Építési céghálónak álcázva csaltak el 800 millió forintnyi áfát egy bűnszövetség tagjai. A bűnös tevékenységbe bevont alvállalkozók úgy falaztak, hogy közben még a látszatra sem adtak; sem eszközeik, sem dolgozóik nem voltak, így persze munkát sem végeztek, és nem is végeztettek – számolt be a NAV.
A NAV munkatársai tíz helyszínen csaptak le a bűnszövetség tagjaira, akik egy általuk kiépített fiktív alvállalkozói hálózat működtetésével háromnegyed milliárd forintot is meghaladó vagyoni hátrányt okoztak.
A bűnszövetség vezetője Baja környékéről irányította az illegális ügyleteket; a cégek pénzügyi és számlázási folyamatait. A felek közötti banki utalásokkal, illetve pénzfelvételekkel hamis gazdasági eseményeket igyekeztek álcázni, melyek után áfát igényeltek vissza.
Az elfogásukra szervezett akcióban a dél-alföldi pénzügyi nyomozók, bevetési járőrök és IT-szakemberek közösen kutattak bizonyítékok után. A pénzügyőrök hozzávetőleg 380 millió forintot meghaladó összegben zároltak ingatlanokat, gépkocsikat, vevőköveteléseket, valamint bankszámlákat.
A NAV üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt nyomoz az ügyben. Hét embert hallgattak ki gyanúsítottként, közülük hat főt tartóztatott le a bíróság. Ha a bűnösségük beigazolódik, az elkövetők akár 15 év szabadságvesztésre is számíthatnak.
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.