2022. november 10. – Információk, hírek vállalkozóknak

2022. 11. 10., 08:22

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Junior Prima Díj: kihirdették a győzteseket magyar ismeretterjesztés és média kategóriájában

A Junior Prima Díjat magyar ismeretterjesztés és média kategóriában Ádám Rebeka Nóra (Mandiner), Gabnay Máté (független), Gólya Ágnes (Forbes), Kocsmár-Tóth István (Index), Koltai-Kiss Borbála (MTVA) és Koós Anna (penzcentrum.hu) kapták.

Árstop a burgonyára és a tojásra

A burgonyára és a tojásra is kiterjeszti a kormány az árstopot, a kereskedők számára a szeptember 30-i ár a maximum – jelentette be Gulyás Gergely miniszter.

Már 21 százalék felett jár a „szankciós infláció”

2022. októberben a fogyasztói árak átlagosan 21,1 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Jegybanki elemzés a 21 százalékos inflációról

2022 októberében az éves összevetésben számított infláció 21,1 százalék volt. A statisztikai hivatal adatait Rippel Géza, az MNB szakértője tekintette át.

Tovább csökken a gázolaj ára a hétvége előtt

Pénteken mérséklődik a gázolaj ára, a benziné viszont nem változik a magyar kutakon.

Pém Attila kapta idén az Év Projektmenedzsere Díjat

A Projektmenedzsment Világnapjához kapcsolódva minden évben szakmai zsűri választja ki és díjazza a projektmenedzsment szakma legjobbjait. 2022-ben a díjat Pém Attila kapta a Magyar Zene Háza projektvezetőjeként végzett munkájáért.

Paks II.: újabb építési engedélyt adott ki az Országos Atomenergia Hivatal

Az Országos Atomenergia Hivatal építési engedélyt adott a Paksi Atomerőmű 5. és 6. blokk létesítéséhez szükséges „Építési anyagok és szerkezetek raktára” építésének kivitelezési tevékenységeire.

A válságban tovább nőtt a „tőkések” vagyona Magyarországon

A tőkések legnagyobb része Budapesten és a megyei jogú városokban élt, a tőkejövedelmek több mint felét szintén Budapest és a megyei jogú városok adták tavaly – olvasható a GKI elemzésében.

Egyre borúsabb a cégvezetők jövőképe

Cégvezetőket kérdezett a tisztább helyzet- és jövőképről az OPTEN és a Bridge Budapest.

Munkaerőpiaci elvárások: hogyan tarthatjuk meg a jó munkaerőt?

Nemrégiben átfogó munkaerőpiaci elemzés készült, amely sok értékes információval szolgálhat azon cégek számára, amelyek toborzást terveznek a közeljövőben.

Országszerte erősödik az „álláskeresési kedv”

25 százalékkal nőtt a munkavállalók álláshirdetéseinek száma a harmadik negyedévben 2021 hasonló időszakához képest, miközben a betöltésre váró állások száma mindössze 1 százalékkal emelkedett – tájékoztatott a Profession.hu.

Átvette az uralmat az ingatlanpiac felett a pesti belváros

A budapesti ingatlanvásárlók fő célpontjává vált a VII. és a VI. kerület idén októberben. A fővárosi ingatlantranzakciók 88,5 százaléka a pesti kerületekben zárult, ahol átlagosan 25,3 és 83,6 millió forint között költöttek ingatlanra a vevők.

Melyek az ország leghűségesebb megyéi és kerületei?

Jelentős mozgás volt tavaly az országon és Budapesten belül is a költözéseket tekintve az ingatlan.com legújabb elemzése szerint.

Melyik állam joga dönti el a külföldi vagyonelemmel vegyes hagyaték sorsát?

Ma már egyáltalán nem meglepő, ha egy hagyatéki eljárásban az örökhagyó német bankszámlájával vagy a francia Riviérán található nyaralójával találjuk szembe magunkat.

Nem szűrt ki pénzmosásgyanús ügyleteket a Takarékbank, 42 millióra büntette az MNB

Az MNB összesen több mint 42 millió forint bírságot szabott ki a Takarékbankra a pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás megelőzési tevékenysége kapcsán feltárt hiányosságai miatt.

„Kérjük, állítsa be a borravaló mértékét!”– Újabb vizsgálatot indított a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal vizsgálatot indított a HelloPay fizetőterminálok üzemeltetőjével szemben, mivel – a korábbi versenyhatósági bírságok ellenére – valószínűleg megint tisztességtelen nyomást gyakorol a fogyasztókra az „elvárt” borravaló mértékéről.

Fiktív számlákkal csalta az áfát a komáromi „reklámszakember”

A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmény miatt vádat emelt azzal a férfival szemben, aki további két társa segítségével 2016–2017-ben közel százharmincötmillió forint áfát nem fizettet meg.

Nyilvános konzultációt indított az Európai Bizottság arról, hogy mi is „a piac”

„A piac meghatározásáról szóló felülvizsgált közleménytervezet célja, hogy megerősítse azokat a szilárd elveket, amelyek kiállták az idő próbáját, szükség szerint pontosítsa a részleteket és pótolja iránymutatásunk hiányosságait.”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-15 09:15:00
Az előző hónaphoz képest 2,1 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól pedig (a nyers adatok szerint) 6,0 százalékkal elmaradt az építőipari termelés volumene 2024. augusztusban – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS