Motivációs workshopok is szerepeltek a Budapesti Gazdasági Egyetem pályaorientációs programjában

2022. 11. 25., 18:19

A sikeresen lezárult EFOP-projekt eredményeként 259 millió forint támogatásból országos pályaorientációs programot valósított meg a Budapesti Gazdasági Egyetem.

2017- 2022. között az egyetem konzorciumi partnerével, a Hungarnet Egyesülettel közösen szervezett programokon – Képzők képzése, Nyári Egyetem, színházi előadások, motivációs workshopok – a BGE portfóliójába tartozó egyéb szakok mellett kiemelten a gazdaságinformatikus és az üzleti képzéseket népszerűsítették a kevésbé fejlett régiók középiskolásai körében. Az 5 év alatt megvalósult eseményeknek 30 bázisiskola adott otthont.

Megvalósult programok

Képzők képzése: Az 5 db képzésen összesen 73 mentort képeztek a bázisiskolák oktatói és az iskolákhoz közel álló civil szervezetek képviselőiből, akik a későbbiekben saját intézményükben, illetve más térségi iskola diákjainak tartottak workshopokat.

Motivációs, pályaorientációs, kommunikációs workshopok diákoknak: motiváció, kommunikáció, időmenedzsment, pályaorientáció, tanulási stratégiák témában tapasztalt trénerek workshopokat tartottak a diákoknak. Összesen 67 db workshop valósult meg 973 fő részvételével.

Nyári Egyetem: A projekt ideje alatt 4 alkalommal került megrendezésre a közel egyhetes Nyári Egyetem, ahol az ország minden területéről érkező középiskolás diákok interaktív előadások formájában ismerhették meg a gazdaságinformatikus és üzleti-közgazdász szakmákat. Készség- és személyiségfejlesztő foglalkozások, menekülős játékok és vállalatlátogatások is színesítették a programot. A Hungarnet Egyesület szervezésében az informatika iránt érdeklődők érdekes informatikai kérdéseket felvető előadásokon – a GPS működése, mockup készítés photoshopban, 3D akadémia, fotózás és fényképezés, photoshop tutorial – is részt vehettek.

B(l)omolj velünk! blog és mobil telefonos szerepjáték alkalmazás: A kifejezetten a középiskolai korosztály számára fejlesztett blogon szakmákat bemutató kisfilmek, diákok, hallgatók, oktatók cikkei érhetőek el. A szerepjáték appal a diákok valamilyen karakter bőrébe (szerepébe) bújva különböző feladatokat oldhatnak meg.

Tematikus középiskolai versenyek: logisztika, gazdaságinformatika, üzleti-közgazdász, turizmus-vendéglátás témában 365 fő részvételével 8 db tematikus verseny került megrendezésre, melyek zsűrijében neves vállalati partnerek foglaltak helyet – a zsűriben vállalati partnerekkel.

Nyílt Nap 11 alkalommal valósult meg különböző régiók iskoláiban. Emellett a Hungarnet 2 informatikai konferenciára hívott meg alkalmanként 40 diákot.

0. évfolyam matematika felzárkóztató e-tananyag és kontakt órás foglalkozások: az egyetem munkatársai a 11-12. évfolyamos diákok részére felzárkóztató e-tananyagot fejlesztettek matematikából. Erre építve a kedvezményezett, fejlesztésre és komplex fejlesztési programokra szoruló járások iskoláiban és az onnan származó tanulók iskoláiban 20 kontaktórás foglalkozást tartottak.

Színházi előadások, Cinema Science Cafe (CSC): A színházi előadások után a diákoknak lehetőségük nyílt egy pszichológussal beszélgetni a korosztályukból fakadó problémáikról, tanulmányaikról, jövőbeli terveikről, a továbbtanulással kapcsolatos nehézségeikről. A 7 előadáson összesen 2 845 fő vett részt. A filmvetítéssel egybekötött Cinema Science Cafe (CSC) keretében a BGE egy oktatójával vagy egy kimagasló tudományos eredményt elért munkatársával beszélgethettek a diákok egy mentor közreműködésével. A projekt keretében összesen 66 CSC program valósult meg 2 846 fő részvételével.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS