Stratégiai együttműködési szerződést írt alá a VOSZ, az OSZT, a DiákÉSZ és a KÖZÉSZ az innovatív munkaerő-piaci megoldások előmozdításáért

Stratégiai együttműködési szerződést írt alá a VOSZ, az OSZT, a DiákÉSZ és a KÖZÉSZ az innovatív munkaerő-piaci megoldások előmozdításáért
2024. 12. 11., 19:11

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ), a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége (KÖZÉSZ), valamint az Országos Szövetkezeti Tanács (OSZT) közötti stratégiai megállapodás aláírására került sor december 11-én Budapesten a nyugdíjas foglalkoztatás országjáró fórumán.

Az együttműködési szerződést aláíró felek megállapodtak, hogy közös erővel és hatékonyan előmozdítják a foglalkoztatást, támogatják az innovatív munkaerő-piaci megoldásokat és elősegítik a diákok, nyugdíjasok és vállalkozók közötti együttműködést.

Kósa Lajos, az Országos Szövetkezeti Tanács elnöke hangsúlyozta, hogy a szövetkezeti forma jelentős szerepet játszik a helyi gazdaságok megerősítésében és a közösségi foglalkoztatás előmozdításában.

Gazsi Attila, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnökhelyettese kiemelte, hogy a vállalkozások számára elengedhetetlen a folyamatos fejlődés és alkalmazkodás a változó piaci környezethez. A VOSZ célja, hogy támogassa a tagjait az innovációban és a versenyképesség növelésében.

Dolgos Attila, a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetségének ügyvezető alelnöke elmondta, hogy a nyugdíjasok aktív részvételének ösztönzése nemcsak számukra, hanem a társadalom egészének is hasznos, hiszen tapasztalataik és tudásuk értékes forrást jelentenek.

Dr. Fiák István, a DiákÉSZ elnöke hangsúlyozta, hogy a fiatal vállalkozók képviselete kulcsfontosságú ahhoz, hogy a jövő generációi is aktívan részt vehessenek a gazdasági életben.

A megállapodás keretében a résztvevő felek kölcsönösen támogatják egymást szakmai rendezvényeken, tájékoztató anyagok megosztásával és közös pályázatok indításával. Céljuk, hogy együttes erővel javítsák a foglalkoztatási lehetőségeket és elősegítsék az innovatív munkaerő-piaci megoldások bevezetését.

Főbb célkitűzések:

1. Foglalkoztatás előmozdítása: A felek együttműködése révén új munkahelyek teremtése és meglévő állások megőrzése válik lehetővé.

2. Innovatív megoldások támogatása: A résztvevők közösen dolgoznak ki olyan programokat, amelyek segítik az új technológiák bevezetését és az innovációt.

3. Közösségi együttműködés erősítése: A diákok, nyugdíjasok és vállalkozók közötti együttműködés elősegítése érdekében különböző programokat indítanak.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 01. 17., 10:10
A január 15-én lezárult Napenergia Plusz Program december–januári „véghajrájában” közel 750 támogatási kérelem érkezett be, az egy éves benyújtási időszak alatt pedig összesen több mint 23 ezer pályázó igényelt összesen 96,4 milliárd forint állami hozzájárulást modern napelemes rendszerek telepítéséhez – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
2025-01-17 15:44:35
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.
Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.

  Rovathírek: GUSTO

A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS