Itt találod az összes cikket a „IoT” témában!
Egy becsődölt repteret hasznosítanak újra úgy, hogy a területén épülő létesítmények lakhatási, szórakoztató és sportcélokat egyaránt kiszolgáljanak. Az okosváros Athén futurisztikus kertvárosa lesz, ahol legalább 80 ezren dolgozhatnak vagy élhetnek.
A technológiának kulcsszerepe van abban, hogy a vállalat teljesíteni tudja a meghatározott kibocsátási céljait.
Számos, egymást kiegészítő technológia fejlődésének köszönhetően az Internet of Things (IoT) egyre gyorsuló növekedési pályán halad. Az 5G megjelenése zökkenőmentesebb végfelhasználói élményt biztosít a nagyobb számú összekapcsolt eszköz számára – állítják a Deloitte szakértői.
A digitális átállás jelenti a legnagyobb hajtóerőt a hazai vállalatok innovációs tevékenységében. „A cégek figyelme a digitális fejlesztésekre összpontosul, új termékekkel és szolgáltatásokkal nem most rukkolnak elő” – mondta Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.
Az okosotthon megoldások az elmúlt néhány évben hosszú utat tettek meg, új trendek és technológiák léptek színre a hatékonyság, a kényelem és a biztonság érdekében.
A magyar vállalatok az utóbbi hónapokban alaposan visszafogták innovációs elképzeléseiket. A K&H innovációs index enyhe visszaesést mutat.
Míg egyes vállalkozások mobil weboldalakat és alkalmazásokat is alkalmaznak, más cégek a kettő közül csak az egyiket választják. Ez a választás függ a költségektől, a használhatóságtól, a szükséges funkcióktól és a kiszolgált célközönségtől is.
Mikortól beszélhetünk okos városról, hogy kapcsolódik ez az IoT-hez és 5G-hez és mit hozhat a jövő? Ezekre a kérdésekre kereste a választ a Deloitte Tech Talks legújabb része.
Az IoT segítségével egy gyártóvállalat ma már lényegesen célirányosabban, olcsóbban, csökkentett állásidővel és kevesebb meghibásodással képes fenntartani és működtetni gépeit.
A győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központja nyerte el idén az Innovációs és Technológiai Minisztérium által alapított Ipar 4.0 szakmai díjat az oktatási, képzési programot, illetve kutatást, fejlesztést, innovációt megvalósító szervezet kategóriájában.
IoT megoldások kiállítását, konferenciáját és versenyét rendezi meg második alkalommal a MOHAnet Mobilsystems Zrt. május 25-26-án, a seregszemlén közel 30 hazai és külföldi vállalat vesz részt és mutatja be okos megoldását az újpesti UP Rendezvénytérben.
Világszerte jelentős gazdasági tényezővé váltak az asset management cégek. Magyarországon is élesedő versenyre lehet számítani az S IMMO Hungary szakértője szerint.
Eddig 1500 fogyasztási pontra már telepített, és további 10 ezer helyszínre tervez okos mérőt a Zalavíz.
A magyar cégek 36 százaléka fontosnak tartja a digitális fejlesztéseket, míg 45 százalékuknak ez nem lényeges – áll a K&H innovációs indexéhez készült felmérésben.
A Capgemini Kutatóintézet szerint az 5G tulajdonságai teljesítik vagy meg is haladják a legtöbb korai alkalmazó elvárásait. A szervezetek optimisták az 5G nyújtotta lehetőségeket illetően.
A Haris Digital díjnyertes IoT megoldásával az ipar bármely szereplője 20-30 százalékos növekedést érhet el teljes eszközhatékonyságban.
Nemzetközi szinten is versenyképes lehet a Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetem kutatóinak új fejlesztése, az önvezető járművekben alkalmazható automatikus mozgásszabályozó rendszer.
Az Eurowag Energy üzletágának ügyvezető igazgatója csapatával együtt összeállította a logisztikai szektor jövőjét formáló trendeket és megatrendeket.
A világjárvány során a távközlési hálózatok minden korábbinál fontosabb feladatot láttak el a társadalom és a gazdaság működésében, a következő években pedig abban játszhatnak kulcsszerepet, hogy az emberiség az újraindulás során csökkentse karbonlábnyomát – hívta fel a figyelmet az Ericsson elemzése.
A Covid-vakcinák megjelenésével belátható közelségbe került az irodák újranyitása, de nem mindenhol számolják fel a home office-t.
Önvezető járművet is alkalmazó automatizált anyagmozgatás bevezetésével megkezdte a tervezett pilot programok helyszíni tesztjét a Magyar Telekom által kiépített helyi mobilhálózaton a BorgWarner Kft. és a T-Systems Magyarország.
Elég gyakran fordul elő velem, hogy felülírja a sors a terveimet, és ezzel gyakrabban járok jól, mint rosszul. Ezért inkább minden ponton igyekszem készen állni mindenre, amit hoz a sors – mondta az Üzletemnek Málnay Barnabás, a Smartware.tech magvető kockázati tőkealap partnere.
A fogyasztói trendek alapján egyértelmű, hogy a vásárlók egyre tudatosabban fordulnak a friss, egészséges, tartósítószermentes és környezetkímélő élelmiszerek felé. A 2020-as IoT Live Show-n szakmai különdíjak is kiosztásra kerültek.
Tizenkét ígéretes befektetéssel lezárja jelenlegi alapjának aktív befektetési időszakát az első hazai, kifejezetten korai stádiumú hardveres és IoT startupokat célzó kockázati tőkebefektető, a SmartWare.tech.
Legújabb IoT megoldásaikat mérik össze csütörtökön hazai vállalatok Budapesten az először megrendezett IoT Live Show keretében – tájékoztatott a rendező MOHAnet Mobilsystems Zrt.
A koronavírus-járvány alatti időszak egyértelműen bebizonyította, hogy az IT az egyik legsikeresebben alkalmazkodó és fejlődő terület. Arról, hogy melyek lesznek az elkövetkező időszak új és meghatározó IT képzései, a Ruander Oktatóközpont vezetője, Herczeg Rudolf beszélt.
Az IoT eszközök, például az okosórák által biztosított kényelemért sokszor hajlamosak vagyunk feláldozni a biztonságunkat és érzékeny adatainkat is.
A következő évtizedben a digitális élményeket keresik majd az emberek, amelyek megjelenítéséhez a szolgáltatók egyebek mellett a virtuális és kiterjesztett valóság technológiáját, a mesterséges intelligenciát, az 5G-t és az intelligens IoT-rendszereket veszik igénybe.
A legújabb technológiák segítségével bármely cég innovatív vállalkozássá válhat – állítja Mark Raben, az SAP regionális technológiai vezetője.
Az ügyvédek munkája részben kiváltható mesterséges intelligencia alapú eszközökkel – állítja egy fejlesztő. Valós lehet a veszély?
A vállalatok az adatvédelmet tekintik elsődlegesnek és a legfontosabbnak minden más nagyszabású IT-fejlesztés előtt az Oracle legújabb felmérése szerint.
Új fejlesztői eszközöket mutatott be a Samsung Electronics 2018-as fejlesztői konferenciáján.
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.
Instabilnak minősítette a zaporizzsjai atomerőműnél kialakult helyzetet Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség főigazgatója, miután szeptember 4-én felkereste a létesítményt, ugyanakkor kifejezte reményét, hogy előrelépés történik az erőmű biztonságának szavatolása terén.