Elindult a konzultáció az egységes európai távközlési piacról

Elindult a konzultáció az egységes európai távközlési piacról
2024. 02. 21., 17:40

Az Európai Bizottság új kezdeményezéseket terjeszt elő a jövő digitális infrastruktúráira vonatkozóan.

„Az európai gazdaság jövőbeli versenyképessége a fejlett digitális hálózati infrastruktúráktól és szolgáltatásoktól függ. A digitális konnektivitásról szóló csomag célja, hogy párbeszéd induljon az érdekelt felekkel, a tagállamokkal és a hasonlóan gondolkodó partnerekkel a jövőbeli uniós szakpolitikai fellépésről” – olvasható a Bizottság közleményében. A „csomag” két részből áll:
– Az „Európa digitális infrastrukturális igényeinek kielégítése” című fehér könyv azokat a kihívásokat elemzi, amelyekkel Európa jelenleg szembesül a konnektivitási hálózatok kiépítése során, és felvázolja a beruházások vonzására, az innováció előmozdítására, a biztonság erősítésére és a valódi digitális egységes piac megvalósítására vonatkozó lehetséges forgatókönyveket. A fehér könyvben meghatározott 12 forgatókönyvről konzultáció indul, amely 2024. június 30-án zárul le.
A tenger alatti kábelinfrastruktúrák biztonságáról és rezilienciájáról szóló ajánlás olyan nemzeti és uniós szintű intézkedéseket tartalmaz, amelyek célja a tenger alatti kábelek biztonságának és rezilienciájának javítása mind az irányítás, mind a finanszírozás tekintetében.

„Európában még mindig 27 nemzeti távközlési van, amelyek különböző hálózati architektúrákkal, eltérő szintű hálózati lefedettséggel, eltérő nemzeti spektrumgazdálkodással és eltérő szabályozásokkal működnek. Ezzel a széttöredezettséggel egy nagy gazdasági lehetőséget szalasztunk el. A fehér könyvben különböző szakpolitikai megoldásokat határoztunk meg az egységes piac létrehozása érdekében” – mondta Margrethe Vestager, a digitális korra való felkészülésért felelős ügyvezető alelnök.

„Egyenlő versenyfeltételeket kell teremtenünk, hogy felszabadítsuk a jövő digitális hálózati infrastruktúrájának kiépítéséhez szükséges beruházásokat” – tette hozzá Thierry Breton, a belső piacért felelős biztos.

A fotón Margrethe Vestager és Thierry Breton.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS