Az ügyvédek munkája részben kiváltható mesterséges intelligencia alapú eszközökkel – állítja egy fejlesztő. Valós lehet a veszély?
A Smarter Drafter ausztrál technológiai cég kifejlesztette egy virtuális jogász prototípusát, amely képes jogi dokumentumok azonnali elkészítésére, veszélyeztetve így a kezdő jogászok állását – írja a Computerworld.
A mesterséges intelligencia motorjára épülő Alexa Skill a jogászokhoz hasonlóan kérdéseket tesz fel, majd az elhangzottak, a tények, a törvények és a legjobb gyakorlatok figyelembevételével pár perc alatt összeállítja az ügyhöz kapcsolódó jogi dokumentumot.
– Az ügyvédi irodákban az eszköz révén már nem egy kollégát kell megbízniuk a dokumentumok, jegyzőkönyvek, elkészítésével, hanem rábízhatják a feladatot a szoftverre, amely emberi hibák nélkül végzi el a munkát – nyilatkozta Adam Long, a Smarter Drafter vezérigazgatója.
A Smarter Drafter virtuális jogászát már több mint 150 jogi cégnél használják Ausztráliában, de csak jogászok számára hozzáférhető. Még nem döntötték el, hogy mikortól vehetik igénybe a vállalatok és a magánszemélyek saját jogi dokumentumaik elkészítéséhez.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.