Új képzésekkel kell alkalmazkodni a piaci igényekhez

2020. 07. 16., 11:30

A koronavírus-járvány alatti időszak egyértelműen bebizonyította, hogy az IT az egyik legsikeresebben alkalmazkodó és fejlődő terület. Mindegy, hogy valaki biztosabb megélhetés, cégen belüli átképzés vagy továbbképzés miatt jelentkezik informatikai tanfolyamra, a lényeg, hogy minél több területen bizonyítsuk rátermettségünket. Arról, hogy melyek lesznek az elkövetkező időszak új és meghatározó IT képzései, a Ruander Oktatóközpont vezetője, Herczeg Rudolf beszélt.

„Kínálatunkban több új képzés jelent meg, amelyeket a piaci igények elemzése alapján választottunk ki” – mondta Herczeg Rudolf, aki hozzátette, hogy bővítették a programozó képzések kínálatát is az IoT Arduino képzéssel.

Programozási előismeret után IoT képzés
„Az IoT (Internet of Things) az informatika egy egészen új területe, mely a programozás, a rendszerfejlesztés és az elektronika metszetében foglal helyet. Ez a terület az utóbbi 10 évben igen sokat fejlődött köszönhetően az egyre olcsóbb és magasabb teljesítményű hardvereknek és a rendszerek okosításának igénynövekedése miatt. Tanfolyamunk az Arduino-ra vonatkozóan mutatja be a C nyelvet, így a tanfolyamhoz szükséges programozási előismeret.”

Az adatbázis-kezelés és programozás területén szintén megjelent két új képzésük. „Az Oracle méltán híres, igen nagy múltra visszatekintő, adatbázisrendszer, mely manapság az egyik legnagyobb és legjobb háttértámogatással rendelkezik a piacon. Az Oracle adatbázisok közép és nagy vállalatoknál egyaránt felhasználásra kerülnek, így igen nagy elterjedtségnek is örvend. Az adatbázis kezeléséhez az Oracle SQL lekérdezőnyelv ismeretére van szükség.

Tisztában vannak a cégek, hogy folyamatosan fejlődni kell
Tavaly, a korábbi évekhez képest jelentősen megnőtt a céges megkeresések száma. Közel, háromszor annyi céges képzést bonyolítottak le, mint az előző években.

„A növekedés egy részét a VEKOP, GINOP pályázatokban résztvevő cégek, míg másik felét a saját céges finanszírozású képzések adták. Az érdeklődés főként a programozó, adatbázis-kezelő és táblázatkezelő tanfolyamok irányába mozdult el” – mondta.

Bíznak abban, hogy a koronavírus okozta leállási nehézségek és tapasztalatok miatt szélesebb oktatási spektrumban indulnak majd el a céges belső képzések is, amelyek tovább bővíthetik a cégen belüli karriertervezés lehetőségét.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 14., 15:10
A NAV az idén több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét. Az adóbevalláshoz segítséget kapnak az egyéni vállalkozók, az őstermelők és az áfás magánszemélyek is.
2025-03-14 19:05:00
A lakásukat bérbe adók az MBH Elemzési Centrum számításai szerint 6 százalék körüli hozamra számíthatnak ebben az évben – de vajon jó befektetés marad-e az ingatlan, ha a lakásépítési boom beindulásával a bérlakáspiacon is intenzívebbé válik az árverseny?
2025-03-13 16:25:00
A bizalmi vagyonkezelők, az élelmiszeripari vállalkozások transzferárazása és a globális minimumadót befolyásoló tételek is újdonságként kerülnek a NAV fókuszába az adóhatóság frissen közzétett, 2025. évre vonatkozó ellenőrzési terv szerint – hívja fel rá a figyelmet az EY.
2025-03-13 14:15:00
Országosan közel három éve nem volt annyira szűk az alku tere a lakáspiacon, mint a téli hónapokban – derül ki az OTP Ingatlanpont adataiból. A meghirdetett árhoz képest december és február között átlagosan 5,5 százalékot sikerült alkudni a vevőknek, a legkisebb tér a panellakások esetében volt erre, ott minimális volt a különbség az utolsó hirdetési ár és a vételár között.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.
A magyarok először idén tehetik meg, hogy ingatlan célra fordítsák a nyugdíjpénztári megtakarításaikat. Herman Bernadett, a Bank360 vezető szakértője ennek a lehetőségnek az előnyeiről és hátulütőiről, valamint a pénztárakra gyakorolt jelenlegi és távlati következményeiről is beszélt a BizniszPlusznak. Szóba került az is, hogy milyen hatással volt a nyugdíjvagyonokra a részvénypiacok tavalyi sikere, illetve hogy milyen tényezőktől függ a gyarapodás az idei évben.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS