Sportbiznisz

Itt találod az összes cikket a „sportbiznisz” témában!

Már idén milliárdos üzletté nőheti ki magát a női élsport

Már idén milliárdos üzletté nőheti ki magát a női élsport

A Deloitte szakértői szerint a sportszponzorációs kiadások a jövőben tovább tolódnak a női sportok irányába.
2021. 11. 08., 20:00
Ismét neves sporteseményt szponzorál a Gorenje

Sorozatban harmadszorra újította meg szponzorációs szerződését az Európai Kézilabda-szövetséggel (EHF) a Gorenje. A vállalat 2018 és 2020 után 2022-ben is támogatja a – január 13. és 30. között Budapest és Szlovákia megrendezésében zajló – férfi kézilabda-Európa-bajnokságot.

2021. 08. 31., 17:00
Milliárdokat bukott a foci Big Five a járvány miatt

Az európai labdarúgópiac 13 százalékkal zsugorodott a 2019/20-as szezonban, mivel az összbevétel 3,7 milliárd euróval 25,2 milliárd euróra csökkent. Ez az első bevételcsökkenés a 2008/09-es globális pénzügyi válság óta.

2021. 06. 10., 12:15
Jön a hipersportolók kora

A sport digitális átalakulása megállíthatatlan: csapatok, klubok, ligák, sportrendezvény-szervezők, műsorszolgáltatók – a sport üzleti működésének minden érintettje felismerte az adatelemzés értékét. Az új technológiákkal pedig eljött a hipersportolók kora is.

2021. 04. 24., 11:00
Kemény Dénes az üzleti világban is három olimpiai aranyat nyerne

Sok év folytonos utazása után végre otthon pihenhetett egy évet – Kemény Dénes a koronavírus okozta nehéz helyzetben is meglátta a jót. A szövetségi kapitányként háromszoros olimpiai bajnok pólós edzőlegenda saját hibáiról, aranyérmekről és gyermekkori álmairól is mesélt a „Három az Ezerből” című új online üzleti műsorban.

2021. 03. 03., 15:15
Magyar megoldás a sportszponzoráció élvonalában

Az év legjobb sportszponzorációs projektjeit díjazó ESA Awards üzleti versenyén dobogós helyezést ért el a magyar fejlesztésű „Seyu – Együtt a győzelemért!” szurkolói képküldő alkalmazás.

2020. 01. 28., 09:15
Babos Tímea: Brutális sport a tenisz

Melós, dolgos családból származom, az alázatot, a munkabírást és az akaratot innen hoztam magammal – mondta az Üzletemnek Babos Tímea. A női párosban háromszoros világbajnok teniszező, ha nem hinné, hogy lehet még jobb, azonnal „szögre akasztaná” a teniszütőt.

2019. 07. 31., 17:30
360 fokban az 5 éves Groupama Aréna

Idén nyáron ünnepli ötödik születésnapját Európa egyik legmodernebb sportlétesítménye, a Groupama Aréna. Az épület névadója erre az alkalomra egy különlegesen látványos videót készítettek.

2019. 04. 15., 08:00
Újabb világverseny érkezhet Budapestre

Budapestről startolhat el a 2020-as Giro d'Italia. A szervező RCS Sport április 15-én látogat Budapestre, és egyeztet a főváros vezetőivel.

2019. 02. 05., 15:30
Super Bowl: unalmas meccs akciós hot doggal

A tavalyi 15 dollár helyett csupán 2 dollárért kínálták a hot dogot a Super Bowl döntőjének atlantai stadionjában. Igaz, a jegy átlagára 3 861 dollár volt.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS