Dél-Balatoni Vízi Kör néven hat állomásból álló kishajós megállópont-hálózatot építenek ki a Balaton déli partján 250 millió forintos támogatásból. A fejlesztések egy része nyárra, a teljes projekt az év végéig valósul meg – tájékoztatott Szépvölgyi István, a Magyar Vitorlás Akadémia ügyvezetője.
A többnyire meglévő kikötőkhöz kapcsolódó fejlesztés, az Európai Unió társfinanszírozásával, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz pályázatának vissza nem térítendő támogatásából, a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg. (Egy másik projekt keretében a tó északi partján további hat megállópont létesítését tervezik, ez a pályázat azonban forrás hiányában egyelőre tartaléklistára került.)
Az állomások bárki számára megközelíthetőek lesznek, kajakosok, kenusok is használhatják, több helyen vitorláscsónak-kölcsönzési lehetőséget is biztosítanak. „Ez a beruházás régi hiányt pótol, hiszen a Balaton körül nagyon kevés a lehetőség úgynevezett svertes vitorlások vagy vitorláscsónakok vízre helyezésére” – mondta Gellér László Alajos, a Magyar Vitorlás Szövetség elnöke.
A dél-balatoni megállópontokon – Siófokon, Zamárdiban, Balatonföldváron, Balatonlellén, Balatonfenyvesen és Balatonmáriafürdőn – különböző fejlesztések valósulnak meg, hol mosdót, öltözőt, tárolót, stéget alakítanak ki, hol sólyát létesítenek, hol kölcsönözhető vitorlást szereznek be. Lesz, ahol mozgássérültek részére építenek ki vízre jutási lehetőséget. A megállóhelyek egységes, jól felismerhető arculattal rendelkeznek majd.
A projektet megvalósító konzorcium vezetője a Magyar Vitorlás Szövetség, további tagjai a Balatonmáriafürdői Vízisport Egyesület, a Balaton Vizisport és Szabadidő Egyesület, a Karsailing Vitorlás Sport Egyesület, a Siófoki „Ezüstpart” Vitorlás Egyesület, Balatonföldvár önkormányzata, valamint a Zamárdi Vízisport Egyesület. (MTI)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.