Egy héten belül két dunántúli áfacsaló bűnbandát számoltak fel a NAV pénzügyi nyomozói. Az egymástól független elkövetői körök közel egymilliárd forint áfát csaltak el szójadara és számítástechnikai alkatrészek kereskedelmével. Tettükért akár 10 év szabadságvesztésre is számíthatnak.
A két, szinte azonos adókijátszási szisztémát alkalmazó, ám egymástól függetlenül működő bűnbanda más-más termékkörrel ügyeskedett: a győri csoport szójában, a zalai számítástechnikai alkatrészekben utazott.
A termékeket az Európai Unió különböző tagállamaiból nettó áron szerezték be, majd úgynevezett „missing trader” társaságokon átfuttatva értékesítették belföldön. Fizetendő adójukat a bukó cégek által kiállított fiktív számlákkal csökkentették. Ezzel a módszerrel a két cégláncolat összesen majdnem egymilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek.
A NAV nyugat-dunántúli munkatársai egy héten belül számolták fel a két bűnözői csoportot, az akcióban ötven helyszínen, több mint száz nyomozó, járőr és informatikus vett részt. A kutatásokon a bizonyítékok begyűjtése mellett nagy értékű autókat, készpénzt foglaltak, valamint ingatlanokat és bankszámlákat zároltak.
A NAV mindkét ügyben különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás miatt nyomoz. A több százmilliós áfacsalások irányítói letartóztatásban vannak, akár 10 évet is kaphatnak. (NAV)
Ismét bekerült Magyarország a legjobb befektetői megítéléssel rendelkező feltörekvő gazdaságok körébe, és a kelet-közép-európai térségben egyedüliként javította pozícióját a Kearney nemzetközi üzleti tanácsadó társaság új felmérése szerint – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.
A Paksi Atomerőműben járt, majd a Paks II. projektről tájékozódott Emmanuel Brutin, az európai atomenergia-ipart összefogó szövetség főigazgatója.