A legfontosabb tudnivalókat a NAV szakértői foglalták össze.
„Az elektromos és elektronikus berendezésekkel kapcsolatos hulladékgazdálkodási tevékenységről” szóló 197/2014. (VIII. 1.) Korm. rendelet („E+E rendelet”) szerinti elektromos, elektronikus berendezés hulladéka koncessziós hulladék, ezért az kizárólag koncesszori fémkereskedő, vagy hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységet végző koncesszori alvállalkozó részére adható át – figyelmeztet az adóhivatal „A fémkereskedelmi szabályok változása kapcsán felmerülő kérdések-válaszok” című hírlevelében.
Az elektromos és elektronikus berendezések önállóan elektromos és elektronikus berendezésnek nem minősülő, jogszerű javítási, szervizelési tevékenységből származó alkatrészei nem tartoznak sem az EPR-rendelet, sem a koncesszió hatálya alá, mivel azok nem számítanak berendezésnek az E+E-rendelet szerint. Ezért ezeket a fémkereskedelmi engedélyköteles anyagokat átveheti fémkereskedő is.
Hulladékká vált elektromos és elektronikus berendezésből alkatrész nem távolítható el annak érdekében, hogy az fémkereskedő részére kerüljön értékesítésre.
A hulladékká vált elektromos, elektronikus berendezésekből történő alkatrész-eltávolítás hulladékgazdálkodási engedélyköteles tevékenység, amelyet koncessziós hulladék előkezelési tevékenység esetében csak koncesszori alvállalkozó végezhet. Az engedély, illetve koncesszori alvállalkozói szerződés nélkül végzett ilyen hulladékgazdálkodási tevékenység hulladékgazdálkodási bírságot von maga után.
A hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény 31. § (5) bekezdése alapján a koncessziós társaság, a koncesszori alvállalkozó a hulladék átadásának ösztönzése érdekében ösztönző intézkedést alkalmazhat. A mindenkori érvényes ösztönző és átvételi díjak a MOHU oldalán érhetőek el.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.