Balogh Ádám: Egyedül nem lehet csatát nyerni

Balogh Ádám: Egyedül nem lehet csatát nyerni
2025. 04. 01., 21:10

A VOSZ országos vállalkozói fórumsorozatának Zala vármegyei rendezvényén Eppel János, a VOSZ elnöke a szolgáltatások bővítéséről is beszélt.

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Zala Vármegyei Szervezetének vállalkozói fórummal egybekötött beszámolót közgyűlését március 25-én Zalaegerszegen rendezték meg.

„Bár a vállalkozások abban reménykedtek, hogy 2024 után jobb év jöhet, egyelőre ez nem látszik” – fogalmazott Balogh Ádám, a VOSZ Zala Vármegyei Szervezetének elnöke. „Noha a VOSZ több mint három évtizedes története során egyre szélesebb kapcsolatokra tett szert, úgy gondolom, hogy egyedül nem lehet csatát nyerni”. Balogh Ádám elmondta, a tagvállalkozások sok szervezethez kapcsolódnak, például az agrár- és építészkamarához, de nem egymás ellen, hanem egymás mellett, egymást segítve érdemes harcolni.

„Az elmúlt időszakban erős kapcsolat alakult ki a VOSZ vármegyei szervezete és az önkormányzat között” – fogalmazott Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere. Az elmúlt tíz évben 5 ezer új munkahely jött létre a városban, miközben a munkanélküliségi ráta 2,5-ről 2,3 százalékra mérséklődött, a helyi iparűzési adó összege tavaly elérte a 8 milliárd forintot.

A VOSZ elnöke, Eppel János előadásában úgy fogalmazott: „szeretnénk minél hatékonyabban képviselni a vállalkozókat. A most már minden vármegyében elérhető vállalkozásfejlesztési irodáink legfontosabb feladata, hogy legyen olyan hely, ahol profi tanácsadókkal lehet személyes kapcsolatot kialakítani”. Gyors, hatékony és vállalkozásbarát szolgáltatásokat kívánnak nyújtani a Demján Sándor Program támogatásával, a kedvező kamatozású Széchenyi Kártya Program termékeivel, a saját fejlesztésű VOSZPort applikációval. Utóbbival az a cél, hogy a vállalkozások az összes adminisztrációs ügyüket, bejelentési kötelezettségüket, NAV-ügyintézéseket, CRM-feladataikat egy platformon tudják intézni. Tovább fejlesztik az applikációt, lízing- és biztosítási termékek is elérhetők lesznek.

Eppel János szerint az elmúlt öt év semmihez sem hasonlítható, hiszen a Covid-járvány, a háborús helyzet, és emiatt a nemzetközi szállítási láncok megszakadása, az infláció, az energiaválság, a banki kamatok emelkedése, a gazdasági recesszió olyan helyzetet teremtett, amely miatt a vállalkozások nehezen tudták tervezni üzletmenetüket, működésüket.

Farkas Gábor, a VOSZ Pénzügyi Szekciójának elnöke, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője előadásában bemutatta a VOSZ beszállítói inkubátor programját. Kozák Ákos, az Egyensúly Intézet gazdaságkutatási igazgatója, a VOSZ társelnöke Zala vármegye és Magyarország gazdasági helyzetét elemezte.  Kovács Attila, a VOSZ Energetikai Szekciójának szakértője, a Walker and Weights értékesítési vezetője a VOSZ Vállalkozói Energiatudatosság Fejlesztése Programját ismertette.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS