A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki közel száz embert vert át befektetési ajánlataival, mellyel összesen több, mint egymilliárd forint kárt okozott.
A vádirat szerint egy 45 éves balassagyarmati férfi 2022 tavaszáig, több éven át magabiztos és megnyerő fellépésével havi 10 százalékos, vagy az azt meghaladó hozam ígéretével több befektetési lehetőségre – tőzsde, arany, deviza – hivatkozva ismerőseitől és más magánszemélyektől kért és kapott változó mértékű pénzösszegeket – olvasható a Nógrád Vármegyei Főügyészség közleményében.
Az álbróker a befektetőktől átvett összegeket nem fektette be, és az szándékában sem állt, mivel a sértettektől megszerzett pénzt arra fordította, hogy más ügyfelei felé a befektetések után ígért hozamokat kifizesse azért, hogy a tőke visszafizetésének ígéretét valós színben tüntesse fel és további tőkeösszeget tudjon megszerezni, illetve a már hosszabb ideje lejárt és a befektetett tőkét követelő ügyfelei felé teljesíteni tudjon.
A férfi az éveken át folytatott jogtalan pénzügyi tevékenységével majd száz embert vert át és károsított meg, összesen több mint egymilliárd forintos kárt okozva.
Az ügyészség a férfival szemben többrendbeli csalás, sikkasztás és jogosulatlan pénzügyi tevékenység végzése miatt emelt vádat, és börtönbüntetést, közügyektől eltiltást, továbbá a pénzügyi befektetési tevékenységhez kapcsolódó foglalkozásoktól eltiltást indítványozott. Az ügyészség indítványozta, hogy a sértettek kárigényét a bíróság bírálja el, valamint a férfi fizesse meg a bűnügyi költséget.
Az ügyben a Balassagyarmati Járásbíróság dönt.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A Paksi Atomerőmű középtávú karbantartási tervének megfelelően június 6-tól megkezdődik, a 4. blokk 2025. évi karbantartása, amely a fűtőelemek üzemszerű cseréjével összekötött tervszerű karbantartási tevékenységeket foglalja magában – tájékoztatott az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).