OECD

Itt találod az összes cikket a „OECD” témában!

A VOSZ a G20 üzleti közösségének elitjében

A VOSZ a G20 üzleti közösségének elitjében

Idén a brazíliai São Paulóban rendezték meg a Business 20 (B20) csúcstalálkozót a G20 országok képviselőinek részvételével. A VOSZ-t dr. Kovács Patrik társelnök képviselte.
2024. 04. 09., 20:10
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével

A kölcsönös szakmai támogatás jegyében stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével. A stratégiai együttműködés célja, hogy támogassa a magyar vállalkozói szektor biztosítási tudatosságát, valamint javítsa a biztosítási szektorban dolgozó biztosítási tanácsadók vállalkozásfejlesztési ismereteit.

2023. 07. 13., 12:22
OECD-riport: ezeket a szakmákat veszélyezteti legjobban az AI

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss jelentése szerint a mesterséges intelligencia „forradalma” nem feltétlenül a kétkezi, sokkal inkább a szakképzett munkahelyekre lesz a legsúlyosabb hatással. Arra is rávilágítottak, hogy mely szakmák forognak veszélyben.

2023. 07. 12., 19:21
Évek helyett érdemes évtizedekre előre tekinteni, ha nyugdíjról van szó

Az OECD előrejelzése szerint 2080-ra a dolgozók-eltartottak aránya jelentősen változni fog, 100 aktív korú emberre 61 hatvanöt évesnél idősebb, azaz nyugdíjaskorú fog jutni a tagállamokban. A problémát egyéni szinten tudatos és előrelátó öngondoskodással lehet kezelni.

2022. 10. 13., 09:17
Felelős üzleti magatartás: az EU is szabályozná az elfogadható működést

Bár a kifejezés még kevésbé ismert a hazai üzleti életben, az OECD már több évtizede foglalkozik a – főként multinacionális – nagyvállalatok üzleti magatartásának szabályozásával. Irányelvek sokasága jelent már meg, és nemrégiben elkezdődött egy új tervezet vitája is, amelyet az Európai Bizottság fogalmazott meg 2022 februárjában.

2022. 03. 30., 12:05
Nemzetközi szakértők méltatták a magyar vállalkozásfejlesztési stratégiát

Követendő példaként állították a résztvevők elé a magyar vállalkozásfejlesztési rendszer elemeit és az itthoni kkv-stratégiát a külföldi előadók a Makronóm Intézet, a VOSZ és az OECD gazdasági tanácsadó testülete társszervezésében Budapesten megrendezett Small Business, Big Deal nemzetközi konferencián.

2022. 01. 27., 10:27
Megjelentek a globális minimumadó modellszabályai

Újabb izgalmas fejlemények láttak napvilágot a nemzetközi adózás terén. Az OECD nyilvánosságra hozta modellszabályait a globális minimumadóról, és az EU is kiadta irányelv-tervezetét a minimumadó EU-n belüli implementációjáról.

2022. 01. 26., 10:43
68 százalékra emelkedett a foglalkoztatás az OECD-országokban

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet országaiban 68 százalékos volt a foglalkoztatás a tavalyi harmadik negyedévben, ami 0,6 százalékpontos növekedés az előző negyedévhez képest - olvasható a párizsi székhelyű szervezet honlapján.

2021. 11. 25., 13:13
A nagy magyarországi autógyárak mind megkezdték az elektromos átállást

„Magyarország többek között a távol-keleti cégek magyarországi tevékenysége révén Európa második legjelentősebb akkumulátorgyártó országává válik. Az élénk ipari tevékenység ösztönzi a kutatás-fejlesztést is” – mondta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter az OECD fenntartható fejlődésről szóló online kerekasztalán.

2021. 11. 08., 12:15
Egekben az energiaárak az OECD-országokban (is)

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban 4,6 százalékra gyorsult a fogyasztói árak éves emelkedése szeptemberben az augusztusi 4,3 százalékról.

2021. 07. 05., 17:30
Izer Norbert: a minimumadó versenyhátrányba taszítja az EU-t

Az Európai Uniót is béklyóba kötheti a globális minimumadó, a bevezetését követően behozhatatlan versenyelőnyre tehet szert a világ többi vezető gazdasági nagyhatalma az EU-val szemben – tájékoztatta Izer Norbert az MTI-t.

2021. 05. 21., 12:15
Adóellenőrzés digitálisan?

A pandémia a vállalkozásokhoz hasonlóan az őket ellenőrző adóhatóságok működését is komolyan érintette. De vajon ők hogyan reagáltak a kihívásokra és a kényszerből alkalmazott megoldások közül melyek maradnak meg a járvány után is? Az OECD Adóigazgatás Fóruma több, mint 30 ország, köztük Magyarország adóhatóságának részvételével készített egy felmérést e kérdésekről.

2021. 04. 22., 16:45
Már a dubai cégekre is ráláthat a NAV

Bár még kérdéses, hogy a NAV ezeket az információkat mire fogja felhasználni, de több, előszeretettel használt adóminimalizálási módszer is veszélybe kerülhet.

2021. 01. 28., 16:00
Újra lendületben a digitális adózás

Nem teljesült az OECD 2020 végére kitűzött célja, hiszen a nemzetközi konszenzus a két pillérként emlegetett – globális adórendszer átalakítását célzó – koncepció kapcsán még várat magára. Az új amerikai elnök beiktatásával ismét lendületet vehet a folyamat.

2021. 01. 04., 15:30
Az OECD reagált a pandémia transzferárakat érintő kérdéseire

A transzferár szakma régóta várta az OECD által december 18-án kiadott iránymutatást a COVID-19 világjárvány vállalatcsoporton belüli tranzakciók árazását érintő kérdéseivel kapcsolatosan. A világjárvány a transzferárazásban is új kihívásokat hozott, korábban nem látott problémák megoldása vált szükségessé.

2020. 10. 29., 15:15
Kinek és mennyire fontos, hogy mekkora az adóteher?

Az OECD nemrég közzétette hatástanulmányát, amelyben a nyereségadó mértékének a multinacionális cégek beruházási hajlandóságára gyakorolt hatását vizsgálta. A tanulmány nemcsak érdekes makrogazdasági összefüggéseket mutat be, de az abban foglalt következtetések fontos pillérei lehetnek majd az OECD adóalap-erózió és jövedelem-átcsoportosítás elleni küzdelmének is.

2020. 05. 14., 17:30
OECD útmutatás a pénzügyi tranzakciók transzferár szabályairól

Az OECD Transzferár Irányelvek év elején megjelent X. fejezete a pénzügyi tranzakciók transzferárazásával kapcsolatban tartalmaz iránymutatásokat, azonban értelmezése számos kérdést vethet fel a cégek számára. A Deloitte transzferár szakértőinek segítségével összefoglaltuk az új fejezettel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

2019. 11. 13., 12:30
Új módszerrel adóztatnák az online cégeket

A digitalizált gazdaság adózási kihívásaira választ adó, lehetséges intézkedéseket összefoglaló tervezetét az OECD. Ez lehet a nyereségátcsoportosítás és adóalap erózió elleni küzdelem meghatározó eleme az elkövetkező években.

2019. 04. 25., 18:03
Magyarországon 1740, Németországban 1356 órát dolgoznak évente az alkalmazottak

A gazdasági digitalizáció mellett a globalizációs és demográfiai folyamatok rohamléptekben alakítják élet- és munkahelyi körülményeinket, ami megköveteli a képzési és foglalkoztatási feltételek új kihívásoknak megfelelő átalakítását is – állapítja meg az OECD csütörtökön publikált „Employment Outlook 2019” tanulmánya.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS