Itt találod az összes cikket a „áfacsalás” témában!
Mintegy 900 millió forintnyi áfát tüntetett el a személybiztonságra, takarításra és mosásra szakosodott budapesti bűnszervezet. A szövevényes cégláncolatban tevékenykedő bűnözői csoport 22 tagjával szemben folytatott, majd eredményesen lezárt nyomozást befejezve vádemelést javasol a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága.
Egy ügyvédből és könyvelőkből is álló, a költségvetésnek kétmilliárdos kárt okozó bűnszervezet tagjai ellen indult eljárás, az ügyészség nyolc ember letartóztatását indítványozta – tájékoztatott Szanka Ferenc, a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség szóvivője.
A Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt vádat emelt nyolc elkövetővel szemben.
A Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói 15 helyszínen csaptak le a Bevetési Igazgatóság járőreivel és a MERKUR bevetési egység kommandósaival karöltve.
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy gépjármű kereskedelemre szakosodott bűnözői csoporttal szemben. Az elkövetők az áfafizetési kötelezettség kijátszása érdekében cseh és magyar honosságú cégeket felhasználva több mint 600 millió forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség minősített költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt 63 vádlottal szemben emelt vádat. Az elkövetők fiktív számlázással 1,7 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek.
Az uniós áfaszabályok kijátszásával próbálta csökkenteni fizetendő adóját egy motorkerékpárokat értékesítő társaság Bács-Kiskun vármegyében. Ezúttal egy másik tagállam adóhatóságától kért információkkal göngyölítette fel a NAV a fiktív eladások hátterét.
A Pécsi Fellebbviteli Főügyészség a költségvetési csalás miatt indított büntetőügyben az elsőfokú bíróság ítélete ellen súlyosításért bejelentett ügyészi fellebbezést fenntartotta.
A bűnszervezet tagjaitól közel 1,5 milliárd forint összértékű vagyon vontak el a nyomozók a vagyonbiztosítás érdekében.
A NAV rendszere azonnal jelez, ha valahol a dolgozókat rövid időn belül tömegesen átjelentik újabb és újabb cégekhez, a vizsgálat pedig akár büntetőeljárással is végződhet – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.
Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Zala Vármegyei Főügyészség nyolc ember ellen, aki számítástechnikai eszközök értékesítésére hozott létre országos fiktív céghálózatot.
A megalakulása utáni első bevallásában egymilliárd forint áfát igényelt vissza egy debreceni cég. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal ellenőrzése megakadályozta a csalást.
Építési céghálónak álcázva csaltak el 800 millió forintnyi áfát egy bűnszövetség tagjai. A bűnös tevékenységbe bevont alvállalkozók úgy falaztak, hogy közben még a látszatra sem adtak; sem eszközeik, sem dolgozóik nem voltak, így persze munkát sem végeztek, és nem is végeztettek – számolt be a NAV.
Csaknem kétmilliárd forintnyi áfát nem fizetett be az a zöldség- és gyümölcskereskedelemmel foglalkozó bűnszervezet, amelyet a napokban számolt fel a NAV. A számlagyárat is üzemeltető szervezet vezetőit már letartóztatták, a lefoglalt, gyorsan romló árukészletet a NAV munkatársai elárverezték.
A Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség letartóztatását indítványozta annak a 10 személynek, akik nagyértékű mobiltelefonok uniós beszerzésével összefüggésben építettek ki egy bűnszervezet és okoztak éveken keresztül több milliárdos vagyoni hátrányt az állami költségvetésnek.
A Csehországból, Szlovákiából, Lengyelországból, Horvátországból és Bulgáriából beszerzett és a hazai piacra terített termékhez köthető áfafizetési kötelezettséget fiktív számlázási láncok felépítésével kerülték el.
Tartósan milliós nagyságrendű veszteséges működése, és az áfabevallásban lejelentett, beszállítói adatok miatt rendelte el a NAV egy zöldségkereskedő ellenőrzését.
A lefoglalt luxusautók között volt egy Lamborghini Aventador és egy Bentley Continental is. Ezekkel szállította a bűnszervezet vezetője a szájmaszkadományokat a győri kórházaknak.
A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmény miatt vádat emelt azzal a férfival szemben, aki további két társa segítségével 2016–2017-ben közel százharmincötmillió forint áfát nem fizettet meg.
Több mint félmilliárd forintos adóhiányt okozó, irodatechnikai eszközök számlázására specializálódott adózói kör került a NAV látókörébe.
A közösségi áfacsalásra szakosodott mobiltelefon-kereskedő banda összesen több mint négymilliárd forinttal károsította meg a költségvetést. A bűnszövetséget a NAV négynapos nemzetközi akcióban számolta fel, most tizenegy gyanúsítottal szemben javasol vádemelést.
Egy 47 éves férfi elhatározta, hogy számítástechnikai eszközök importja során elcsalja az általános forgalmi adó egy részét, amire létrehozott egy bűnszervezetet.
800 millió forint áfát tüntetett el egy főként reklám- és marketingcégekből álló nyugat-dunántúli számlagyár. A NAV a bűnszervezet négy tagját őrizetbe vette.
A több mint húsz cégből álló számlagyár félmilliárd forintnyi áfát tüntetett el különböző szolgáltatásokról kiállított hamis számlákkal. A NAV a bűnszervezet öt vezetőjét őrizetbe vette, a Győri Járásbíróság közülük két fő bűnügyi felügyeletéről és három fő letartóztatásáról döntött.
Több tízezer tonna szója áfáját tüntette el az a dunántúli bűnszervezet, amelyet a közelmúltban számolt fel a NAV. A másfél milliárdos kárt okozó bűnbanda tíz gyanúsítottja közül négyen már letartóztatásban vannak.
A szervezet felszámolásakor a nyomozók több mint 1 milliárd forint értékben ingatlanokat, bankszámlákat zároltak, és gépkocsikat, ékszereket, befektetési aranyat foglaltak le, csaknem 250 millió forintot pedig önként térítettek meg a gyanúsítottak.
A NAV egy Kiskőrösről irányított, szeszes itallal kereskedő bűnszervezetet számolt fel. A banda több százezer liter áfacsalt alkoholt hozott forgalomba, összesen több mint másfél milliárdos kárt okozva a költségvetésnek.
A bíróság összesen 14 gyanúsított letartóztatását és további 1 bűnügyi felügyeletét rendelte el.
Színlelt számlázási láncolatokon keresztül csalt el több mint félmilliárd forint áfát egy papírkereskedelemmel foglalkozó, Budapest környéki bűnszervezet.
Milliárdos áfacsalással kapcsolták le a nemzetközi színtéren is ismert állateledel-gyártó cég bűnszövetségi vezetőit a NAV munkatársai. A költségvetésnek okozott kár az akcióval teljes egészében megtérült.
Milliárdos áfacsalás gyanújával vette őrizetbe a NAV annak a Budapest és Nagykanizsa környéki bűnbandának a tagjait, akik külföldről behozott használt autók kereskedelmével foglalkoztak. A költségvetésnek okozott teljes, 1,3 milliárd forintos kár megtérült.
Kiterjedt, körhintacsalásra szakosodott dunántúli bűnszervezetet számolt fel a napokban a NAV. Az akcióban több mint 150 nyomozó és járőr vett részt, munkájukat a külföldi társhatóságok, valamint az Eurojust és az Europol is támogatta. A bűnbanda a kiépített számlázási láncokon keresztül több mint 3 milliárd forint áfát igényelt vissza jogosulatlanul.
Egy héten belül két dunántúli áfacsaló bűnbandát számoltak fel a NAV pénzügyi nyomozói. Az egymástól független elkövetői körök közel egymilliárd forint áfát csaltak el szójadara és számítástechnikai alkatrészek kereskedelmével. Tettükért akár 10 év szabadságvesztésre is számíthatnak.
Milliárdos kárt okozott a költségvetésnek az a másfélezer biztonsági őrt és takarítót foglalkoztató cégláncolat, amit két budapesti férfi irányított. Egyiküket 2011 óta körözték csalás miatt, másikuk ellen vesztegetés miatt folyik eljárás a bíróságon. A NAV munkatársai a napokban ütöttek rajta az immár költségvetési csalással is gyanúsított bűnszövetségen.
Luxuskörülmények között élt az az ügyvéd, akit letartóztattak törvénytelen kölcsönök és áfacsalásból való részesedés miatt. Az illető ráadásul egy tanút még a vallomástétel előtt megfenyegetett, hogy elkerülje büntetését.
Külföldről beszerzett műtrágyával ügyeskedett az a bűnbanda, aminek 16 tagjával szemben vádemelést javasol a NAV. A költségvetésnek több mint egymilliárdos kárt okozó szervezet elleni nyomozás nemrég zárult.
Jogerősen kilenc év fegyházbüntetéssel sújtotta pénteken a Szegedi Ítélőtábla azt az ismeretlen helyre távozott kecskeméti férfit, aki egy céghálózatot irányítva 2,7 milliárd forint adó befizetését kerülte el.
Egy héten belül két gumiabroncs-kereskedelemmel foglalkozó dunántúli bűnbandát leplezett le a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV), amelyek egymástól függetlenül működtek és együttesen több mint egymilliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek.
Majdnem négymilliárd forint áfát csalt el az a mobiltelefon-kereskedelemmel foglalkozó bűnszervezet, amit a napokban négynapos nemzetközi akcióban számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A pécsi irányítású, de országosan kiterjedt céghálózat a nagyüzemi költségvetési csalást a közösségi áfaszabályok kijátszására építette.
Csalás miatt nyomoznak őrző-védő céghálózatot működtető emberek ellen, akik kétmilliárd forintos kárt okoztak a költségvetésnek.
Több mint hatszázmilliós kárt okozott a költségvetésnek, és jelentős hátrányba hozta tisztességes versenytársait is az a zöldségkereskedelemmel foglalkozó bűnszervezet, amit országos akcióban számolt fel a napokban a NAV. A bűnbanda irányítói vagyonukkal felelnek a csalásért – tájékoztatott az adóhivatal.
A magyar innovatív megoldások mellett nemzetközi összefogás is szükséges az országok határait kihasználó áfacsalásra szakosodott céghálók felszámolására – mondta Izer Norbert.
Költségvetési csalás és pénzmosás miatt nyomoz a NAV, aminek hatására a gyanús cég egy év alatt csaknem kilencszer annyi adót fizetett be, mint az elmúlt öt évben összesen.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.