Együttműködési szerződést írt alá a VOSZ és a JVSZ

Együttműködési szerződést írt alá a VOSZ és a JVSZ
2024. 10. 17., 13:47

Partnerségi megállapodást írt alá a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és a Joint Venture Szövetség (JVSZ) a hazai vállalatok gazdasági szerepvállalásának kölcsönös támogatása érdekében.

Eppel János, a VOSZ elnöke kiemelte: „a VOSZ hisz az együttműködés erejében, ezért az idei évben a stratégiájának részeként megújítja és aktivizálja együttműködési szerződéseit, és új szövetségeket köt itthon és nemzetközi szinten egyaránt. A vállalkozói problémák kezelésében a szövetség által nyújtott segítségnek és szolgáltatásoknak nem szabad szigetszerűen működniük, hanem olyan kiemelt partnerekkel kell együttműködni, mint például a JVSZ.”

Dr. Fábián Ágnes, a JVSZ elnöke kiemelte: „a JVSZ tevékenységének egyik fókuszpontja a kormányzati prioritások és a vállalati szektor közötti szinergia megteremtése, tagvállalataink szakmai érdekképviselete. Ehhez járul hozzá a VOSZ-szal kialakított együttműködésünk is, amely valós lehetőséget teremt a hazai vállalkozásfejlesztési ökoszisztéma támogatására, és a versenyképességet segítő javaslatok kidolgozására. Emellett kiemelt hangsúlyt fektetünk a kkv szektor támogatására, ezzel is hozzájárulva a gazdaság dinamikus növekedéséhez”.

A megállapodás keretében a JVSZ és VOSZ közösen dolgozik majd a tagvállalatok számára új lehetőségek feltérképezésén, valamint különböző programok kidolgozásán, amelyek célja a vállalkozások fejlődése és versenyképességük növelése. A tervezett kezdeményezések közé olyan események, programok és szakmai találkozók tartoznak, amelyek különféle iparágakat céloznak meg.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS