Itt találod az összes cikket a „Deloitte Magyarország” témában!
Többéves huzavonát követően Magyarország kitárja kapuit az EGT országokban bejegyzett online sportfogadási szolgáltatók előtt.
A felhőalapú IT rendszerekkel a vállalatok gyors, megbízható és könnyen elérhető technológiai szolgáltatásokhoz jutnak. A felhőtechnológia alkalmazása ugyanakkor biztonsági kihívást is jelent a hozzáférések kezelése szempontjából.
Egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat fogalmaznak meg a vállalatok. Azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket tegyenek a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük: a mesterséges intelligencián alapuló megoldások már erre is megoldást nyújthatnak.
A Deloitte Global előrejelzése szerint 2023-ban a streamingszolgáltatók több mint 6 milliárd dollárt költenek a főbb sportágak kizárólagos jogaira. Kérdés, mennyire lesznek sikeresek hosszú távon?
Míg a HR IT rendszerek használata alapvetően a nagyvállalatok mindegyikére jellemző, és a középvállalatok több mint 80 százaléka is használ technológiai eszközöket a HR folyamatok támogatására, a kisvállalatok kétharmadánál nem működik ilyen megoldás.
Az IT szolgáltatásmenedzsment megjelenése átalakította a vállalatok IT működését, ami ezáltal hatékonyabbá, stabilabbá és gyorsabbá vált. A szervezeti fejlődés következő szintje a legjobb gyakorlatok kiterjesztése az üzleti háttérfolyamatokra is, egységes vállalati szolgáltatásmenedzsmentet alakítva ki.
Egyre többet hallunk a különböző adatszivárgásokról, amikor felhasználók tömegeinek adatai kerülnek illetéktelen kezekbe, a fake newsról és a deepfake-ről. Ezek a jelenségek jelentősen csökkentették az internethasználók bizalmát. A válság kezelésére a blockchain és egyéb decentralizált technológiák lehetnek alkalmasak.
2023. január 1-jétől újabb adókedvezmény érhető el a 30 év alatti kismamák, fiatal anyák részére: a kedvezmény nem csak visszatérítésként, hanem már a jövedelem megszerzésének hónapjában igénybe vehető, így magasabb jövedelmet kaphat kézhez a fiatal anya. Ehhez azonban nyilatkoznia kell a kifizető felé.
Az ügyfélélmény minden szakaszában és a vállalat teljes életciklusa során adatok keletkeznek, az optimális felhasználásuk és értelmezésük az ügyfelek megértéséhez vezet, ami a siker kulcsa.
Az elmúlt években minden idők legnagyobb hiánya alakult ki a technológiai tudással rendelkező munkavállalók körében. A munkaadóknak a toborzás helyett a tehetségek kinevelésére, gondozására és megtartására kell helyezniük a hangsúlyt – állapítja meg a Deloitte legfrissebb kutatása.
Első ránézésre egyértelműnek tűnhetnek a szabályok a gyógyszergyártókra kivetett új különadóval kapcsolatban, azonban számos gyakorlati kérdés merül fel.
A magasabb fizetés mellett számos egyéb előnnyel is járhat a megemelt minimálbér. A Deloitte Magyarország összegyűjtötte, milyen pozitív hatásokra számíthatnak a munkavállalók és a munkaadók.
Új fejlődési szakaszba lépett az internet-hozzáférési szolgáltatások piaca: már nem a sebesség a meghatározó tényező egy ajánlatnál, hanem a megbízhatóság. A Deloitte 2022-es szélessávú internethasználat fogyasztói felmérése arra kereste a választ, hogy mi alapján döntenek a fogyasztók.
Lekerült az európai pénzügyminiszterek tanácsának december 6-ai napirendjéről a globális minimumadóról szóló vita. Az új adórendszer bevezetése több akadályba is ütközik.
Idén március óta mindegyik magyar mobilszolgáltató lakossági kínálatában elérhető a virtuális SIM kártya.
Míg egyes vállalkozások mobil weboldalakat és alkalmazásokat is alkalmaznak, más cégek a kettő közül csak az egyiket választják. Ez a választás függ a költségektől, a használhatóságtól, a szükséges funkcióktól és a kiszolgált célközönségtől is.
A Deloitte Magyarország idén 22. alkalommal hirdette meg a Zöld Béka díjat.
Mikortól beszélhetünk okos városról, hogy kapcsolódik ez az IoT-hez és 5G-hez és mit hozhat a jövő? Ezekre a kérdésekre kereste a választ a Deloitte Tech Talks legújabb része.
A verseny által kikényszerített folyamatos költségcsökkentési spirál, a munkaerőhiány pótlására fejlesztett informatikai megoldások és robotizáció, valamint a technológia fejlődése mind a digitalizáció irányába hat. Ennek következtében komplex, sok területet lefedő, integrált rendszerek és célrendszerek jelennek meg a vállalati IT-környezetben.
Az elmúlt időszak társadalmi, gazdasági és technológiai viharai működésük újragondolására készteti a vállalatokat. Aki megfelelő stratégiát alakít ki, sikeresen tudja működését transzformálni, megfeleltetni a változásoknak.
Az IoT segítségével egy gyártóvállalat ma már lényegesen célirányosabban, olcsóbban, csökkentett állásidővel és kevesebb meghibásodással képes fenntartani és működtetni gépeit.
Egyre népszerűbb az önkiszolgálás, miközben nagyobb hangsúlyt kell fektetni az ügyfélkezelésre. Az északi országokban a legmagasabb az ügyfél- és munkavállalói elégedettség, a közép-európai országok is jól állnak ügyfél-elégedettséggel, viszont lényegesen alacsonyabb az alkalmazottak elégedettsége.
Világszerte egyre nagyobb figyelmet kap a vehicle-to-grid technológia, amelynek lényege, hogy az elektromos járművek nemcsak fogyasztóként vesznek részt a rendszerben, hanem vissza is töltenek. Ez elektromos autóknál is működhet, de komoly jelentősége inkább a nagy elektromos buszflották esetében lehet.
Mit értünk pontosan metaverzum alatt? Mely iparágak a leginkább érintettek? A kérdésekre kerestek választ a Deloitte szakértői.
A Deloitte adó- és jogi tanácsadás üzletágának vezetését márciustól Tancsa Zoltán vette át.
2021. június 1-től Bíró Balázs tölti be a Deloitte Magyarország vezérigazgatói pozícióját.
Megkerülhetetlen cukrászlegendák, a csoki iránti szerelemből született friss kisvállalkozások, ékszerdobozhoz hasonlító helyiségek és nagypolgári miliő.
Június 6-án hajnalban a Zaporizzsjai Atomerőmű hűtővízellátására is szolgáló víztározó gátja megsérült. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség tájékoztatása szerint a nukleáris létesítmény biztonsága ennek ellenére nincs közvetlen veszélyben.