Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével
2024. 04. 09., 20:10

A kölcsönös szakmai támogatás jegyében stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével. A stratégiai együttműködés célja, hogy támogassa a magyar vállalkozói szektor biztosítási tudatosságát, valamint javítsa a biztosítási szektorban dolgozó biztosítási tanácsadók vállalkozásfejlesztési ismereteit.

Egy, az OECD pénzügyi kultúra fejlesztésével foglalkozó nemzetközi kutatása szerint – amely 2023-ban harmadik alkalommal mérte fel 39 ország felnőtt lakosságának pénzügyi ismereteit – az átlagos pénzügyi jártasság pontszáma 100 pontból 60 pont lett, ami 10 ponttal marad el a felnőtteknek meghatározott minimum 70 ponttól. A minimum 70 pontot elérő felnőttek aránya Magyarországon 23 százalék, ezzel szemben Németországban 75 százalék, Írországban 57 százalék, az OECD országban pedig átlagosan 39 százalék.

A pénzügyi ismeretekkel kapcsolatosan megállapítható, hogy a vizsgált országok felnőtt lakosságának átlagosan mintegy 84 százaléka érti az infláció definícióját, de csak 63 százalékuk tudja a pénz időértékének fogalmát saját megtakarításaira vonatkoztatni, és csupán 42 százalékuk rendelkezik megfelelő ismeretekkel a kamatos kamatról, amit a megtakarítással rendelkező felnőttek közül is csupán közel minden második, 46 százalékuk ért.

A pénzügyi tudatosságot vizsgálva kiderült, hogy bár a válaszadók közül átlagosan 10-ből 7-en a vásárlás előtt alaposan megfontolják, hogy megengedhetik -e maguknak az adott terméket vagy szolgáltatást, valamivel több mint a felnőttek egynegyede (26 százalék) hasonlítja össze a különböző szolgáltatók pénzügyi termékeit, és csak 24 százalékuk fordul tanácsért független szakértőhöz pénzügyi termékek vagy szolgáltatások vásárlása előtt.

Többek között a nemzetközi kutatás is megerősítette, hogy a lakosság és a vállalkozások biztosítási, pénzügyi, valamint vállalkozási ismereteinek fejlesztésére jelentős tér mutatkozik hazánkban. Ahhoz, hogy ez a fajta tudatosság a mindennapi életben mindhárom területen készség szinten beépüljön, komplex programra van szükség, ahol az egyes szakmai ismereteket, gyakorlati tanácsokat, edukációs előadásokat olyan szervezetek biztosítják, amelyek maguk is mély szektorális rálátással és gyakorlati tudással rendelkeznek. A kulcs pedig a hosszú távú elköteleződés, a kampány jellegű aktivitások helyett.

A stratégiai együttműködés több mint egy kölcsönös információátadás

Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elkötelezett a biztosítási és vállalkozásfejlesztési ismeretek széles körben történő elterjesztése iránt. Szakmai ismereteik felhasználásával a biztosítási és vállalkozásfejlesztési területen tananyagokat, kérdőíveket, ajánlásokat, útmutatókat dolgoznak ki, megosztják egymással kiadványaikat, publikációikat, kutatásaikat és friss elemzéseiket, valamint részvételi és előadási lehetőséget biztosítanak egymásnak az általuk szervezett szakmai-tudományos rendezvényeken. Az aktív kapcsolattartás jegyében rendszeres szakmai találkozókat szerveznek, ahol bemutatják a tagoknak saját tevékenységüket, és azt, miként tudják mindezek révén támogatni egymás munkáját.

A több mint 35 éves múltra visszatekintő VOSZ számára – amely mára az egyik legjelentősebb magyar munkaadói szervezetté nőtte ki magát, és a közvetlen tagságon, valamint a tagszervezetein keresztül több, mint 60 ezer vállalkozást tömörít – kiemelten fontos, hogy tagjai részére széles körű tájékoztatást nyújtson olyan üzleti szolgáltatásokról, amelyek előmozdítják a vállalkozásfejlesztést, a piacépítést, a szakmunkás- és a felnőttképzést.

„A biztonságos cégműködés alapja, hogy az adott vállalkozás működéséhez igazított, megfelelő biztosítási programmal rendelkezzen. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége a magyar vállalkozások biztosítási edukációját a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségével szakmai partnerségben kívánja a jövőben megvalósítani” – jelentette ki Eppel János, a VOSZ elnöke.

A Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége a biztosítási tanácsadók egyetlen érdekképviseleti szervezete elkötelezett, hogy tevékenységével támogassa a biztosítási szakma presztízsének magasabb szintre emelését Magyarországon, közelebb hozza a biztosítási termékeket az emberekhez és vállalkozáskhoz, melynek hatására az egy főre jutó szerződésszám a jelenlegi 1,57-ről 3-ra mozdulhat el, valamint a nem kötelező típusú termékek arányának bővítését a megkötött biztosítási szerződések viszonylatában 49 százalékról 70 százalékra.

„Szövetségünk fenti célokat erősítve katalizátora kíván lenni a biztosítási piac fejlődésének, aktív szerepet vállalva a tanácsadói szakma presztízsének magas szintre emelésében, melyhez a biztosítási tanácsadók vállalkozásfejlesztési ismeretinek magasabb szintre emelése elengedhetetlen. Büszkék vagyunk rá, hogy célkitűzésünket olyan rangos szakmai partnerrel együttműködésben valósíthatjuk meg, mint a több mint 60 ezer vállalkozást magában foglaló Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége” – emelte ki Keszthelyi Erik, az MBTSZ elnöke.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 11. 05., 11:05
A hatóságok minden eddiginél szigorúbb, megerősített audit és ellenőrzési tevékenységet folytatnak mind a hazai, mind az uniós források átlátható, hatékony és szabályos felhasználásának érdekében, a csalás elleni küzdelem hangsúlyozott céljával és zéró tolerancia meghirdetésével a visszaélésekkel szemben.
2024. 11. 06., 15:06
A konstrukciók támogatják a víztakarékos öntözési technológiák bevezetését, az öntözőrendszerek vízfelhasználásának optimalizálását, a víztakarékos öntözési infrastruktúra és a kapcsolódó műtárgyak korszerűsítését, bővítését és rekonstrukcióját, valamint új öntözővíz-szolgáltató művek és -rendszerek létrehozását.
2024-11-07 01:07:00
Követi a fővárosi drágulási ütemet a vidéki lakáspiac: éves szinten majdhogynem a budapestivel megegyező mértékben emelkedtek a négyzetméterárak, különbség legfeljebb a lakástípusok között mutatkozik – összegezte az Otthon Centrum harmadik negyedéves adatait Kosztolánczy György vezérigazgató.
2024-11-06 17:06:00
A NIS2 irányelv új követelményei nagyon sok szereplőt érintenek a magyar vállalati ökoszisztémában, hiszen a kockázatos ágazatokon túl közvetve ezen ágazatok beszállítóira is hatással vannak – hangzott el a CETIN Hungary és az IVSZ rendezvényén.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS