Megkötötte az EU a fenntartható beruházások megkönnyítéséről szóló első megállapodást

2024. 09. 03., 03:03

Az Európai Unió és Angola közötti megállapodás célja a fenntartható fejlődési célok eléréséhez szükséges külföldi befektetések ösztönzése.

A megállapodás átláthatóbb, hatékonyabb és kiszámíthatóbb üzleti környezetet teremt az angolai befektetők számára, és előmozdítja az uniós vállalkozások fenntartható beruházásait Angolában – áll a Bizottság közleményében.

„Nagy örömömre szolgál, hogy hatályba lépett ez a maga nemében egyedülálló, innovatív megállapodás Angolával. A fenntartható beruházások megkönnyítéséről szóló megállapodás modern és fenntarthatóbb beruházási környezetet teremt Angolában, előmozdítva mindkét partner gazdasági növekedését. Hozzá fog járulni az angolai gazdaság diverzifikálásához, és támogatni fogja a felelős beruházási gyakorlatokat, megerősítve az Európai Unió és Angola közötti partnerséget” – mondta Valdis Dombrovskis kereskedelempolitikáért felelős ügyvezető alelnök.

Az afrikai kontinensen Angola az EU ötödik legfontosabb beruházási célpontja. Az EU Afrikába irányuló közvetlen külföldi befektetéseinek 8 százaléka Angolába irányul, ami 2022-ben 21,7 milliárd eurót tett ki. Angola beruházásai az EU-ban 2022-ben 2,9 milliárd eurót értek el. Az EU Angola fő kereskedelmi és beruházási partnere. Az EU és Angola 2022. november 18-án zárta le a fenntartható beruházások megkönnyítéséről szóló megállapodásra irányuló tárgyalásokat. A megállapodást 2023. november 17-én írták alá az angolai Luandában.

„A megállapodás olyan beruházáskönnyítési intézkedésekre összpontosít, mint például a beruházási szabályozás átláthatóságának növelése, az e-kormányzat használatának előmozdítása az engedélyezés területén, valamint az érdekelt felek bevonásának fokozása. A beruházások megkönnyítése mind a külföldi, mind a helyi befektetők, különösen a kis- és középvállalkozások számára előnyös. A megállapodás megerősíti továbbá a környezetvédelmi és éghajlat-politikai kötelezettségvállalásokat, valamint a munkavállalói jogok tiszteletben tartását, biztosítva, hogy a beruházások megkönnyítése összhangban legyen a fenntarthatósági célkitűzésekkel. Az üzleti környezet javítása elősegíti a kiaknázatlan potenciállal rendelkező ágazatokba – amilyen például a zöld energia, az agrár-élelmiszeripari értékláncok, a digitális innováció, a halászat, a logisztika és a kritikus fontosságú nyersanyagok – történő beruházások mozgósítását” – sorolja a közlemény.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 13., 20:13
Megszűnik a munkáltatók általános kötelezettsége, hogy a munkavállalókat munkaköri alkalmassági vizsgálatra küldjék, kivéve a jogszabályban előírt munkakörök esetében. Ezáltal ugyan csökkennek a felek adminisztrációs terhei, azonban a munkáltatók továbbra is felelősek a biztonságos munkavégzési körülmények biztosításáért – hívják fel a figyelmet a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda ügyvédei.
2024. 09. 12., 11:12
Az előző évi, rekordmértékű, 21 százalékos emelkedést követően 2023-ban a lakásépítési költségek „mindössze” 14 százalékkal emelkedtek éves összevetésben – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
2024-09-13 18:13:00
A hazai partnerek mellett a térség autógyárait is kiszolgáló központtá bővül a fémfelület-kezelő technológiával foglalkozó Aalberts Surface Technologies Kft. tatabányai telephelye egy körülbelül 22 millió euró értékű beruházás eredményeként.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.