A vendéglátásban dolgozók majdnem negyede szakképzetlen Magyarországon, 18 százalékuknak OKJ tanfolyam vagy képzés, 30 százalékuknak pedig szakiskolai végzettség a legmagasabb képesítése – derült ki az Eventrend Global kutatásából.
A vendéglátásban dolgozók 16 százaléka tud rendesen angolul, míg 18 százalékuk egyáltalán nem beszéli a nyelvet – olvasható a Világgazdaságban. Németül a megkérdezettek 9 százaléka tud, miközben a 47 százalékuk nem beszél ilyen nyelven.
A válaszadók 8 százaléka nem tud megszólalni egyetlen idegen nyelven sem, viszont 13 százalékuk három vagy több nyelven is tud valamilyen szinten.
A válaszadók átlagosan 3,7 évet töltenek egy munkahelyen. A fiatalok kevésbé lojálisak munkaadóikhoz, míg a 40 évnél idősebbek éveket képesek lehúzni ugyanott. A megkérdezettek 13 százaléka egyébként vándormadárnak számít, ők kevesebb, mint egy évig tartanak ki egy munkahelyen.
A külföldön szerencsét próbáló magyarok közül a legtöbben a vendéglátásból kerültek ki. 41 százalékuk dolgozott már 1-2 hétnél hosszabb ideig külföldön.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.