Elindult az EIT Campus

Elindult az EIT Campus
2023. 01. 10., 15:12

„Azért hoztuk létre az EIT Campust, hogy mindazok a hallgatók és szakemberek, akik sokféle témakörben szeretnék elmélyíteni az ismereteiket, egy helyen megtaláljanak mindent.”

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) elindította az „EIT Campus” elnevezésű új programot, amellyel megkönnyíti a hozzáférést az innovációt és a vállalkozási ismereteket egyesítő, széles körű oktatási és képzési kínálatához.

Az új, átfogó online platformnak köszönhetően a tanulni vágyó érdeklődők megismerhetik a gazdag oktatási és készségfejlesztési programkínálatot, amelyet az EIT és annak kilenc tudományos és innovációs társulása (TIT) nyújt. A platformon elsőként elérhető tanfolyamok témái közt szerepel az éghajlat, az élelmiszerek, az egészség és a nyersanyagok. Segítségükkel új kompetenciákra tehetünk szert a zöldebb és virágzóbb Európa érdekében. Idővel újabb tanfolyamokkal bővül majd a választék, amelyek egyéb témákat is érintenek, többek között: energiaügyek, digitalizáció, mezőgazdaság, ipar, városi mobilitás, kultúra és kreativitás – olvasható a Bizottság közleményében.

„Azért hoztuk létre az EIT Campust, hogy mindazok a hallgatók és szakemberek, akik sokféle témakörben szeretnék elmélyíteni az ismereteiket, egy helyen megtaláljanak mindent. A lehetséges tárgyak között az innováció és a vállalkozási ismeretek különleges helyet foglalnak el. Az EIT Campus által rendelkezésre bocsátott képzések és egyéb lehetőségek olyan témákban fogják szélesíteni az érdeklődők látókörét, amelyek a jövőnk szempontjából alapvető fontosságúak. Azt szeretnénk, hogy a hallgatók és a szakemberek a lehető legjobban fel legyenek készülve, mert fontos szerepük lesz az európai digitális és zöld átállás támogatásában” – mondta Marija Gabriel, az innovációért, a kutatásért, a kultúráért, az oktatásért és az ifjúságért felelős biztos.

Az új tanfolyamok kínálatán kívül az EIT Campus oktatási tevékenységének köszönhetően egy helyen lesznek elérhetőek a korábban számos különböző honlapon megtalálható szolgáltatások is az alábbi csoportoknak:

  • Középiskolásoknak az EIT Girls Go Circular elnevezésű projekten keresztül, amely a fiatal lányok technológiai és vállalkozói készségfejlesztésével foglalkozik, a zöld és digitális átalakulás jegyében.
  • Egyetemi hallgatóknak az EIT-védjegy segítségével. Ez egy minőségbiztosítási tanúsítvány, olyan kiváló oktatási programok számára, amelyek központjában az innováció, a vállalkozói készségek, a kreativitás és a vezetői készségek állnak. Az EIT több mint 200 egyetemből álló hálózatán belül 65 olyan mesterképzési és doktori programot fejlesztett ki, amelyeket elláttak ezzel a védjeggyel. Ezeket a képzéseket már több mint 4500-an el is végezték.
  • A továbbképzésekben részt vevő szakembereknek az EIT fokozatot nem adó képzéseivel és workshopjaival. Mindeddig több mint 100 000-en vettek részt ezekben az EIT által szervezett online oktatási programokban. A továbbképzésekben részt vevő szakemberek ezenkívül hozzáférhetnek a célzott készségfejlesztési programokhoz, mint például az új EIT Deep Tech Talent Initiative elnevezésű kezdeményezéshez, amely egymillió felhasználó készségfejlesztését tűzte ki célul a mélytechnológia területén. Egy másik rendelkezésükre álló program a European Battery Alliance Academy, amely az EU tagállamokkal és ipari partnerekkel együttműködésben 800 000 dolgozó képzését és készségfejlesztését vállalja az akkumulátorellátási lánc teljes spektrumában.
  • Felsőoktatási intézményeknek az EIT HEI Initiative elnevezésű kezdeményezésen keresztül, amely az intézményeknek ajánl segítséget az innováció és a vállalkozói készségek tanításában. Jelenleg 50 projekt fut több mint 290 felsőoktatási intézmény és 300 oktatási rendszeren kívüli szervezet részvételével. Csak 2021-ben több mint 9900 tanuló, valamint oktatási és nem oktatási dolgozó vett részt a projekt képzéseiben. Ezenkívül több mint 310 induló és növekvő innovatív vállalkozás részesült támogatásban.

A legtöbb iskolai program ingyenes lesz, a szakmaibb jellegű továbbképzési és egyéb tanfolyamok pedig költségtérítés ellenében vehetők majd igénybe.

Európai Innovációs és Technológiai Intézet

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egy független uniós szerv, amely erősebbé teszi Európa innovációs képességét. Támogatja a dinamikus, hosszú távú európai partnerségek kialakítását a vezető cégekkel, kutatólaboratóriumokkal és felsőoktatási intézményekkel. Ezeket az EIT tudományos és innovációs társulásainak (TIT) nevezik. A TIT-k célja a globális kihívások megoldásainak keresése, többek között a klímaváltozás és a fenntartható energia, illetve az egészséges életmód és táplálkozás témaköreiben.

A vállalkozásoktatás az EIT és a TIT-k tevékenységének egyik alappillére, az olyan projektek mellett, amelyek az üzleti tevékenység előmozdításával, akcelerátor-szolgáltatásokkal és innovációval foglalkoznak. Az elmúlt évtizedben az EIT közössége számos élvonalbeli oktatási programot hozott létre.

Az EIT Campus kezdeményezés szorosan kapcsolódik a készségek európai éve elnevezésű kezdeményezéshez, mivel támogatja a készségfejlesztést és a munkaerőpiac igényeihez való alkalmazkodást.

Európai Bizottság

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS