A cégek mindennél fontosabbnak tartják az IT-biztonságot

2018. 12. 23., 11:00

A vállalatok az adatvédelmet tekintik elsődlegesnek és a legfontosabbnak minden más nagyszabású IT-fejlesztés előtt az Oracle legújabb felmérése szerint.

Az Oracle 21 országban 4000 szenior döntéshozót kérdezett meg a technológiai trendekről.

A kutatás szerint a biztonságtechnológia jelenti a legfontosabb informatikai problémát a vállalatok számára, az egyéb innovatív technológiai átalakításokat pedig mind hátrébb sorolják.

A megkérdezett vezetők 86 százaléka állította, hogy a felhő biztonsága a legfontosabb technológiai kérdés számára, ami meghatározza a vállalata működését – ezt követte az autonóm adatbázisok (78 százalék) és a mesterséges intelligencia (75 százalék) problémája.

Jóllehet a dolgok internete hálózata (Internet of Things – a dolgok internete: a világhálóra csatlakozó intelligens használati eszközök kapcsolódása), a blokklánc technológia és a chatbotok folyamatos reflektorfényt élveznek a médiában és az iparágban, a válaszadók jóval alacsonyabb szintre értékelték ezeket a fontossági listán. Az iparágban tevékenykedő válaszadók az IoT eszközök kihívásait 70 százalékra, a blokkláncokét 66 százalékra, a chatbotokét pedig 57 százalékra értékelték.

A cégeknek a közeljövőben a felhőbeli biztonság az első, amelyet szorosan követnek az autonóm adatbázisok. Az üzleti vezetők 59 százaléka úgy gondolja, 3 éven belül a felhő biztonságára fog támaszkodni; 42 százalékuk szerint viszont 2021-re az autonóm adatbázisok jelentik a biztos pontot a vállalatuk működésében, ami ezen technológiának köszönhetően sokkal hatékonyabb lesz, és segít az emberi eredetű hibák elkerülésében.

Szuhai Gusztáv, az Oracle biztonsági megoldásokért felelős kereskedelmi vezetője a közleményben elmondta: a vállalatok már felismerték, hogy a kibervédelem a fennmaradásuk egyik alappillére, bár az iparág vezető szereplői elsősorban az adatvédelemre fókuszálnak.

Magyarországon az üzleti vezetők mind jobban érdeklődnek az olyan technológiák iránt, amelyek növelik hatékonyságukat, illetve amelyekkel megújíthatják piaci stratégiájukat. Ugyanakkor érzékelik a sérülékenység üzleti kockázatait is, így olyan kiberbiztonsági megoldást szeretnének, ami azonnal teljes körű védelmet nyújt az adataik számára. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS