Heidrich Balázs: 21 tanszékvezetői pozícióra lehet pályázni a BGE-n

2022. 04. 07., 14:14

Magyarország legnagyobb üzleti egyeteme nyílt pályázaton hirdetett meg 21 tanszékvezetői pozíciót, amelyekre 2022. április 30-ig lehet jelentkezni.

A Budapesti Gazdasági Egyetem a jövő gazdasági szakembereit, sikeres vállalkozóit, menedzsereit és vezetőit képzi. Az egyetem három karán több mint 80 országból érkező 18.000 hallgató tanul összesen 12 alapképzésen, 9 mesterképzésen, 25 szakirányú továbbképzésen és a Vállalkozás- és Gazdálkodástudományi Doktori Iskolában.

Az üzleti életben jól hasznosítható, a hazai és a nemzetközi munkaerőpiac által elvárt tudást nyújtó képzéseket az egyetem közel 400 oktatója biztosítja, akik egyúttal inspiráló tudományos és szakmai közösséget is alkotnak.

Az egyetemen idén 21 tanszékvezetői pozíció jár le, amelyeket nyílt pályáztatás keretében hirdetnek meg. Amellett, hogy az egyetem vezetése támogatja és ösztönzi munkatársait a belső szakmai karrierútra, a tanszékvezetői pozíciók nyílt pályáztatása új nézőpontok, tudások és készségek beáramlására is lehetőséget ad.

Prof. dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora a pályáztatással kapcsolatban elmondta, hogy „a jelenlegi jól teljesítő tanszékvezetőinket természetesen örömmel látjuk a jövőben is ebben a pozícióban, de az is igaz, hogy egy teljesen nyitott folyamat következik, ilyen értelemben nincs bérelt helye senkinek. Minden eddiginél jobban várunk egy jól kidolgozott vezetői elképzelést mind a belsős, mind a külsős pályázóktól, hiszen nagyon fontos, hogy ezek a szakmai műhelyek hogyan fejlődnek majd a jövőben.”

Hozzátette, hogy az ideális pályázó egyrészt tudományosan aktív - ez vezetői hitelességi kérdés is -, ugyanakkor erős szervezői készségekkel is rendelkezik.

„A mi mostani nyitásunk a piaci logikánkat is tükrözi, és lehetőséget teremt számunkra, hogy tehetséges, értékes embereket találjunk a szervezeten belülről és kívülről egyaránt. A hazai akadémiai piacon ugyanis nem egyértelmű, hogy kikben van szándék a vezetésre, így a nyílt pályáztatás logikája mögött ez a nem titkolt célunk, hogy megtaláljuk a szakmailag rátermett, jó vezetőket.”

(Heidrich Balázs is részt vett az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatában. A sorozat 385. interjúját IDE KATTINTVA olvashatja el.)

 A 21 tanszékvezetői pozíció pályázati kiírása a BGE Állásportálján érhető el:

https://allasok.uni-bge.hu/DataCenter/Registration/JobAdvertisements/allasok

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS