BGE

BGE

Itt találod az összes cikket a „BGE” témában!

Már működik az ország első elektronikus szeme

Már működik az ország első elektronikus szeme

Izgalmas fejlesztések a Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karán: elektronikus szem, elektronikus orr és többféle szemkamera is helyet kapott az újonnan kialakított laboratóriumban.
2024. 04. 12., 19:10
Április 18-ig jelentkezhet a bérügyviteli bajnokságra

A NEXON – a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE), a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szakmai támogatásával – 2024-ben is meghirdeti az Országos Bérügyviteli Bajnokságot.

2023. 07. 11., 10:23
BGE: hogyan vészelték át a pandémiát a turisztikai cégek?

A vállalatvezetés erejét és kiemelkedő szerepét tartják a leginkább meghatározó tényezőnek a magyarországi turisztikai és vendéglátó vállalkozások a Covid-19 világjárvány okozta válság leküzdésében – derül ki a BGE legfrissebb felméréséből.

2023. 06. 07., 15:18
GEM: a borúsabb kilátások ellenére is vonzó a vállalkozói lét

Vonzó és társadalmilag megbecsült karrierútnak számít a vállalkozás Magyarországon, annak ellenére, hogy többen tartanak a kudarctól és jelentősen csökkent azok száma, akik jó lehetőségeket látnak a vállalkozásindításra – derül ki a Global Entrepreneurship Monitor frissen közzétett magyar adataiból.

2022. 06. 21., 15:57
Százmilliók az innovatív duális képzés fejlesztésére

A közelmúltban sikeresen lezárult EFOP projekt eredményeként jelentős oktatási-képzési fejlesztések valósultak meg a Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE) és a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központjában (PE ZEK).

2022. 06. 15., 13:17
Milyen a tipikus magyar vállalkozó?

Sok sztereotipikus kép él a magyar vállalkozókról. A BGE Budapest LAB reprezentatív kutatása alapján most többet tudhatunk meg arról, hogy milyenek valójában.

2022. 04. 29., 20:34
Tíz civil szervezet munkáját segítik a BGE hallgatói és munkatársai

Kerítésfestés, közös játék otthonban lakó gyerekekkel, újraélesztés és elsősegély tanfolyam, kutyasétáltatás, szendvicskészítés – néhány példa a Budapesti Gazdasági Egyetem Önkéntesség Hetének programjaiból, amelyeken az egyetem közössége, munkatársak és hallgatók közösen segítették 10 civil szervezet munkáját.

2022. 01. 10., 13:05
Legyen biztos kezekben vállalatának fogyasztóvédelmi tevékenysége!

Szakirányú továbbképzést indít hazánk legnépszerűbb üzleti egyeteme azok számára, akik naprakész ismeretek birtokában, hatékonyan kívánják támogatni vállalatuk fogyasztóvédelmi tevékenységét. A két féléves, munka mellett is végezhető fogyasztóvédelmi menedzser képzésre 2022. január 15-ig lehet jelentkezni. (x)

2021. 12. 13., 18:28
A járvány sem vette rá a digitalizálásra a kkv-kat

Erősen megrengette a vállalkozók jövedelmét a COVID-19 járvány, de nem mindenkinek negatív irányba – derült ki a Budapesti Gazdasági Egyetem friss kutatásából. A digitalizációra viszont sajnos a pandémia sem vette rá a hazai kkv-k jelentős részét.

2021. 05. 04., 10:00
Virtuális állásbörzét szervez a Budapesti Gazdasági Egyetem

A BGE a Case Solvers HRTech és EdTech területeken aktív startup vállalkozással közösen virtuális állásbörzét szervez. Május 5-én és 6-án az Egyetem 3 karán közel 50 vállalati és civil szervezeti partner várja a hallgatókat szakmai gyakorlati-, és álláshelyek, valamint önkéntes lehetőségek széles kínálatával.

2021. 03. 05., 10:00
Kevés támogatást kapnak az exit fázisban lévő cégek

Finanszírozás van a hazai startup ökoszisztémában, de ez önmagában nem ok az örömre. A vállalkozói kultúra és a teljes startup ökoszisztéma fejlődése nélkül ugyanis a források nagy része veszendőbe megy – derül ki a BGE Budapest LAB szakértői interjúkra épülő kutatásának friss eredményeiből.

2020. 12. 09., 10:45
Hány családi vállalkozás marad fenn Magyarországon?

A kkv-k fele családi vállalkozás, amelyek jelentős része számára a következő évek legnagyobb kihívása a generációváltás lehet. A többség nincs felkészülve az átadásra sem stratégiával, sem a céges- és lelki ügyek tekintetében.

2020. 11. 19., 15:15
Ennyit dolgoznak a szabadúszók Magyarországon

Többet dolgoznak, mint egy átlagos munkavállaló, a munka és magánélet összeegyeztetése is kihívásokkal teli, mégse váltanának vissza alkalmazotti létre a szabadúszók. Ez derült ki többek között a Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE) zajló kutatásból.

2020. 07. 24., 16:00
5700 diák kezdheti meg tanulmányait a Budapesti Gazdasági Egyetemen

A Budapesti Gazdasági Egyetem továbbra is az üzleti fókuszú képzések iránt érdeklődők első számú választása. Magyarország meghatározó alkalmazott tudományok egyetemén idén szeptemberben közel 5 700 elsőéves kezdheti meg tanulmányait.

2020. 07. 07., 13:00
Ennyivel járulnak hozzá a GDP-hez a fesztiválok

Gombamód szaporodnak a magyarországi fesztiválok, melyek népszerűsége töretlenül ível felfelé, idei elmaradásuk miatt pedig szinte egy ország szíve vérzik, mégis csak most először vizsgálták meg a fesztiválturizmus gazdasági jelentőségét.

2020. 06. 22., 17:15
Most a távoktatás vizsgázott a Budapesti Gazdasági Egyetemen

A Budapesti Gazdasági Egyetemen is hamarosan véget ér a rendhagyó félév és a vizsgaidőszak, ezért annak érdekében, hogy az egyetem pontos képet kapjon arról, hogyan élték meg a hallgatók a mostani, részben távoktatásos félévet, részletes felmérést készítettek a tapasztalatokról.

2020. 02. 28., 15:30
Új vállalati tanszéket hoz létre a BGE és a Citi

A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) és a Citibank Europe plc. Magyarországi Fióktelepe (Citi Magyarország) az egyetemi-üzleti kapcsolatok erősítése érdekében új vállalati tanszéket hoz létre a BGE Külkereskedelmi Karán.

2020. 02. 14., 12:15
14 ezer fesztiválozó véleményére voltak kíváncsiak

A BGE-n 266 millió forintos európai uniós támogatásból kutatásokat kiszolgáló új szervezet létesült, hallgatókat és fiatal oktatókat vontak be a kutatásokba, illetve új kutatási témákat dolgoztak fel.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS