Itt találod az összes cikket a „Marija Gabriel” témában!
„Már most alig várjuk, hogy láthassuk ennek a gyönyörű kezdeményezésnek a kibontakozását az elkövetkező években.”
„A külföldi tanulás lehetőségének – életkortól, iskolázottsági szinttől, háttértől és pénzügyi erőforrásoktól függetlenül – mindenki előtt nyitva kell állnia.”
„331 millió euró összegű új beruházás fogja támogatni a nagy kockázatú, mélytechnológiás induló vállalkozásokat, hogy innovációikat piacra dobják és felfuttassák.”
„Azért hoztuk létre az EIT Campust, hogy mindazok a hallgatók és szakemberek, akik sokféle témakörben szeretnék elmélyíteni az ismereteiket, egy helyen megtaláljanak mindent.”
„Hat olyan női vállalkozót ünnepelünk, akik áttörést jelentő innovációk mögött állnak; hat sikeres női vállalkozót, akik piacra vitték az innovációt; hat tehetséges női vállalkozót, akik inspirálni fogják a fiataljainkat és a holnap nyerteseit.”
Az Európai Bizottság elfogadta a Horizont Európa 2023–2024. évi fő munkaprogramját, amely mintegy 13,5 milliárd euróval támogatja az európai kutatókat és innovátorokat abban, hogy áttörést jelentő megoldásokat találjanak a környezeti, energetikai, digitális és geopolitikai kihívásokra.
„Az EIC támogatások, tőkebefektetések és innovációs ökoszisztéma-szolgáltatások egyedülálló kombinációjával támogatja a magas kockázatú, mélytechnológiás induló vállalkozásokat.”
Az Európai Bizottság iránymutatásokat tett közzé annak érdekében, hogy segítse a tanárokat a mesterséges intelligenciával kapcsolatos tévhitek eloszlatásában és a mesterséges intelligencia etikus használatának előmozdításában.
Az uniós vállalatok több mint háromnegyede nehézségekbe ütközik a szükséges készségekkel rendelkező munkavállalók toborzása terén, felnőtteknek pedig csupán 37 százaléka vesz részt rendszeresen képzésben.
„A tanárok és oktatók az egyik legfontosabb példaképek a fiatalok számára, és nagyon fontos, hogy képzettek legyenek, hogy segíteni tudjanak a fiataloknak megkülönböztetni, hogy mi a hír és mi a dezinformáció.”
26 országban rendezik meg szeptember 30-án az Európai Kutatók Éjszakáját, Európa legnagyobb tudományos kommunikációs és promóciós rendezvényét.
„Az európai innovációs eredménytábla jól mutatja, hogy az EU és tagállamai elkötelezettek a kiválóságon alapuló, versenyképes, nyitott és tehetségvezérelt kutatás és innováció mellett.”
Az Európai Bizottság közzétette az „Európai Egyetemek” kezdeményezésre vonatkozó 2022-es felhívás eredményeit: az Erasmus+ programból származó 272 millió eurós rekordköltségvetésből 16 meglévő európai egyetem továbbra is támogatásban részesül, négy új szövetség pedig megkezdheti együttműködését.
Az Európai Bizottság közzétette a tudományos, kutatási és innovációs teljesítményről szóló (SRIP) 2022. évi jelentést.
Az új kezdeményezés 60 000 euróig terjedő közvetlen pénzügyi támogatást nyújt legalább 200, a mélytechnológia (deep tech) területén tevékenykedő ukrán induló vállalkozás számára.
„2024 közepére az uniós költségvetés akár 60 európai egyetemi szövetséget is támogatni fog, amelyek Európa-szerte több mint 500 egyetemet foglalnak magukban.”
Az Európai Bizottság elfogadta a Kreatív Európa 2022. évi munkaprogramját; a program a 2021 évit közel 100 millió euróval meghaladó, mintegy 385 millió eurós költségvetésből fogja növelni a kreatív és kulturális partnereknek nyújtott támogatást.
A támogatásban részesülő vállalkozásokat a Horizont Európa keretében bevezetett új, kétlépcsős eljárás alapján választották ki.
Újabb mérföldkőhöz érkezett az Erasmus+ program digitalizálása.
Az Európai Bizottság bemutatta, mik lehetnek a mesterséges intelligencia iránti bizalom erősítésének következő lépései.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.