Cégalapítás

Itt találod az összes cikket a „cégalapítás” témában!

Januári kettősség: kevesebb cég, mégis erősödő vállalkozói optimizmus?

Januári kettősség: kevesebb cég, mégis erősödő vállalkozói optimizmus?

Bár a cégszámcsökkenés 2025 januárjában is folytatódott, az év első hónapja mégis tartogatott meglepetést, az elmúlt három év legmagasabb januári cégalapítási számát regisztrálták. Miközben az új kényszertörlési eljárások jelentősen emelkedtek, a cégalapítások számának növekedése arra utalhat, hogy a vállalkozói bizalom lassan, de újra erősödni kezd.
2025. 02. 06., 21:15
Nyolc éves mélyponton a cégalapítási kedv Magyarországon

2024-ben mindössze 24 ezer új társas vállalkozás indult Magyarországon, ami az elmúlt nyolc év leggyengébb eredménye. Miközben a vállalkozási kedv csökkent, több mint 6 ezer vállalkozó van, aki hatnál több céget irányít.

2024. 09. 09., 20:09
Biztatóak az augusztusi cégtrendek

Az új felszámolások száma csökkent, míg a cégalapítások fokozatosan emelkednek – derül ki az OPTEN havi elemzéséből.

2023. 09. 19., 17:19
„Augusztusi fordulat”: több céget alapítottak, mint amennyi megszűnt

2023 augusztusáig a vállalkozások száma 10,5 ezerrel csökkent. Augusztusban az alapítások az idei évben először haladták meg a megszűnéseket. Az újonnan indított felszámolások száma 1200 fölé emelkedett, ezekben továbbra is a 3–5 éves cégek a leginkább érintettek.

2023. 03. 09., 18:13
Tavaly is nőtt a szövevényes cégbirodalmak száma

2022-ben jóval kevesebb cég jött létre Magyarországon, mint a járvány alatt, azonban az új szereplők aránya megnőtt, a cégbirodalmak pedig tovább növelték részesedésüket.

2022. 04. 11., 13:22
Újra a tavalyi szinten a cégalapítások

2021 rendkívül erős év volt cégalapítás szempontjából, az idei év eleje viszont lassan indult. A márciusi adatok azonban már újra a tavalyi évre hasonlítanak, egy hónap alatt több mint 2900 cégalapítást tettek közzé.

2022. 03. 21., 14:45
Teljesen leálltak az Ukrajnához és Oroszországhoz köthető cégalapítások

2022 februárjában 2606 cégalapítás került közzétételre Magyarországon, ami ugyan meghaladja a januári értéket, de mintegy 8 százalékkal elmarad a 2021-es havi átlagtól. Az Ukrajnához és Oroszországhoz köthető hazai cégalapítások viszont teljesen leálltak az orosz-ukrán háború kezdete óta.

2022. 03. 03., 16:51
A cégalapítás első tíz lépése

A legfontosabb tudnivalókat dr. Szűcs Bálint ügyvéd, az RSM Legal | Szűcs & Partnerei Ügyvédi Iroda vezetője foglalta össze.

2021. 12. 13., 10:49
Cégalapításban a kft.-k vezetnek Romániában

Idén az év első tíz hónapban 129.338 céget és egyéni magánvállalkozást jegyeztek be Romániában, ami 40,31 százalékos növekedést jelent a tavalyi év ugyanezen időszakához mérten.

2021. 05. 21., 18:45
10 éves csúcson az újonnan alapított cégek száma. Vajon kapnak hitelt?

Növekszik a vállalkozási kedv idehaza – erre utal legalábbis, hogy tízéves csúcsot döntött az újonnan alapított cégek száma. Vajon lesz-e elegendő pénzügyi forrásuk a frissen piacra lépő szereplőknek? A Bankmonitor hitelszakértőinek tapasztalata szerint nem reménytelen a hitelhez jutás hosszabb üzleti múlt nélkül sem, ám van pár feltétel, amit ebben az esetben teljesíteni kell.

2019. 10. 24., 14:45
Stratégiai dizájntanácsadó cég alakult

Október elejével Beyond Partners néven stratégiai dizájntanácsadó cég alakult. Szolgáltatás- és termékfejlesztési projektekkel, illetve az innovációs készségek fejlesztésével, támogatásával foglalkoznak.

2018. 11. 30., 09:30
A cégalapítás első tíz lépése

A cég alapítását megelőzően olyan döntéseket kell meghozni, amelyek hosszú távú kihatással lehetnek a működésre, így célszerű azokat jól átgondolni.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ben hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS