2024. december 19. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 12. 19., 07:30

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Decemberben mindenki megőrül – Mit tehetünk egy „torzításmentes” karácsonyért?
Karácsony előtt különösen nehéz a legelőnyösebb fogyasztói döntéseket meghozni. Kiss Virág, a PwC szakértője néhány tipikus, az ünnepek alatt még inkább előtérbe kerülő döntési mechanizmuson keresztül mutatja be, hogy mit tehetünk egy „torzításmentesebb” karácsonyért.

Mi legyen az üres palackokkal a céges rendezvény után?
A karácsonyi időszakban sok cég szervez rendezvényeket üzleti partnereinek és/vagy munkavállalóinak. Az új DRS rendszer bevezetése óta kérdés, hogy mi legyen a rendezvény után a helyszínen maradt üres palackokkal, és gond-e, ha a vendégek hazaviszik a megkezdett italokat vagy az üres palackokat. A legfontosabb tudnivalókat a Niveus szakértője foglalta össze.

Repülőrajttal indítják a bankok januártól a munkáshitelt
A bankok azonnal ki akarják használni az állami támogatással jövőre induló új kölcsönöket: a munkáshitel már a januári nyitáskor igényelhető lesz, és falusi lakásfelújítási hitelt is több pénzintézet kínálja majd – derül ki a Bank360.hu felméréséből.

Vállalati hitelfelvétel akár öt nap alatt?
Az MBH Bank legújabb vállalati hitelbírálati folyamata, az MBH Rapid jelentős változást hoz a finanszírozási piacon: lehetővé teszi a hitelösszegek akár öt munkanapon belüli folyósítását, ami értékes előnyt biztosíthat a vállalkozások számára.

Egyre több vállalkozás használja az okostelefont fizetés elfogadásra
Az OTP Csoportnál a már online is igényelhető SimplePay applikáció használatával az érintéses kártyaelfogadás mellett QR-kódos és linkes fizetés is felkínálható a vásárlóknak.

Duna House: 83 millió forint volt „a legdrágább budapesti panellakás” 2024-ben
A Duna House szakértői összegyűjtötték a legérdekesebb 2024-es ingatlanpiaci adatokat a fővárosból, ahol 926 ezer forint volt idén az átlagos négyzetméterár, otthonteremtésre pedig 60,4 millió forint körül költöttek az ügyfelek.

Szellemitulajdon-védelem a körforgásos gazdaságban – Iránytű kkv-knak
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala az oltalmi formákat ismertető kiadvánnyal és edukatív kampánnyal segíti a fenntartható működésre törekvő kkv-kat.

Paks II.: elkészültek a reaktortartály első elemei Szentpéterváron
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.

Infláció az EU-ban: a novemberi magyar adat a 4. legmagasabb
Az októberi 2,3 százalék után 2024 novemberében 2,5 százalékos volt az átlagos éves infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.

Nyílt forrású modellező AI forradalmasítja a gyógyszerkutatást és a gyógyászatot
Érdemes megjegyezni a Boltz-1 mesterséges intelligencia nevét, mert sokat hallunk még róla. Az AI modelltől azt várják az alkotói, jelentősen felgyorsítja a biomedicinával és gyógyszerfejlesztéssel kapcsolatos kutatásokat.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS