A szakmatanulás lehetőségét ajánlotta a felsőoktatásból kimaradók figyelmébe az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára.
A napokban kiderült, hogy kikből lesznek biztosan egyetemi hallgatók. A felsőoktatásból kimaradóknak is érdemes fontolóra venniük a szakmatanulás lehetőségeit – idézte Schanda Tamást a tárca közleménye.
Az államtitkár hozzátette: a fiatalok akkor hozhatnak jó döntést a jövőjükről, ha körültekintően tájékozódnak a megújult szakképzés egyre többeket vonzó kínálatáról.
A közlemény szerint a megerősített szakképzési rendszer sokféle életpályát alapozhat meg.
Az érettségit is adó technikumok egyenes utat kínálnak a felsőoktatásba, aki pedig mielőbb munkába állna, hamar keresett, jól fizető szakmát szerezhet. A vállalkozásokkal és az egyetemekkel egyre szorosabban együttműködő intézmények megbízható elhelyezkedési lehetőségekhez és tisztességes bérekhez segítik a tanulókat.
A képzés során ösztöndíj, a szakképzettség megszerzését követően pedig pályakezdési juttatás jár minden első szakmát tanulónak. A duális képzések résztvevői vállalati környezetben sajátíthatnak el naprakész, piacképes tudást, és már tanulmányaik alatt munkabért kapnak.
Az államtitkár kiemelte: a tavalyinál mintegy ötödével többen, 22 ezren jelentkeztek szakképzésben szerzett végzettséggel felsőoktatási intézménybe, közülük mintegy 15 ezren tanulhatnak tovább egyetemen.
A szakképzés a kormányzati céloknak megfelelően gyakran a mérnökképzés előszobájaként szolgálja a magyar fiatalokat.
Az ITM levélben hívta fel a felsőoktatásba felvételizők figyelmét a szakképzés nyújtotta lehetőségekre. Bővebb információk a 175 szakmából álló képzési kínálatról a www.szakkepzes.ikk.hu oldalon érhetők el. (MTI)
Rendkívüli eredménnyel zárult a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Budapest Borfesztivál közös jótékonysági borárverése.
Az épülő blokkok menetrend-követési képességéről beszélt a Portfolio Energy Investment Forum 2024. konferencián Jákli Gergely, a Paks II. Zrt. elnök-vezérigazgatója.