Harmadszor rendeztek duális főiskolai napot a Mercedes-Benz gyárban

2019. 07. 23., 15:30

Harmadik alkalommal rendezték meg a kecskeméti Mercedes-Benz gyárban a duális főiskolai hallgatók napját. A játékos csapatépítő programon mintegy félszáz hallgató vett részt.

Múlt csütörtökön a Mercedes-Benz kecskeméti gyárában a duális főiskolai képzésben résztvevő diákoké volt a főszerep: a harmadik alkalommal megrendezett duális hallgatói nap egymás megismeréséről és a játékos csapatépítésről szólt. A programok között volt a gyárral és a termeléssel kapcsolatos autóipari kvíz, ügyességi játék és kiscsoportos kreatív feladat is, amelynek során az egyes csapatoknak azt kellett bemutatniuk, hogy hogyan képzelik el a jövő autógyárát.

A rendezvényen Christian Wolff, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. ügyvezetője elmondta: „Az évről-évre növekvő jelentkezői létszám egyértelműen a duális képzés egyre nagyobb népszerűségét jelzi. Ami pedig különösen örvendetes, hogy egyre több női hallgatót is üdvözölhetünk a gyár duális képzési programjában. Jelenleg két gépészmérnök, két mérnök-informatikus, egy logisztikai mérnök és három gazdálkodás és menedzsment szakos fiatal hölgy vesz részt a képzésben.”

Christian Wolff elmondta: az autóipar éppen történetének legnagyobb változásán megy keresztül. Az elektromos hajtás, az önvezető járművek és az autómegosztó szolgáltatások terjedése globálisan forradalmasítja magát az autózást. A fejlődés részeként a digitalizáció, az ipar 4.0-ás megoldások és a rugalmas termelés már ma is mind megtapasztalhatók a gyárban, a duális képzésben résztvevő diákok a tanáraiknak köszönhetően így testközelből szerezhetik meg az a tudást, amelyre támaszkodva még a gyorsan változó technológiai környezetben is mindig képesek lesznek boldogulni.

A gyárigazgató kiemelte a Neumann János Egyetem Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karával folytatott közös munka jelentőségét. Az egyetem és a kecskeméti autógyár szoros szakmai együttműködésének köszönhetően hazánkban elsőként itt vezették be a duális képzési formát. A kecskeméti gyárban zajló képzés keretében azóta már hét szakon, a járműmérnök, gépészmérnök, mérnökinformatikus, műszaki menedzser, logisztikai mérnök, gazdálkodás és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás szakirányon szerezhetnek duális diplomát a hallgatók.

Kovács János, a Mercedes-Benz gyár oktatási vezetője elmondta: „Fontos számunkra, hogy a nálunk tanuló hallgatók jobban megismerjék egymást a tanórákon kívül is, hogy a diákok találkozzanak, beszélgessenek egymással, és így szakokon és évfolyamokon átívelő ismeretségeket, barátságokat alapozzunk meg. Így fogják tudni egymást különösen jól támogatni a jövőben is. A most megrendezett duális hallgatói nap fő célja éppen ezért a csapat összekovácsolása volt, és az eredménnyel nagyon elégedettek vagyunk.”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS