Uniós támogatással indult a Tápláljuk a jövőt! projekt

2024. 07. 20., 14:10

Uniós támogatással az élelmiszeripar és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások szakember-utánpótlását segítő magyar-szerb határ menti projekt indult Tápláljuk a jövőt! (Feeding Future) címmel.

Csongrád-Csanád vármegyében, valamint Szerbia határ menti térségében is hiány van az olyan jól képzett szakemberekből, akik alkalmasak lennének a korszerű élelmiszertermelés és a szolgáltatóipar követelményeinek megfelelni.

A kkv-k körében, valamint a vendéglátóipar szállodákra, kávéházakra és éttermekre fókuszáló szegmensében (HoReCa szektorban) jellemző a megfelelő kommunikációs és digitális készségek hiánya, ennek egyik oka, hogy az oktatási programok lassan követik a változó munkaerőpiaci igényeket. Ezért indította el Újvidéki Egyetem Technológiai Kara és a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara a Feeding Future nevű projektjét egyetemi hallgatók és a vállalkozások számára – tájékoztatott a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara.

A projekt részeként az Újvidéki Egyetem Technológiai Karán aktuális tartalmakkal, elemekkel frissítik az élelmiszeripari képzéseket, valamint bővítik az oktatók soft és digitális készségeit.

A hallgatók és vállalkozók számára szervezett program négy kurzusból áll majd: kommunikáció és branding, digitális és körkörös megoldások az élelmiszertermelésben- és elosztásban, okos megoldások az élelmiszergyártásban, valamint egészségtudatos táplálkozás. Az oktatási csomag második része céglátogatások formájában valósul meg, mely az Aperitiv sorozat címet viseli, és szintén négy témát ölel fel: a női vállalkozások jó gyakorlatainak bemutatása, fenntartható megoldások jó gyakorlata, e-megoldások az élelmiszeriparban, valamint tudatos táplálkozás.

Akik oklevelet is szeretnénk kapni sikeres részvételükről a programban, legalább három kurzust és legalább három céglátogatást kell teljesíteniük.

A Feeding Future projektben létrejövő oktatási program egyes elemeit az Újvidéki Egyetem Technológiai Kara integrálja majd a saját képzési programjába is az elkövetkező öt évben.

A több mint 185 ezer euróból (72,3 millió forint) megvalósuló projekt részeként elkészül majd az élelmiszeripar modernizálását előirányzó stratégia is. A projekt támogató partnere a Vajdasági Gazdasági Kamara, az Ecopanonia klaszter, valamint az újvidéki Európa Kollégium. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS