Az osztrákok nyerték a magyar telet, de a legtöbben mégsem síelni utaztunk

2024. 03. 11., 09:10

Ezen a télen sem lehetett megverni Ausztriát a magyar utazóknál, akik közül viszont már többen mentek városnézésre, mint síelni –derül ki a Bank360.hu utasbiztosítási adatainak elemzéséből. A téli üdüléseink rövidebbek voltak, mint a nyáriak, a gyors online biztosításkötést pedig már többnyire közvetlenül az indulás előttre hagyjuk.

Ausztriát választották a legtöbben azok közül, akik a három téli hónapban a Bank360.hu kalkulátorával kötötték meg az utasbiztosításukat. A nyugati szomszédunkhoz az utazók 27 százaléka látogatott el. Ez az arány szinte be van betonozva, hiszen tavaly is minden negyedik magyar utazott télen Ausztriába üdülni.

A második helyen Szlovákia végzett az utasbiztosítást kötőknél, a harmadik legnépszerűbb ország pedig Lengyelország volt ezen a télen. Szlovákiába és Lengyelországba az utazók 17 százaléka kötött biztosítást összesen, így is 10 százalékkal elmaradva az első helyezettől. Olaszország, amely általában a tavaszi és az őszi hónapokban a legnépszerűbb, egy hajszállal végzett a negyedik helyen. Az adatokból az látszik, hogy egyre gyakrabban kötnek biztosítást távoli, egzotikus országokba utazva, többek között Vietnam, Omán, Nepál, Kambodzsa és Curacao is szerepelt a listán.

Városnézés és síelés – így töltöttük a telet külföldön

Meglepetésre nem a síelés végzett az első helyen az utazási célok között, habár a három leglátogatottabb ország télen kifejezetten a síelő turisták célpontja. A legtöbb biztosítást mégis városnézésekre kötötték meg, az összes szerződés 41 százalékát tette ki az arányuk. 40 százalékkal szorosan következik a síelésre és más téli sportokra megkötött biztosítás.

Az utazók 12 százaléka tengerparti nyaralásra ment a téli hónapokban, a fennmaradó 8 százalék pedig üzleti út, munka vagy valamilyen extrém sport tevékenység miatt kötötte meg a biztosítást. Utóbbi kategóriába tartozhatnak azok is, akik valamilyen extrém téli sportot űztek, esetleg versenyzés miatt választották az extrém sportos kiegészítőt. A többség autóval vagy repülővel indult útnak, előbbi utazási mód mellett az utazók 42, utóbbi mellett 41 százaléka döntött. Az átlagos utazás hossza valamivel rövidebb volt, mint ami a nyári hónapokra jellemző. Míg a nyaralást 7-8 napra tervezték az utazók a tavalyi eredmények alapján, a téli üdülések átlagosan 4-5 naposak voltak. A legtöbb utasbiztosítást egy vagy két főre kötötték meg az utazók: 36-36 százaléknak a kötvénye egy vagy két főre szólt, három vagy négy főre összesen az utasbiztosítások 33 százaléka.

A biztosítás megkötése és az elutazás időpontja között az utazók több mint félénél egy nap vagy még annyi sem telt el. Egy nappal az utazás előtt az utazók 39 százaléka intézte el a szerződést, 20 százalékuk pedig csak az utazás előtt közvetlenül, már az indulás napján. 10 százalék két nappal az indulás előtt kötötte meg a biztosítását. A nyári hónapokkal összehasonlítva arányaiban többen voltak azok, akik az utolsó pillanatokra hagyták a biztosítás megkötését. A Bank360.hu szakértői szerint a biztosításkötési szokások azt mutatják, hogy az utazók többsége már tudja, hogy az utasbiztosítását egyszerűen és gyorsan megkötheti online, ezért már az utazás előtti utolsó tennivalók egyikeként tekint rá.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 18., 15:15
A K&H nagyvállalati növekedési index 2024. IV. negyedévi adatai alapján a nagyvállalatok közel 80 százaléka úgy számol, hogy meg tudja tartani dolgozóit a következő 12 hónapban, minden tízedik vállalatnál csökkenő létszámmal terveznek. A 10 milliárd forintos árbevételt meghaladó cégeknél a legpesszimistábbak, körükben a 15 százalékpontot is eléri a leépítéssel kalkulálók aránya.
2025-03-18 22:15:00
A Demján Sándor Program összes támogatási eleme elindult, a 8+1 akciópont azt szolgálja, hogy direkt vagy indirekt módon segítsük a kis- és középvállalkozásokat– mondta Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS