A több mint húsz cégből álló számlagyár félmilliárd forintnyi áfát tüntetett el különböző szolgáltatásokról kiállított hamis számlákkal. A NAV a bűnszervezet öt vezetőjét őrizetbe vette, a Győri Járásbíróság közülük két fő bűnügyi felügyeletéről és három fő letartóztatásáról döntött.
A fiktív cégeket mozgató fővárosi számlagyár valós teljesítés nélküli számlákat állított ki ügyfeleinek, akik így fizetendő áfájukat csökkenteni tudták.
A cégek főleg grafikai és szoftverfejlesztési tanácsadásról szóló fiktív számlákat bocsátottak ki, a szolgáltatás ellenértékeként átutalt összegek pedig készpénzben kerültek vissza a megrendelőkhöz.
Ezzel a módszerrel összesen félmilliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek.
A nyugat-dunántúli nyomozók az okozott kár megtérítésére 15 ingatlant zároltak, több millió forint készpénzt, nagy értékű karórákat foglaltak le és 21 bankszámlát fagyasztottak be mintegy 500 millió forint értékben. (NAV)
(Fotó: NAV)
A szervezők célja, hogy összehozzák a kenyér szerelmeseit, hogy kicserélhessék tapasztalataikat, hogy visszaemeljék a köztudatba az igazi kenyérsütés fogalmát, készítésének változatait, eredeti ízeit.
Az Európai Unión belül francia vezetéssel, tizenkét ország részvételével nukleáris koalíció alakult, amely Brüsszelben ülésezett az energiaminiszterek tanácsának ülését megelőzően.