A felsőoktatás innovációban betöltött szerepéről szervez online beszélgetést a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, NAK TechLab programja keretében.
A generációváltás a mezőgazdaság egyik legnagyobb kihívása, eredményes megvalósulásához az agrárképzés modernizálására is szükség van, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kiemelt célja, hogy segítse ezt a folyamatot.
A kamara NAK TechLab programja – a Design Terminal közreműködésével – „A felsőoktatás szerepe az innovációban”címmelrendezonline eseményt, ahol arról lesz szó, hogyan lehet beépíteni a képzési rendszerbe a gyakorlatorientált megközelítést, az innovációt – és hogy mindez milyen hatással lesz a szektor jövőjére.
A NAK TechLab egyetemi ötletversenye is ezt a folyamatot erősíti; a harmadik éve megrendezésre kerülő verseny a felsőoktatásban részt vevő hallgatókat – nem csak agrár szakirányon tanulókat – szólítja meg, akik innovatív ötletükkel válaszolnak az agráriumot érintő kihívásokra.
„Hiszünk abban, hogy az innováció a felsőoktatási intézmények berkein belül gyökerezik. Ezt a gondolatot erősítve rendezzük meg minden évben egyetemi agrárinnovációs ötletversenyünket is, hogy a fiatalok figyelmét az agráriumban rejlő lehetőségekre fordítsuk és megalapozzuk az agrárszektor jövőbeli fejlődését, a fiatalok támogatásán keresztül” – hangsúlyozza Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.
A május 11-én megrendezésre kerülő beszélgetés célja, hogy a fiatalok figyelmét az agráriumra irányítsa; bemutassa, hogy a folyamatban lévő agrárképzési átalakítások milyen jövőbeli lehetőségekkel járnak. Szó lesz a jelenlegi képzési rendszer fejlesztendő területeiről, illetve a gyakorlati oktatás (például nagyvállalati duális képzések, tanműhelyek) korszerűsítéséről, valamint az innovációs és digitalizációs folyamatok integrálásról az oktatási rendszerbe.
A rendezvény nyitott, bárki számára megtekinthető a Facebookon: https://www.facebook.com/events/1828944960612706/
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.