Thierry Breton

Itt találod az összes cikket a „Thierry Breton” témában!

Több mint 27 ezer egységes szabadalmat lajstromoztak az egységes szabadalmi rendszer működésének első évében

Több mint 27 ezer egységes szabadalmat lajstromoztak az egységes szabadalmi rendszer működésének első évében

„Az új egységes szabadalmi rendszer egyablakos ügyintézést biztosít a szabadalmak európai bejegyzéséhez, ezáltal erősebbé, egyszerűbbé és olcsóbbá teszi a szabadalmi oltalmat, ami valamennyi vállalat, különösen a kkv-k javát szolgálja.”
2023. 11. 10., 13:11
Zöld jelzést kapott az európai digitális személyiadat-tárca

„Az európai digitális személyiadat-tárca új korszakot nyit a digitális évtized jegyében, miközben lehetővé teszi a személyes digitális dokumentumok kényelmes és biztonságos kezelését, valamint az online köz- és magánszolgáltatásokhoz való mindennapi hozzáférést.”

2023. 09. 28., 19:20
Jelentés a „digitális évtizedről”: gyorsítani kell

A digitális évtized helyzetéről szóló első jelentés átfogó képet ad arról, hogy milyen eredmények születtek a digitális átállás megvalósítása terén, és mennyire sikerült elősegíteni, hogy az Unió digitális szempontból szuverénebbé, reziliensebbé és versenyképesebbé váljon.

2023. 09. 22., 19:22
Hatályba lépett a chipekről szóló európai jogszabály

Szeptember 21-én hatályba lépett a chipekről szóló európai jogszabály, amelynek célja, hogy a félvezető-technológiák és -alkalmazások terén biztosítsa az EU ellátásbiztonságát, rezilienciáját és technológiai vezető szerepét.

2023. 09. 13., 14:10
Itt az új uniós „kkv-segélycsomag”

Az Európai Bizottság által javasolt „kkv-segélycsomag” a fizetési határidőt 30 napban maximálja, a határon átnyúló tevékenységet „központi iroda szerinti adórendszer” bevezetésével könnyíti meg, csökkenti az adminisztrációt és kilátásba helyezi a kkv-minősítés sarokszámainak felülvizsgálatát is.

2023. 07. 01., 11:25
Egyre közelebb az európai digitális személyiadat-tárca

A biztonságos és kényelmes segítségével minden uniós polgár, lakos és vállalkozás megbízható hozzáférést kaphat majd mind a köz-, mind a magánszféra által kínált online szolgáltatásokhoz Európa-szerte.

2023. 06. 28., 19:19
„Formálódik” a digitális euró

Az Európai Bizottság javaslatot terjesztett elő, amely meghatározza az euró lehetséges új digitális formájának kereteit.

2023. 01. 13., 10:13
Külföldi támogatások: hatályba léptek a tisztességes és nyílt uniós piacokat biztosító szabályok

„A külföldi támogatásokról szóló rendelet lehetővé teszi, hogy kivizsgáljuk azokat a pénzügyi hozzájárulásokat, amelyeket nem uniós kormányok nyújtanak az EU-n belül működő vállalkozásoknak, és megtiltsuk a közbeszerzési szerződések odaítélését olyan vállalkozásoknak, amelyek jogosulatlan előnyre tettek szert a külföldi támogatásokból.”

2022. 10. 14., 17:23
2023: a készségek európai éve

Az uniós vállalatok több mint háromnegyede nehézségekbe ütközik a szükséges készségekkel rendelkező munkavállalók toborzása terén, felnőtteknek pedig csupán 37 százaléka vesz részt rendszeresen képzésben.

2022. 09. 17., 10:55
Médiaszabadság: ilyen lenne az európai szabályozás

Az Európai Bizottság elfogadta a médiaszabadságról (hivatalos nevén „a tömegtájékoztatás szabadságáról”) szóló európai jogszabályt, amely az EU-n belüli médiapluralizmus és -függetlenség védelmét szolgáló új szabályrendszert alkot.

2022. 09. 16., 14:19
Kiberbiztonság: új javaslatok az Európai Bizottságtól

A becslések szerint az adatvédelmi incidensek miatt felmerülő éves költség legalább 10 milliárd euróra rúg, míg az internetes forgalom megzavarására irányuló rosszindulatú kísérletek miatti költség évente legalább 65 milliárd eurót tesz ki.

2022. 03. 30., 21:29
Új „zöld” csomagot terjesztett elő az Európai Bizottság

Az Európai Bizottság előterjesztette az európai zöld megállapodáshoz kapcsolódó javaslatcsomagját, amelynek célja, hogy a fenntartható termékek normává váljanak az EU-ban, fellendítse a körforgásos üzleti modelleket, és támogassa a fogyasztók zöld átállásban vállalt szerepét.

2022. 02. 04., 11:55
Új szabványosítási stratégiát terjesztett elő az Európai Bizottság

A szabványoknak köszönhetően bízhatunk abban, hogy egy áru vagy szolgáltatás a céljának megfelelő, biztonságos és nem károsítja az embereket vagy a környezetet. A harmonizált szabványoknak való megfelelés garantálja, hogy a termékek megfelelnek az uniós jognak.

2022. 01. 17., 08:55
385 millió eurós támogatás az „európai társadalom lelkének”

Az Európai Bizottság elfogadta a Kreatív Európa 2022. évi munkaprogramját; a program a 2021 évit közel 100 millió euróval meghaladó, mintegy 385 millió eurós költségvetésből fogja növelni a kreatív és kulturális partnereknek nyújtott támogatást.

  Rovathírek: HIPA

Ismét bekerült Magyarország a legjobb befektetői megítéléssel rendelkező feltörekvő gazdaságok körébe, és a kelet-közép-európai térségben egyedüliként javította pozícióját a Kearney nemzetközi üzleti tanácsadó társaság új felmérése szerint – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Érdekes ingatlanpiaci helyzetet teremt a helyi önazonosság védelméről szóló törvény, amely júliustól már hatályba is lép. Sokan gondolják, hogy önmagában a létezése befolyásolhatja az árakat, de ez szinte kizárólag az önkormányzatokon múlik. Bár Szegő Péterrel még a parlamenti szavazás előtt beszélgettünk a témáról, a Duna House PR és elemzési szakértőjeként átfogó képet tudott adni róla, hogy mi történik lokálisan és országosan a jogszabály bevezetése után.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS