A közösségi áfacsalásra szakosodott mobiltelefon-kereskedő banda összesen több mint négymilliárd forinttal károsította meg a költségvetést. A bűnszövetséget a NAV négynapos nemzetközi akcióban számolta fel, most tizenegy gyanúsítottal szemben javasol vádemelést.
Ausztriából néhány havonta cserélt, strómanok vezette bukó cégek közvetítésével, nettó áron szerezték be a mobiltelefonokat. Mivel a bűnözők nem fizették meg a termékimport utáni áfát, nagyon kedvező áron tudták a telefonokat továbbértékesíteni különböző nagykereskedéseknek, a belföldi értékesítési láncolat végén pedig még az áthárított áfát is visszaigényelték. Az importárut alig egy nap alatt átfuttatták a magyarországi cégláncolaton, és tovább is adták különböző EU-s tagországokba.
A NAV dél-dunántúli pénzügyi nyomozói az EUROPOL és az EUROJUST támogatásával számolták fel a hálózatot. A költségvetést ért kár megtérítésére összesen több mint 2,5 milliárd forintnyi vagyont, luxusautókat, ingatlanokat, üzletrészeket, bankszámlákat zároltak, de egy több száz milliós jogosulatlan áfa-visszaigénylés kiutalását is sikerült megakadályozni.
A kutatásokon előkerült összesen 15 millió forint készpénz mellett a nyomozók egy banki széfben további 140 millió forintot is találtak. A bűnbanda irányítóit – egy budapesti testvérpárt – a NAV kommandósai, a MERKUR bevetési egység munkatársai fogták el, mert náluk agresszív ellenállásra lehetett számítani.
A pénzügyi nyomozók 11 gyanúsítottal szemben javasolnak vádemelést üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt. A 40 000 oldalnyi nyomozati iratanyagot a napokban küldik meg a Baranya Megyei Főügyészségre. (NAV)
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.