Milyen előnyökkel jár, ha több szakmánk van?

2021. 08. 23., 17:30

Napjainkban már nem az a jellemző, hogy egy egész életre választunk szakmát. Nem biztos, hogy a tizenévesen megálmodott pálya 10-20 év múlva is vonzó lesz. Gyorsan változó világunkban arra is találunk rengeteg példát, hogy az egykor keresett és jól fizető szakmák mára teljesen eltűntek. De hogyan készülhetünk fel erre? Mit tehetünk azért, hogy biztosítsuk jövőnket és megélhetésünket?

A TanfolyamokOKJ.hu képzéskereső portál összegyűjtötte, hogy milyen előnyei lehetnek, ha több szakmával rendelkezünk.

1. Akinek több szakmája van, azt kevésbé érheti meglepetés a jövőben

Képzeld el, hogy a munkahelyeden leépítés van, és a városodban vajmi kevés esélyed van rá, hogy ugyanabban a munkakörben elhelyezkedj, mint amiben eddig teljesítettél. Bejárni nem tudsz más városba, költözni pedig nem akarsz. De szerencsédre van másik szakmád is, amivel hamar találsz állást.

2. Ha több szakmád is van, nem leszel belekényszerítve egy adott életmodellbe

Nem kell például nyugdíjas korodig ugyanazt a munkát végezned, ha már nem okoz örömet a számodra. Ha úgy érzed, hogy már túl monoton egy munkakör a számodra, akkor nem kell belefásulnod a munkanapokba, dobbanthatsz máshová.

3. Nyugodtabb szívvel mondasz fel

Akadnak előre nem várt helyzetek: kiközösítenek a kollégák, túlterhel a főnök, vagy csak szimplán nem tetszik a munkahelyi légkör. A válaszod erre nem csak a néma szenvedés lehet. Ha annak idején több tanfolyamot is megcsináltál, akkor akár fel is mondhatsz, és kereshetsz egy neked való állást.

4. Egy másik szakmával többet kereshetsz

A pénz ugyan állítólag nem boldogít, de azért jó, ha van. Ezért ha tudod, hogy képes lennél ellátni egy jobban fizető másik munkakört, akkor megteheted. A te életed.

5. Azt csinálhatod, amit tényleg szeretnél

Végre megvalósíthatod a régi álmodat. Sokan fiatalon szülői nyomásra választanak szakmát, így nem azt tanulják, ami valójában érdekli őket. Felnőttként már csak rajtad múlik, hogy belevágsz-e a régen dédelgetett álmod megvalósításába, és azt a szakmát tanulod ki, ami tényleg közel áll a szívedhez.

A felnőttképzésben is elvégezhető szakmai képzések számos lehetőséget kínálnak egy új szakma elsajátítására. A rugalmas ütemezésben induló képzések akár munka és család mellett is elvégezhetőek, ráadásul a tanulók képzési hitelt is igényelhetnek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS