendő támogatású kiemelt projekt keretében eddig mintegy 230 ezer ember számára biztosított lehetőséget az alapszintű digitális kompetenciák elsajátítására és fejlesztésére.
A pályaválasztás során az egyik legelső kérdés, ami felmerül, hogy a szakmatanulás vagy a felsőoktatás irányába érdemes-e elindulni. Mi alapján érdemes választani?
Az esztergomi önkormányzat megállapodott a térségi szakképzési központtal, hogy a város tulajdonában lévő Fürdő Szálló épületét tanszállóként hasznosítják, ezzel közel 250 diáknak nyújthatnak képzési lehetőséget.
A felnőttképzések világa teljesen más, mint egy főiskolai képzés vagy egy iskolarendszerű szakképzés. Azok, akik munka és család mellett ülnek vissza az iskolapadba, teljesen más motivációkkal és prioritásokkal vágnak bele egy tanfolyamba.
Agrárszakma iránytű címmel készített kiadványt a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, amely az új szakképzési rendszer mezőgazdasági és élelmiszeripari képzéseit mutatja be.
Több évtizedes szünet után újraindul a papírgyártás és feldolgozás nappali szakképzése Magyarországon az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Vajda-Papír együttműködésében a 2021/2022-es tanévben.
Az ötödik alkalommal meghirdetett „Az év felelős foglalkoztatója” pályázaton azokat a munkáltatókat ismerik el, akik munkavállalóikat vállalatuk legfontosabb értékeként kezelik, erőfeszítéseket tesznek megtartásuk, fejlesztésük és jóllétük érdekében.
Az idei tanévtől, a megújuló szakképzéssel együtt, elindul az új szakképzési ösztöndíjrendszer is, amelynek célja, hogy minden tanuló számára biztosított legyen a támogatás, ugyanakkor a juttatások hiányzás- és eredményfüggők legyenek.
Az OECD éves oktatási jelentése szerint Magyarországon nemzetközi összevetésben is kimagasló szerepet tölt be a munkahelyen végzett gyakorlati képzés, jók a szakképzettséggel rendelkezők elhelyezkedési esélyei, és folyamatosan emelkednek az oktatói bérek.
A Google saját képzést indít, amelyen fél év alatt olyan bizonyítványt lehet szerezni, ami elegendő a cégnél meghirdetett állások betöltésére.
Jövő áprilistól a szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető diákhitel – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium szombaton az MTI-vel.
Az Edutus Egyetem a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány támogatásával elindítja online teljesíthető, akkreditált digitális turisztikai felnőttképzéseit.
Jelentős változások lesznek a szakképzésben június másodikától, ugyanis az intézmények vezetői döntenek arról, hogy hogyan folytatják az oktatást – tájékoztatott Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára.
A gazdaságvédelmi intézkedések részeként és a fiatalok foglalkoztatásának további bővítése érdekében a diákokat a következő tanévtől egy megerősített, rugalmasabb, gyakorlatiasabb szakképzési rendszer várja. Júliustól emelkedik az oktatók bére, az erről szóló ajánlatot május végéig minden érintett megkapja.
Csaknem 100 ezer maszkot készítettek a szakképzésben tanulók – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium vasárnap.
A járvány lassítása érdekében a szakképző intézmények oktatói, tanulói saját készítésű eszközökkel segítik a koronavírus terjedése elleni védekezést – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium szombaton.
Rendben zajlik az átállás a digitális munkarendre a szakképzésben is – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium szerdán.
A hazai vendéglátóhelyek 2019-ben együttesen összesen 1500 milliárd forint árbevételt értek el, a forgalom volumene tehát egy év alatt 6,9 százalékkal nőtt. A szakképzett munkaerő hiánya azonban továbbra is fenyegetésként vetül a szektorra.
Mától adható be a támogatási kérelem a „Kisgyermeket nevelő szülők képzésének elősegítése, ösztöndíja és elhelyezkedésük támogatása” című kiemelt pályázati felhívásra.
A munkaerőpiac folyamatos változása miatt nehéz előre megmondani, milyen szakmákra lesz leginkább kereslet a jövőben. Az általános munkaerő-piaci trendekből és a törvényi változásokból következtethetünk arra, mely szakmákra mutatkozik majd nagyobb igény 2020-ban.
A 2020-as év a szakképzésben és a felnőttképzésben is rengeteg változást hoz majd. Már tavaly megkezdődött az OKJ átalakítása, de a tényleges változásokat csak az idei évtől érzékelik majd a tanulni vágyók.
A nemzetközi programozó iskola budapesti startolásának alkalmából öt női jelentkezőnek térítésmentes képzést kínál januárban induló webfejlesztő kurzusára. Az iskola nemzetközi szinten több, mint 200 ezer eurót szán női ösztöndíjak biztosítására.
A 16. Országos Gazdaságinformatikai Konferencia idei előadásainak jelentős része a Fintech és mesterséges intelligencia témakörével foglalkozott. Kutatások szerint jövőre az okosvárosok száma világszerte eléri a 600-at,
Budapesten nyitja meg 24. campusát a Wild Code School nemzetközi programozó iskola. A központ öt hónapos intenzív webfejlesztő képzést kínál angol nyelven 2020 januárjától.
A választható szakmák száma jelentősen csökkent, de nem ez az egyetlen változás, amire oda kell figyelniük a tanulni vágyóknak.
A szakképzési kínálat nem fedi le azt, amire a vállalkozásoknak szükségük lenne, és kevés gyakorlatot is szereznek az ott tanulók: ez a véleményük a képzésekről a budapesti cégeknek, ám kétharmaduk ennek ellenére sem fogadna be tanulót – ez derül ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara megrendelésére készített kutatásából.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium benyújtotta az Országgyűlésnek a szakképzési törvény tervezetét.
A SPAR alapítása óta kiemelt jelentőséget tulajdonít a szakmai utánpótlás-nevelésnek. A tavalyi szemeszterben 397 diák tette le sikerrel a szakvizsgáit, az idei tanévben pedig közel 800 tanuló szakmai gyakorlatáról gondoskodik az áruházlánc.
A legjobbiskola.hu portál magyar középiskolákat értékelő rangsorában – akárcsak tavaly – 2019-ben is a négyéves képzést adó veszprémi Lovassy László Gimnázium lett az első.
Várhatóan 2020 őszétől az OKJ-s képzés keretében oktatott szakmák nagy részét már csak iskolarendszerű képzésben lehet majd tanulni. Azoknak, akik rövidebb idő alatt szeretnének szakmát szerezni, gyorsan kell jelentkezniük a kiszemelt képzésre.
Tíz év után először 8,5 százalékkal több diák kezdte meg tanulmányait szakgimnáziumban, mint általános gimnáziumban tavaly, ez is jelzi, hogy a szakképzésé a jövő – mondta az innovációs és technológiai miniszter az országos szakképzési tanévnyitón szombaton Nyíregyházán.
Egyre kevesebb végzős diák talál olyan munkahelyet, amelyben teljes mértékben hasznát venné tanult szakmájának – derül ki a Trexima piackutató és tanácsadó társaság szlovákiai felméréséből.
Egyre többet hallani a duális képzésről, bár sok diák és munkáltató néha fenntartással kezeli. Hogyan kell jelentkezni? Ingyenes a munka? Kockáztatnak valamit a cégek? Olvassa el a válaszokat!
Idén szeptembertől a duális képzésben közreműködő, iskolán kívüli gyakorlati képzőhelyen a diplomával vagy mestervizsgával nem rendelkező szakemberek csak gyakorlati oktatói tanúsítvánnyal képezhetik a tanulókat.
Idén több mint 112 ezren jelentkeztek egyetemekre, főiskolákra, a diákoknak szerdán a fővárosban és az ország több városában ponthatárváró rendezvényeket tartottak.
Harmadik alkalommal rendezték meg a kecskeméti Mercedes-Benz gyárban a duális főiskolai hallgatók napját. A játékos csapatépítő programon mintegy félszáz hallgató vett részt.
Várhatóan 2020-tól változik a szakképzés, a kormány jelentősen csökkentené a választható szakmák körét.
A bizalomnak hihetetlen jelentősége van, így mi egyértelműen a tudatosan alakított tovább ajánlásokból élünk – mondja az Üzletemnek Ujváry András, az Exline Kft. ügyvezetője.
Sok olyan szakmában is nehéz munkaerőt találni, amelynek megszerzéséhez még érettségi sem szükséges.
Virtuális és 3D-megoldásokat is alkalmazó pályaválasztási napot rendeznek június 6-án a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban.
Az utóbbi egy-két évtizedben látványosan fejlődött a romániai gazdák mezőgépparkja. A szakoktatás azonban nem tart lépést a mezőgépészet fejlődésével.
Nem egyszerű felnőtt fejjel, család vagy munka mellett tanulni, ám, ha jobb fizetésre vagy a tudás örömére vágysz, azért áldozatokat kell hozni.
A vendéglátásban dolgozók majdnem negyede szakképzetlen Magyarországon.
Országos roadshow-t indított a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a területi kamarákkal együttműködve a szakképzés népszerűsítésére, az akció május 31-ig tart.
A kiszámítható jövőt és a versenyképes fizetést az értékesíthető szaktudás biztosíthatja - mondta Parragh László.
A SPAR bicskei húsüzeme 15 évvel ezelőtt kezdte meg a termelést. Ma már az évi 12 millió kilogramm bontott sertés- és 1,1 millió kilogramm bontott marhahúst dolgoznak fel.
Ha valaki nem hajlandó az élethosszig tartó tanulásra, az az építőiparban is kimarad a versenyből.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Élelmiszeripari Igazgatósága idén újra megrendezi a „Tanuljunk együtt!” programsorozatot, amelynek keretében elsőként a pálinka- és a párlatkészítésről tart szakmai rendezvényt.
Tanulj SzakMÁt! mottóval pályaorientációs és szakképzési börzét rendeznek március 5-én Budapesten, a MOM Sport és Uszoda Központban.
Tavaly szinte minden célszámon túllőttünk, és 95 százalékban elértük, amit kitűztünk – mondja Markovich Béla, a Mapei Kft. ügyvezetője.
2020-tól ismét két féléves szakmai gyakorlatot kell majd teljesíteniük a turizmus-vendéglátás alapképzések hallgatóinak, képzési idejük 7 félévről 8 félévre nő.
Három év alatt megduplázta árbevételét a miskolci családi vállalkozás. A Creppy PalacsintaHáz a közeljövőben a legmodernebb eszközökkel felszerelt oktató- és rendezvényközpont kialakítását tervezi, amelynek köszönhetően folyamatos létszámbővítés is várható.
Regionális képzőközpontokra van szükség az építőipari szakmáknál a gyakorlati oktatás eredményességének növelése érdekében, ez az új típusú intézmény tanműhelyi képzést biztosítana a szakképzés mindhárom évfolyamában és úgy kellene kialakítani, hogy több szakiskola (szakközépiskola és szakgimnázium) tanulóinak gyakorlati oktatását tudja ellátni – közölte az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ).
Hol tart a nemzetközi építőipar élvonala? Milyen innovációk és ötletek hasznosíthatók idehaza? Ezekre a kérdésekre is választ kaphattak a Market Építő Zrt. szakemberei a müncheni BAU kiállításon.
Ennyire könnyű sosem volt új munkát találni, szakmát tanulni vagy új vállalkozást alapítani, mint ma – állítja Winter Ádám az Üzletemnek adott interjúban.
Mezőgazdasági gépész, méhész, patkolókovács, lovász, virágkötő, gyümölcspálinka-gyártó, hentes és mészáros mesterleveleket adott át ma a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara. Idén összesen 80 szakember tett mestervizsgát ezekben a szakmákban.
Robotikai eszközökkel támogatja egy XVIII. kerületi általános iskola informatikai tehetséggondozó programját a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest.
A Mercedes-Benz gyár egyéves ipari művezető képzésének zárásaként újabb 24 szakember kapta meg magyar-német diplomáját Kecskeméten.
A vállalatok leginkább a költségek fókuszálnak, miközben megfeledkeznek a technológia és a munkaerő fejlesztéséről. Ezen változtatna az Agrárkamara.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.