2023. november 20. – Információk, hírek vállalkozóknak

2023. 11. 20., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Új BizniszPlusz podcast!

Lakatosné Lukács Zsuzsanna: képzési programokkal állítjuk pályára a vállalkozásokat

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.

Hol bukkanhatnak fel a NAV revizorai a november 20-án kezdődő héten?

Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre Katalin napjának hetében.

Ne hagyja veszni az év végéig elévülő áfáját!

Az év végének közeledtével minden vállalatnak prioritásként kell kezelnie a kiállított és befogadott számlák áfakezelésének ellenőrzését – javasolja az RSM Hungary.

Infláció az Európai Unióban: veszélyben van Magyarország első helye

A szeptemberi 4,9 százalék után októberben 3,6 százalékos volt az átlagos éves infláció az Európai Unióban, az EU-bajnok magyar adat már csak hajszálnyival előzi a cseh mutatót.

Vonzóbbá akarja tenni az EU-t a harmadik országbeli álláskeresők előtt az Európai Bizottság

„Folytatnunk kell erőfeszítéseinket, amelyek arra irányulnak, hogy a világ minden részéből idevonzzuk a megfelelő készségekkel rendelkező, tehetséges munkavállalókat.”

Profession.hu: tízből öt cégnél bővülésre számítanak a foglalkoztatottak számában

A hazai munkaerőpiacot jelenleg az erős jelöltoldali kereslet jellemzi: 2023 első 9 hónapjában egy álláshirdetésre átlagosan 59 százalékkal többen jelentkeztek, mint az előző év azonos időszakában – derült ki a Profession.hu HR Körkép felméréséből.

Továbbra sem népszerű a távmunka Magyarországon

A munkaképes korú magyar munkavállalók 10,6 százaléka dolgozott otthoni vagy hibrid munkavégzés keretében tavaly. A lemaradást növelheti, hogy idén a munkáltatók jelentős része kezdte visszarendelni irodai munkavégzésre dolgozóit.

Vagyonvédelmi szolgáltatások célkeresztben: döntést hozott a bíróság

Friss döntésben erősítette meg a bíróság, hogy milyen speciális követelményeknek kell megfelelniük áfa-fizetési kötelezettségük teljesítése körében azoknak a cégeknek, akik vagyonvédelmi szolgáltatásokat vesznek igénybe. A legfontosabb megállapításokat a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda foglalta össze.

MNB: a befektetési javadalmazás nem történhet az ügyfél érdekeinek kárára

Jogszabályi előírás, hogy a javadalmazási politika és gyakorlat ne az értékesítők, vezetők vagy intézmények saját érdekét helyezze előtérbe az ügyfelek esetleges hátrányára.

Babaváró last minute: 30 év felettieknek érdemes lehet még idén belevágni

2024. január 1-jétől változnak a Babaváró támogatás feltételei, jelentősen szűkülhet az igénylők köre. A Credipass szakértői összeszedték, hogy kiknek érdemes élni a lehetőséggel és mire kell figyelni az igénylés során.

Meglepetés: ezt az elektromos autót dobja piacra a Xiaomi

A gyártó az Android rendszerű okostelefonjaival vált ismertté, de most olyan EV-sorozattal jelentkezik, amivel a Tesla babérjaira tör. A Xiaomi szuperautója 265 km/h-s végsebességgel jelenik meg.

Sikeres volt az első őszi szezonális ellenőrzés

Lezárult az első őszi szezonális élelmiszerlánc ellenőrzés. A szakemberek több száz tételt vettek górcső alá az egyes termékkategóriákból, és csupán kisebb hiányosságokat tapasztaltak.

Madárinfluenza: Tiszakürtön pulykaállományt számoltak fel

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal laboratóriuma magas patogenitású madárinfluenza vírus jelenlétét igazolta Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében. Az érintett állomány felszámolása már befejeződött.

GVH: teljesítette vállalásait az IBUSZ

A GVH arra hívja fel a fogyasztók figyelmét, hogy az évvégi utazások foglalásai során fokozottan figyeljenek arra, hogy a feltüntetett ár valóban magában foglalja-e a teljes csomagot.

November 17-én megkezdődött a Paksi Atomerőmű 1. blokkjának 2023. évi karbantartása

A Paksi Atomerőmű középtávú karbantartási tervének megfelelően 2023. november 17-től megkezdődött az 1. blokk 2023. évi karbantartása, amely a fűtőelemek üzemszerű cseréjével összekötött tervszerű karbantartási tevékenységeket foglalja magában – tájékoztatott az OAH.

Tiszta energia fejlesztések: magyar jelentkezőkre is számít az EIT InnoEnergy programja

December 15-ig várja az EIT InnoEnergy az európai startupok, vállalkozók, innovátorok és kutatók tiszta energia fejlesztéseit, megoldásait a Hello CleanTech 2.0 programba.

Környezeti bűnözés: körvonalazódik az új uniós jogszabály

Az Európai Tanács elnöksége és az Európai Parlament tárgyalói ideiglenes megállapodásra jutottak egy uniós jogszabályjavaslatról, amelynek köszönhetően javulna a környezeti bűncselekmények nyomozása és büntetőeljárás alá vonása.

„Szuper-erőforrások” nyílhatnak meg az európai MI-startupok előtt

„Ma teljesítjük az induló innovatív vállalkozások és a kkv-k felé tett azon ígéretünket, hogy hozzáférést biztosítunk számukra az európai szuperszámítógépekhez.”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 17., 16:17
Az ESG törvény, valamint annak végrehajtási rendelete speciális rendelkezéseket tartalmaz egy vállalkozás közvetlen beszállítóinak átvilágítására, aminek teljesítéséért végső soron az ügyvezetés tartozik felelősséggel – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A törvény közelmúltban megjelent végrehajtási rendeletéből kiderül, mindez milyen feladatokat ró a vállalatokra.
2024-10-18 00:18:00
Az egyre komplexebb szabályozási környezet, valamint a geopolitikai helyzet bizonytalansága ellenére is optimizmus uralkodik a technológiai szektorban a növekedési kilátásokat illetően – többek között erre mutat rá a DLA Piper Tech Index riportjának 2024. évi kiadása.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS