A VOSZ a G20 üzleti közösségének elitjében

A VOSZ a G20 üzleti közösségének elitjében
2024. 11. 11., 21:11

Idén a brazíliai São Paulóban rendezték meg a Business 20 (B20) csúcstalálkozót a G20 országok képviselőinek részvételével. A VOSZ-t dr. Kovács Patrik társelnök képviselte.

Az október 25-én zárult esemény célja az volt, hogy összehozza a globális üzleti közösséget a G20 kormányzati vezetőivel, és közös megoldásokat dolgozzanak ki a globális gazdasági és társadalmi kihívásokra. A B20 a húsz legnagyobb gazdaság üzleti csúcsvezetőit, legfontosabb szereplőit tömöríti, akik minden évben ajánláscsomagokat dolgoznak ki a G20 országok vezetői részére.

Ezek az anyagok befolyásolják és nagyban alakítják a szakpolitikákat és a nemzetközi üzleti környezetet. A B20 brazíliai elnöksége alatt hét munkacsoport működött, köztük a kereskedelemi és beruházási munkacsoport, amelynek idén tagja volt dr. Kovács Patrik is, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) társelnöke, aki a Business at OECD (BIAC) KKV Bizottságának elnöke is. Dr. Kovács Patrik immáron ötödik alkalommal vett részt a B20 munkacsoportjainak munkájában, aktívan hozzájárulva a gazdasági rendszerek átalakítására vonatkozó ajánlások kidolgozásához.

A B20 2024-es ajánlásai öt fő elvre épülnek, melyek célja a globális gazdasági stabilitás és fenntarthatóság előmozdítása. Az ajánlások hangsúlyt fektetnek a szegénység és éhezés csökkentésére, az igazságos átmenetre a nettó zéró kibocsátás felé, valamint az innováción keresztüli termelékenységnövelésre, különösen a digitalizáció területén. Emellett kiemelt figyelmet kap a globális értékláncok ellenállóképességének javítása és a humántőke fejlesztése, mivel a készséghiány komoly kihívást jelent világszerte.

A kereskedelmi és beruházási munkacsoport fókuszában az igazságosabb és hatékonyabb nemzetközi kereskedelem előmozdítása állt, amely a VOSZ társelnöke és más vezetők részvételével aktívan vizsgálta a globális értékláncok rugalmasságát és az országközi befektetések ösztönzésének lehetőségeire tett ajánlásokat A csoport kiemelt figyelmet fordított arra, hogy a kereskedelem és a beruházások ne csak a fejlett gazdaságokat támogassák, hanem a legkiszolgáltatottabb országok számára is előnyt nyújtsanak.

A csúcstalálkozó során kiadott ajánlások támogatják a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) reformját, zöld infrastruktúrák fejlesztését, a technológiai innováció előmozdítását, amelyek a G20 célkitűzéseivel összhangban vannak. A B20 munkája és ajánlásai a G20 vezetők elé kerülnek a brazíliai csúcstalálkozón, ahol céljuk, hogy a magánszektor perspektíváját figyelembe véve alakítsanak ki hatékony globális politikákat és gazdasági intézkedéseket. A magyar üzleti szféra számára különösen nagy jelentőségű, hogy a VOSZ-on keresztül Magyarország is bekapcsolódhat a nemzetközi üzleti és gazdasági folyamatokat aktívan érintő és befolyásoló folyamatokba.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS