A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség vádat emelt 4 szabolcsi férfival szemben, akik valótlan számlák kiállításával és felhasználásával 1,3 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek.
A vádirati tényállás szerint az egyik vádlott építőipari vállalkozóként dolgozik. A megrendelőitől felvállalt munkákat részben saját gépeivel és alkalmazottaival, részben pedig ismeretlen személyekkel és gépekkel, „feketén” végezte. Az elkövetőnek jelentős összegű adóköteles bevétele keletkezett. A vádlott a befizetési kötelezettsége csökkentése érdekében abban állapodott meg társaival, hogy a könyvelésébe – ezen személyekhez köthető cégek által el nem végzett munkákról kiállított –, valótlan tartalmú számlákat állít be, és számol el. Az építési vállalkozó 2015. és 2022. évek között a fiktív számlákkal közel 1,3 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek – foglalta össze a tényállást a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség közleménye.
A főügyészség még a nyomozás során egyezséget kötött a nyugdíjas korú vállalkozóval, aki terhelő vallomást tett társaira, és megfizette a költségvetésnek okozott közel 1,3 milliárd forint vagyoni hátrányt. Az elkövető vállalta 87 millió forint pénzbüntetés megfizetését is, ezért a főügyészség vele szemben végrehajtásában felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt.
A számlagyárat működtető másik három férfival szemben a főügyészség börtönbüntetés, valamint több millió forint pénzbüntetés kiszabását indítványozta azzal, hogy őket a bíróság évekre tiltsa el gazdasági társaság vezetésétől.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.