A VOSZ országos vállalkozói fórumsorozatának Zala vármegyei rendezvényén Eppel János, a VOSZ elnöke a szolgáltatások bővítéséről is beszélt.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Zala Vármegyei Szervezetének vállalkozói fórummal egybekötött beszámolót közgyűlését március 25-én Zalaegerszegen rendezték meg.
„Bár a vállalkozások abban reménykedtek, hogy 2024 után jobb év jöhet, egyelőre ez nem látszik” – fogalmazott Balogh Ádám, a VOSZ Zala Vármegyei Szervezetének elnöke. „Noha a VOSZ több mint három évtizedes története során egyre szélesebb kapcsolatokra tett szert, úgy gondolom, hogy egyedül nem lehet csatát nyerni”. Balogh Ádám elmondta, a tagvállalkozások sok szervezethez kapcsolódnak, például az agrár- és építészkamarához, de nem egymás ellen, hanem egymás mellett, egymást segítve érdemes harcolni.
„Az elmúlt időszakban erős kapcsolat alakult ki a VOSZ vármegyei szervezete és az önkormányzat között” – fogalmazott Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere. Az elmúlt tíz évben 5 ezer új munkahely jött létre a városban, miközben a munkanélküliségi ráta 2,5-ről 2,3 százalékra mérséklődött, a helyi iparűzési adó összege tavaly elérte a 8 milliárd forintot.
A VOSZ elnöke, Eppel János előadásában úgy fogalmazott: „szeretnénk minél hatékonyabban képviselni a vállalkozókat. A most már minden vármegyében elérhető vállalkozásfejlesztési irodáink legfontosabb feladata, hogy legyen olyan hely, ahol profi tanácsadókkal lehet személyes kapcsolatot kialakítani”. Gyors, hatékony és vállalkozásbarát szolgáltatásokat kívánnak nyújtani a Demján Sándor Program támogatásával, a kedvező kamatozású Széchenyi Kártya Program termékeivel, a saját fejlesztésű VOSZPort applikációval. Utóbbival az a cél, hogy a vállalkozások az összes adminisztrációs ügyüket, bejelentési kötelezettségüket, NAV-ügyintézéseket, CRM-feladataikat egy platformon tudják intézni. Tovább fejlesztik az applikációt, lízing- és biztosítási termékek is elérhetők lesznek.
Eppel János szerint az elmúlt öt év semmihez sem hasonlítható, hiszen a Covid-járvány, a háborús helyzet, és emiatt a nemzetközi szállítási láncok megszakadása, az infláció, az energiaválság, a banki kamatok emelkedése, a gazdasági recesszió olyan helyzetet teremtett, amely miatt a vállalkozások nehezen tudták tervezni üzletmenetüket, működésüket.
Farkas Gábor, a VOSZ Pénzügyi Szekciójának elnöke, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője előadásában bemutatta a VOSZ beszállítói inkubátor programját. Kozák Ákos, az Egyensúly Intézet gazdaságkutatási igazgatója, a VOSZ társelnöke Zala vármegye és Magyarország gazdasági helyzetét elemezte. Kovács Attila, a VOSZ Energetikai Szekciójának szakértője, a Walker and Weights értékesítési vezetője a VOSZ Vállalkozói Energiatudatosság Fejlesztése Programját ismertette.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.