Itt találod az összes cikket a „energiaár” témában!
A megugró energiaárak miatt a környezeti hatásra egyre inkább tisztán üzleti érdekből is kénytelenek odafigyelni a vállalkozók.
Lépnek a vállalatok a magas energiaköltségek miatt: tízből hat cég már nyáron tesz valamit azért, hogy alacsonyabb számlákat kelljen fizetnie – derül ki a K&H kutatásából.
Miközben a napelem üzletág egész Európában dübörög, addig Magyarországon mintha tetszhalott állapotban lenne már hónapok óta az iparág.
Árplafont vezet be a kormány az áramra három szektorban – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
A 18 és 70 év közötti lakosság 76 százalékának jelentősen, 19 százaléknak pedig enyhén nőttek a költései, mindössze 4 százalék gondolja úgy, hogy nem történt változás a kiadásaiban – derült ki az OTP Bank reprezentatív Öngondoskodási index felméréséből.
A legnagyobb nehézséget idén a megugró kamatköltségek és a munkaerő megtartása jelentheti a családi cégek számára – derült ki a K&H családi vállalatok klub legutóbbi eseményén.
Minimum háromszorosára nőtt a legtöbb hazai cég energiaköltsége tavaly – mutat rá az EY 70 magyarországi közép- és nagyvállalat megkérdezésével készült felmérése. A megemelkedett díjak arra késztették a társaságokat, hogy áthárítsák a költségeket a vevőkre, illetve energiahatékonysági beruházásokba kezdjenek.
Érzékenyen érinti a nagyvállalatokat az energiaárak emelkedése, de a működésüket szerencsére nem veszélyezteti – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index 2022 utolsó negyedéves méréséből.
Az elmúlt időszak hektikus energia-ármozgásait követve egyre inkább felértékelődik az önellátás jelentősége, A kis- vagy közepes energia-igényű cégeknek is érdemes áttérniük az alternatív források használatára.
A földgázellátásban bevált gyakorlat mintájára a villamos energiát is fix árakon kaphatják az állami, önkormányzati, egyházi intézmények és alapítványi fenntartású egyetemek.
Egyre nagyobb gondot okoz a cégeknek az infláció és az energiaköltségek folyamatos emelkedése. Utóbbit elsősorban a fűtés korlátozásával, a világítás mérséklésével és az energetikai berendezések korszerűsítésével próbálják kompenzálni a cégek – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból.
A napelem-beruházás az agrárszektorban rövid távon megtérül, főként, hogy a jövőben pályázati forrásokkal is lehet majd számolni, amelyekre már most érdemes felkészülni.
2023 első negyedévében tovább támogatjuk az energiaintenzív kkv-kat. A kormány arról is döntött, hogy kiterjeszti a programot a turisztikai ágazatra – jelentette be Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
2022 első félévének erőteljes gazdasági növekedését követően a harmadik negyedévtől a bizonytalanabbá váló növekedési kilátások, a jelentősen megemelkedett energiaár, a növekvő építési- és finanszírozási költségek kihívás elé állítják a kereskedelmi ingatlanpiac valamennyi szereplőjét.
A kis- és közepes vállalkozások számára meghirdetett energiaköltség-kompenzáció kiszélesítését javasolja a Magyar Építőanyag és Építési Termék Szövetség a kormánynak.
A kormány a jövő évi állami költségvetés elfogadásától tette függővé a vállalkozásoknak nyújtott energiatámogatásokat Szlovákiában.
Az építőiparban tapasztalt drágulás mértéke az év első felében több mint kétszeresen haladta meg a fogyasztói árak növekedését. Az energiaköltségek elszabadulása és a forint-euró árfolyam ingadozása komoly bizonytalansági tényező lesz a következő hónapokban.
Az energiapiaci helyzet tarthatatlan, ha nem javul a helyzet, a szlovákiai vállalatok kénytelenek lesznek korlátozni a termelésüket – állítja Peter Mihók, a Szlovák Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
A legfontosabb tudnivalókat az Európai Bizottság szakértői foglalták össze.
A kormány 25 százalékos gázfelhasználás-csökkentést írt elő az állami szerveknél és az állami tulajdonú gazdasági társaságoknál.
Módosította az energiaárak korlátozásáról szóló, tavasszal kiadott rendeletét a román kormány.
A logisztikai szolgáltatók nem tudják kitermelni a többszörösére dráguló energia, a megugrott infláció, valamint a hónapról-hónapra növekvő bérek költségeit, így nem tudják tartani az éves szolgáltatási díjakat.
Módosította az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) a földgáz esetében a végső szolgáltatókra vonatkozó szabályzatot Romániában.
Az energiaár-robbanás haszonélvezőinek többletadóval való sújtását fontolgatja a román kormány. Részleteket azonban csak a törvénytervezet nyilvánosságra hozatalát követően közölnek.
Még nem tudni, hogy az energiazabáló ingatlanok tulajdonosai tömegével próbálnak-e a jövőben megszabadulni korszerűtlen vagy nehezen kifűthető házaiktól. Merre tovább? A Duna House szakértői összefoglalták a lehetőségeket!
Az Atradius hitelbiztosító elemzése szerint az ukrajnai háború tovább növeli az amúgy is emelkedő nyersanyagárakat, így az inflációt is. A háború hatásai, illetve az ellátási láncok szakadozásai és az eleve magas energiaárak miatt a világ számos országában megszorítások várhatók.
36,5 százalékkal emelkedtek éves összevetésben az ipari termelői árak az Európai Unióban 2022 márciusában – tájékoztatott az Eurostat.
A Schneider Electric, az energiamendzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat magyar szakértői gyűjtötték össze azokat a trendeket, amelyekre érdemes most figyelni az energiapiacon Európában.
Az elszabaduló energiaárak és a számlák kompenzálása kapcsán várat magára a gyors megoldás Romániában. Az energiaügyi miniszter szerint a szolgáltatók több millió számlát állítottak ki helytelenül.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban 4,6 százalékra gyorsult a fogyasztói árak éves emelkedése szeptemberben az augusztusi 4,3 százalékról.
Az uniós tagországok vezetői zárónyilatkozatot fogadtak el a megemelkedett energiaárak kezelésére vonatkozóan, a koronavírus-járvány európai helyzetéről és az uniós klímavédelmi célkitűzésekről.
Romániában hiába megfelelő minőségű a búzatermés, óhatatlanul drágul a kenyér, ugyanis az árakat főként a világpiaci trendek alakítják. Az energia és a munkaerő drágulása is hozzájárul a dráguláshoz.
Nem valószínű, hogy Romániában a lakossági földgáz árának július 1-jei liberalizációja után azonnal emelkedni kezdenek a gázárak – közölte Nagy-Bege Zoltán, az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) alelnöke.
A folyamatosan növekvő energiaárak miatt egyre több szlovákiai családnak okoz gondot a rezsiköltségek megtérítése. A legnehezebb helyzetben a gyermeküket egyedül nevelő szülők és a többgyermekes családok vannak.
2022. július 28-áig nem változik az elektromos energia ára a hatóságilag szabályozott energiapiacon maradt háztartási fogyasztók számára Romániában.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.