Egyéves turisztikai fejlesztési szakközgazdász szakirányú továbbképzést indít ősszel a Budapesti Corvinus Egyetem. A Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány 20 hallgató részére ösztöndíjat biztosít, ami megegyezik a második félév tandíjával.
A képzésben résztvevők nemcsak elméleti, hanem gyakorlati ismereteket sajátíthatnak el a turizmusfejlesztés trendjeit illetően, ugyanakkor átfogó képet kapnak a térségi termékfejlesztés szabályairól és az új attrakciók integrálásának követelményeiről is.
Előtérbe kerül a szolgáltatás-és turizmusmarketing, az online marketing és az értékesítés, emellett a MICE turizmus folyamatai és a rendezvényszervezés folyamatának lépései is a tananyag részét képezik.
A végzett hallgatók képessé válnak a mai követelményeknek megfelelő értékesítésre és innovatív termékfejlesztésre, a térségi szinten megvalósuló turisztikai fejlesztések integrálására és az attrakciók sikeres működtetésére egyaránt.
A szakot a turizmusban dolgozó olyan szakembereknek ajánlott, akik a közigazgatásban, pénzügyi intézményeknél dolgoznak, turisztikai beruházással és turisztikai fejlesztési projektekkel foglalkoznak, vagy saját vállalkozásukat menedzselnék a jövőben.
A képzéssel kapcsolatos részletek az egyetem oldalán érhetők el.
Magyar Turisztikai Ügynökség
(Fotó: BCE)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.