100 ezer és 50 ezer eurós díjakat kaptak a legjobb női innovátorok

2022. 12. 07., 15:49

Az Európai Innovációs Tanács (EIC) bejelentette az éves innovációs díjak nyerteseit.

A díjakat Marija Gabriel, az innovációért, a kutatásért, a kultúráért, az oktatásért és az ifjúságért felelős biztos jelentette be az EIC kétnapos csúcstalálkozóján:

Női Innovátorok Európai Uniós Díjának három nyertese fejenként 100 000 euró összegű készpénzjutalomban részesül:

  • Rocío Arroyo (Spanyolország), társalapítója és vezérigazgatója az AMADIX vállalatnak, amely személyre szabott gyógyászati megoldásokat kínál a rák diagnosztizálásához.
  • Dr. Ciara Clancy (Írország), alapítója és vezérigazgatója a Beats Therapeutics vállalatnak, amely technológiai megoldásokat fejleszt ki a Parkinson-kórhoz kapcsolódó mozgásszervi tünetek kezelésére.
  • Dr. Ninna Granucci (Franciaország), társalapítója és elnöke a Green Spot Technologies vállalatnak, amely hulladék-újrafeldolgozásból származó élelmiszer-összetevőket gyárt.

Az ifjúság európai éve alkalmából további három, 35 év alatti feltörekvő innovátor 50 000 euró összegű készpénzjutalomban részesül:

  • Iva Gumnishka (Bulgária), alapítója és vezérigazgatója a Humans in the Loop-nak, egy olyan szociális vállalkozásnak, amely összeköti a konfliktus sújtotta közösségeket a digitális munkalehetőségekkel.
  • Niamh Donnelly (Írország), társalapítója és kockázatkezelési igazgatója az Akara Robotics vállalatnak, amely a kórházi helyiségek fertőtlenítésére tervezett robotikai megoldásokat fejleszt.
  • Dr. Mehak Mumtaz (Portugália), társalapítója és ügyvezető igazgatója az iLoF vállalatnak, amely áttörést jelentő MI-platformot fejleszt ki a személyre szabott gyógyszerek felfedezésének és fejlesztésének felgyorsítása érdekében.

„Hat olyan női vállalkozót ünnepelünk, akik áttörést jelentő innovációk mögött állnak; hat sikeres női vállalkozót, akik piacra vitték az innovációt; hat tehetséges női vállalkozót, akik inspirálni fogják a fiataljainkat és a holnap nyerteseit” – mondta Marija Gabriel.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS