2024. november 21. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 11. 21., 07:21

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Új BizniszPlusz podcast:
Dr. Kravalik Gábor: egyre több a nyugdíjcélú befizetés, de a fiatalok egyre később kezdik

A nyugdíjpénztárak vagyona nem várt mértékben gyarapodott az idén – jelezte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ), amely szerint az öngondoskodók korábban egyetlen esztendő harmadik negyedében sem tettek félre olyan magas összeget egészségügyi és nyugdíjcélra, mint 2024-ben. Dr. Kravalik Gábor, az ÖPOSZ főtitkára ebben az epizódban vezeti le a kedvező tendencia okait, azt, hogy milyen motivációs tényezők vezettek a remek eredményhez, valamint azt is, hogy milyen módon és melyik korosztály pénzügyi tudatosságát lehetne még növelni.

Javulnak a kilátások az ingatlanpiacon: élénkülést várnak a fejlesztők 2025-ben

2025 a piaci helyreállás és a növekvő beruházások éve lehet az ingatlanfejlesztők szerint, a szektor a várakozások szerint az ipari fejlesztésekre és a lakáspiac élénkülésére építhet

MNB: erősödhet a kereslet a lakáspiacon 2025-ben

A lakáspiacot élénk keresleti környezet jellemzi, ez 2025-ben erősödhet, elsősorban a befektetési célú lakásvásárlások irányából – mondta Winkler Sándor, a Magyar Nemzeti Bank osztályvezetője.

A vártnál aktívabb a kampány, a kgfb-váltók az ajánlott díj harmadát megtakarították

Az eddigi adatok alapján a vártnál aktívabban alakul az idei kgfb-kampány, amelynek során az érintett több mint 400 ezer személyautónak akár 15 százaléka is lecserélheti meglévő kgfb-szerződését. Mivel a felmondási határidő, december 1-je idén vasárnapra esik, a váltásra vonatkozó döntést idén célszerű néhány nappal korábban meghozni – hívja fel a figyelmet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége.

Sokkal rosszabb az uniós átlagnál a szeptemberi magyar építőipari adat

Augusztushoz viszonyítva 0,1 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól 2,0 százalékkal maradt el az építőipari termelés volumene az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.

Dunavarsányban hozza létre első kelet-közép-európai termelőegységét Dél-Korea vezető élelmiszeripari vállalata

Az alapvető élelmiszereket, előételeket, fagyasztott és hűtött készételeket gyártó és forgalmazó CJ Foods 80 millió eurós beruházással felépülő üzeme és raktárközpontja 2026 második felében, 200 munkavállalóval kezdi meg a termelést.

Miért fontos a végrehajtási eljárásban az ingatlan becsértéke?

Amennyiben a végrehajtási eljárásban lefoglalják az adós ingatlanát, akkor az ingatlanra vonatkozó végrehajtás fontos lépése az ingatlan becsértékének megállapítása. Miért fontos, hogy mi lesz az ingatlan becsértéke? Mit tehetnek az érintettek, ha a becsértékkel nem értenek egyet? A kérdésekre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.

Mit hoz a munkáltatók és a HR-esek számára az EU AI Act?

A fontosabb szabályokat és azok várható hatását dr. Szabó Gergely Gábor, a Bán, S. Szabó, Rausch & Partners Ügyvédi Iroda szabályozási ügyekért felelős vezető ügyvédje mutatja be.

Adókonzultáció: a piac támogatja a digitális adóztatást

A piaci szereplők szerint a digitalizáció, a NAV folyamatos és az adminisztrációt csökkentő fejlesztései pozitív változásokat hoztak az adóztatás rendszerébe, de az új megoldások sikeréhez elengedhetetlen a kiszámítható felkészülési idő.

Science Expo: hallgassa meg Krausz Ferenc előadását (is) a Szépművészeti Múzeumban!

Különleges esemény vár minden tudomány iránt érdeklődőt a budapesti Szépművészeti Múzeumban november 21. és 23. között.

A harmonikus mozgás az ember és robot közötti bizalom kulcsa

Egy új kutatás szerint a robotok és emberek közötti bizalom jelentősen növelhető, ha a mozgásuk összehangolt. Az eredmény a jövő ember-robot együttműködéseire nézve komoly előrelépést hozhat, különösen olyan területeken, mint a katasztrófavédelem.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS