2024. december 12. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 12. 12., 07:12

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Stratégiai együttműködési szerződést írt alá a VOSZ, az OSZT, a DiákÉSZ és a KÖZÉSZ az innovatív munkaerő-piaci megoldások előmozdításáért

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége, a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége, valamint az Országos Szövetkezeti Tanács közötti stratégiai megállapodás aláírására került sor december 11-én Budapesten.

Lélegzethez jutottak a kisbenzinkutak

Eredményesen lobbizott a VOSZ támogatásával a kisbenzinkutak szakmai érdekképviseleti szövetsége, csökken az aránytalanul magas adóteher.

Elindultak az exportot erősítő konstrukciók a Demján Sándor Programban

A Demján Sándor Program keretein belül, 400 milliárd forintos keretösszeggel elindult az EXIM exportösztönzési hitelprogram és a kifektetési hitel- és tőkeprogram.

Új lehetőség kisvállalkozásoknak: uniós alanyi adómentesség

2025. január 1-jén indul a Kisvállalkozások Közösségi Alanyi Adómentességi Rendszere, amely a kkv-k közösségi hozzáadottértékadó-mentességének adminisztrációját egyszerűsíti mind az adózók, mind az adóhatóságok számára.

Az akciókhoz is akciót kínálnak az autóvásárlóknak

A lízingcégek is gyakran nyújtanak 0 százalékos vagy 2–5 százalék közötti THM-mel finanszírozást, de csak speciális feltételekkel, ezért mindenképpen érdemes összevetni a finanszírozási lehetőségeket a kocsivásárlási döntés előtt.

Közép-Magyarország az ingatlanpiac motorja

Kiemelkedő vándorlási többlet és tranzakciószám jellemzi a közép-magyarországi régiót, amely az ingatlanpiac motorjaként egyben az ország legdrágább térsége is – derül ki az Otthon Centrum harmadik negyedévre vonatkozó elemzéséből.

Duna House: 1,2 millió forint volt a legolcsóbb, egymilliárdnál is többe került a legdrágább ingatlan 2024-ben

A legérdekesebb ingatlanpiaci adatok a Duna House országos ingatlanközvetítő hálózatától.

Kissé csökkentek a kínálati lakbérek novemberben

2024 novemberében országosan 0,6, Budapesten 1,1 százalékkal csökkentek a kínálati lakbérek az előző hónaphoz viszonyítva a KSH–ingatlan.com-lakbérindex szerint.

Tíz magyar étterem nyert el idén Michelin-csillagot

Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.

Forradalmi AI-technológia: 3D térképek és adatelemzések az okosvárosok szolgálatában

Az okosvárosok és okosgyárak számára felépített új rendszernek az ingatlan értékbecsléstől az épületek energiaoptimalizálásán át a pénzügyi kockázatelemzésig egy sor hasznos alkalmazási területe lesz.

Milliárdos kárt okozott a megnyerő fellépésű balassagyarmati álbróker

A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki közel száz embert vert át befektetési ajánlataival, mellyel összesen több, mint egymilliárd forint kárt okozott.

Negyedik alkalommal indul el a START program

A Design Terminal és a Nemzeti Tehetség Központ szervezésében immár negyedik alkalommal indul el a START program, amely a fiatalok vállalkozóvá válását támogatja szakmai képzéssel, mentorációval és akár 3–5 millió forint értékű díjazással.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS