E-matrica-árak 2025. január 1-től

2024. 09. 10., 17:10

A személyautók (D1) kategóriájában a 10 napos matrica 220, az éves vármegyei matrica 230, az éves országos matrica pedig 1950 forinttal drágul.

A használati díj megfizetése ellenében használható autópályákról, autóutakról, főutakról és azok díjáról szóló 45/2020. (XI. 28.) ITM rendelet szabályozza az e-matrica-rendszerben használt árakat – emlékeztet a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. közleménye.

A rendelet értelmében 2025. január 1-jétől érvényes e-matrica-árak az alábbiak. (A díj minden esetben bruttó díj, tartalmazza az áfát.)

A D1 kategóriában (személyautók) a 10 napos matrica 220, az éves vármegyei matrica 230, az éves országos matrica pedig 1950 forinttal drágul.

Pótdíj:45/2020. (XI. 28.) ITM rendelet értelmében 2025. január 1-jétől érvényes pótdíjak mértéke az alábbiak szerint alakul:
– alap pótdíj (60 napon belüli fizetés esetén): 26 640 forint
– emelt pótdíj (60 napon túli fizetés esetén): 91 780 forint

Pótdíjkülönbözet:45/2020. (XI. 28.) ITM rendelet értelmében 2025. január 1-jétől érvényes pótdíjkülönbözet mértéke az alábbiak szerint alakul:
– alap különbözeti pótdíj (60 napon belüli fizetés esetén): 14 900 forint
– emelt különbözeti pótdíj (60 napon túli fizetés esetén): 47 180 forint

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS