Itt találod az összes cikket a „Győrffy Balázs” témában!
Széles körű szakmai egyeztetést kezdeményezett a hazánkban működő élelmiszer-kiskereskedelmi szereplőkkel a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Kiemelt szerepe lehet a startupoknak a lépéskényszerben lévő agráriumban. Ezt hivatott orvosolni az ötödik alkalommal megrendezésre kerülő NAK TechLab nagyvállalati-startup program.
A magyar mezőgazdaság fejlődését jól szemlélteti, hogy az egy hektárra jutó hozzáadott érték 77,1 százalékkal nőtt 2010 és 2022 között – hangsúlyozta Farkas Sándor a Fejér vármegyei Mezőfalván.
Az ukrán gabona miatt kialakult piaci helyzetet vizsgáló kamarai munkacsoport további lépéseket szorgalmaz: a gabonaszállítások szigorú felügyeletére, a vámok visszaállítására, az ukrán gabona egészségügyi kockázataiból adódóan annak fokozott vizsgálatára, valamint a mikotoxinnal fertőzött hazai kukorica mihamarabbi kivonására tett javaslatot.
Márciusi Energetika az agráriumban című rendezvényein a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara ezen a területen is segíteni kívánt tagjainak helyzetértékeléssel, valamint újszerű energetikai, illetve hatékonyságnövelő megoldások bemutatásával.
5000 milliárd forintos keretösszeg felhasználásról, az agrártámogatások formálódó új rendszeréről szólt az Agroinform.hu legutóbbi webináriuma.
A globális agrárgazdasági tendenciák alapján lassul az élelmiszerek árának növekedése, ami lehetőséget nyújthat az árstop kivezetésére, és az segítené a magyar pozíciók megtartását – hívja fel a figyelmet a NAK.
Fenntarthatóbb gazdálkodás digitális megoldásokkal, űrtechnológián alapuló döntéstámogatás, mesterséges intelligencia az agráriumban. Ezek lesznek az AGTECH SUMMIT konferencia témái.
Elkezdődött a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara agrár startupokat és nagyvállalatokat összekötő programja, a NAK TechLab inkubációs program.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara július 7-én tartotta országos alakuló küldöttgyűlését, ahol megválasztották az országos tisztségviselőket.
Idén szeptemberben negyedik alkalommal indul az agrár startupokat és nagyvállalatok összekötő NAK TechLab inkubációs program.
A munkának és szakmunkának van jövője Magyarországon, akinek van tudása és szakmája, illetve kellő bátorsága, hogy mindezt felhasználja, annak nincs mitől tartania a nehezebb időkben sem – hangsúlyozta a miniszterelnök a XV. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján hétfőn Budapesten.
Pozsonyban üléseztek a Visegrádi Országok és más közép-kelet-európai államok agrárkamarái és -szervezetei. A megbeszélésen hangsúlyozták: az ukrajnai háború destabilizálta az amúgy is törékeny agrár-élelmiszerpiacokat, ezért sürgősen át kell gondolni az Európai Zöld Megállapodás célkitűzéseit, módosítani kell az időzítésüket, különösen azokat, amelyek jelentősen csökkentik az élelmiszer- és alapanyag-termelést.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab programja idén is megszervezi egyetemistákat megszólító eseményét, egy 24 órás innovációs ötletverseny keretében. A NAK TechLab Hackathon elnevezésű versenyre felsőoktatásban tanuló fiatalok megoldási ötleteit várják az agráriumban fellelhető kihívásokra.
A magyar vidék, a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar fejlesztésére a Közös Agrárpolitika vidékfejlesztési pillérén keresztül 2027-ig 4265 milliárd forint áll rendelkezésre, ebből az összegből az idén és jövőre 1529 milliárd forint jut – jelentette be Nagy István agrárminiszter.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyar Jogász Egylet együttműködési megállapodást kötött. A két szervezet a jövőben kölcsönösen segíti egymást és egymás tagságát az agráriummal, élelmiszeriparral kapcsolatos jogi kérdésekben.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a napokban rendezte meg Magyarország első kifejezetten agrár startupokról szóló rendezvényét. A technológiai újdonságokra és a jövő agráriumára fókuszáló eseményen több száz látogató vett részt és kapott közelebbi képet a legfontosabb agrártechnológiai startupok fejlesztéseiről.
Méhész, pék és sajtkészítő mestereket avatott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, összesen 32-en kapták meg mesterlevelüket november 29-én. Az eseményen került átadásra az EuroSkills 2021 versenyen érmeket nyerő, az agrárágazatban indult magyar versenyzők elismerése is.
A két évvel ezelőtt átalakított támogatási rendszernek köszönhetően közel negyvenezer hektárnyi új erdő és ipari célú faültetvény telepítésére nyújtottak be támogatási igényt az erdőgazdálkodók
Összesen 48 őszibúza-fajtát és 27 őszi káposztarepcét teszteltek ebben az évben Magyarország különböző pontjain.
Harmadik alkalommal dolgozhatnak együtt piacvezető agrár nagyvállalatokkal hazai agtech startupok, a 2021 szeptemberében induló NAK TechLab inkubációs program keretében.
Győzött a józan ész: a gazdálkodók és a magyar vidék számára kedvezőbben alakul az uniós Közös Agrárpolitika.
Kína a minőségi magyar agrártermékek egyik legfontosabb exportpiaca lehet a jövőben.
Kihirdették „Az Év Szaktanácsadója” díj nyerteseit. Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara másodszor hirdette meg a pályázatot.
Nemzetközi, online sajtótájékoztatón jelentették be Párizsban, hogy három európai ország együttműködésében útjára indul az Európai Friss Csapat program, melynek fő célkitűzése a zöldség- és gyümölcsfogyasztás népszerűsítése.
A felsőoktatás innovációban betöltött szerepéről szervez online beszélgetést a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, NAK TechLab programja keretében.
Magas rangú üzbég delegáció látogatott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarához. A szakmai egyeztetésen alapvetően a két ország állattenyésztési ágazatainak együttműködési lehetőségeiről egyeztettek.
A területi kötődésű, hagyományos élelmiszertermékek a hazai és az olasz mezőgazdaságnak is alappillérei. Az EU az élelmiszerek tápértékét egy, a fogyasztók részletesebb informálását mellőző, a termékeket egyoldalúan minősítő élelmiszer-címkézés bevezetését tervezi.
A Bonafarm, az Axiál és a Syngenta is startupok segítségével kereste a megoldást vállalati kihívásaira a NAK TechLab második inkubációs programjában. A 3 hónapos program során a nagyvállalatok és a startupok összesen 15 együttműködést indítottak el, melyek új agrárszolgáltatások megjelenését alapozták meg.
A magyar áruk az import-termékekkel versenyeznek, csak úgy lehetünk versenyképesek, ha az egész lánc, az alapanyag-termeléstől az élelmiszer-előállításig nagyon hatékony – hangzott el Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke és dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója podcast beszélgetésén.
A hazai állattenyésztés helyzetéről Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke és Zászlós Tibor, a Magyar Állattenyésztők Szövetsége elnöke beszélgetett.
Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke és Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége elnöke beszélgetett a koronavírus-járvány agráriumra gyakorolt hatásáról.
Arra kérik az önkormányzatokat, hogy ne mondják vissza a települések virágosítással kapcsolatos megrendeléseit. Alábbiakban közöljük az Orlóci László és Győrffy Balázs által aláírt nyílt levelet.
Digitális Információszolgáltatás és Technológiafejlesztés címmel tartott konferenciát a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara február 12-én, Gödöllőn, a Szent István Egyetemen.
Idén a tavalyi évnél korábban, már április 15-én megkezdte működését az országos jégkármérséklő-rendszer. A rendszernek köszönhetően 2019-ben 37 ezer hektárra jelentettek be jégkárt a gazdák.
Mától lehet jelentkezni a hazai mezőgazdaság megújítását segítő NAK Tech Lab vállalkozásfejlesztési programra – jelentette be Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke és Böszörményi-Nagy Gergely, a Design Terminal vezetője.
A jó fajtaválasztás hektáronként akár egy tonnával nagyobb termést eredményezhet.
Csatlakozik a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) által az agrártámogatások csökkentése ellen indított aláírásgyűjtéshez, amelyet február végi indulása óta több mint 165 ezren írtak alá – jelentették be a két kamara közös sajtótájékoztatóján.
Az Európai Bizottság 2020 után 15-20 százalékkal csökkentené az agrár- és vidékfejlesztési támogatásokat – mondta az Agrárkamara elnöke.
A Penny Market szerint nem volt elég magyar tej a beszállítóknál, ezért kellett más forrásból fedezni a vásárlói igényeket.
Egyetemisták dolgoztak agrárszakértőkkel az első éjjel-nappal zajló agrárinnovációs ötletversenyen, a „Gazdálkodj okosan! NAK Agrotech Hackathon” rendezvényen.
A kormány számára a digitalizáció nem kihívás, hanem lehetőség – mondta az Agrárminisztérium (AM) agrárgazdaságért felelős államtitkára kedden sajtótájékoztatón, Gyermelyen.
,,Gazdálkodj okosan! – NAK Agrotech Hackathon” címmel indít innovációs ötletversenyt a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Design Terminal.
Az agrárerdészeti rendszerek, fásítások számos előnyük ellenére még kevésbé elterjedtek hazánkban.
Az országos jégkármérséklő-rendszer üzemelésének első évében 70 százalékkal kisebb területre jelentettek jégkárt a gazdálkodók.
A mező- és erdőgazdasági földek forgalmát szabályozó, illetve az agrárium szereplőinek versenyképességét javító törvénymódosításokat kezdeményezett a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége.
Gazdasági súlyán felül, stratégiai ágazatként kell kezelni az agrár- és élelmiszergazdasági szektort. Erős agrárium nélkül elképzelhetetlen a vidék, és ezáltal Magyarország fejlesztése – mondta Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.