Országos kiterjedésű akcióban számolta fel a NAV azt a bűnszövetséget, amely közel hárommilliárd forintnyi áfa befizetését mulasztotta el. A Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói 16 helyszínen csaptak le a Bevetési Igazgatóság járőreivel és a MERKUR bevetési egység kommandósaival karöltve.
A győri pénzügyi nyomozók irányításával vágtak el a további bűnös tevékenységtől egy 2022 óta, hierarchikusan működő céghálózatot, amely az Európai Unió tagállamaiból beszerzett számítástechnikai eszközök és alkatrészek értékesítését folytatta belföldön. A szervezet olyan számlázási láncolatot működtetett, amelynek célja a belső piacról származó termékek levonható adóval történő belföldi beszerzésének biztosítása volt – számolt be a NAV.
Nem csupán a számlázási láncolat volt nemzetközi: a fináncok „színes társasággal” találkoztak a nyomozás során. A stróman ügyvezetők között kínai, ukrán, román állampolgár is volt. A „vendégmunkás” ügyvezetők nevével fémjelzett, számlázási láncba állított egyik „bukócég” sem fizette meg a számlákon feltüntetett áruértékesítések és szolgáltatások után felmerülő áfa összegét, amellyel az elkövetők megközelítőleg hárommilliárd forint értékben okoztak vagyoni hátrányt a költségvetésnek.
Az elfogásukra szervezett akcióban a bűnszövetség vezetőit több helyszínen is a kommandósok „ébresztették”. Ezt követően a győri pénzügyi nyomozók, bevetési járőrök és IT-szakemberek közösen kutattak bizonyítékok után. A pénzügyőrök mintegy 650 millió forint összegben zároltak luxus ingatlanokat, nagy értékű gépkocsikat és bankszámlákat.
A különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás gyanúja miatt folytatott nyomozás során a pénzügyőrök 16 helyszínen tartottak kutatást, 7 főt hallgattak ki gyanúsítottként, közülük 3 főt vettek őrizetbe, akik letartóztatását elrendelte a Győri Járásbíróság.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.