Itt találod az összes cikket a „kutatás” témában!
Elvárás, hogy a támogatott projektből új szabadalom szülessen, ami képes árbevételt termelni.
Innovatív megoldás született arra, hogy egy sebesen száguldó repülőgép burkolatának és alkatrészeinek felhevülése ne okozzon gyors, akár végzetes anyagfáradást. A módszer a légköri sebességrekordok új szintjét hozhatja el.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss jelentése szerint a mesterséges intelligencia „forradalma” nem feltétlenül a kétkezi, sokkal inkább a szakképzett munkahelyekre lesz a legsúlyosabb hatással. Arra is rávilágítottak, hogy mely szakmák forognak veszélyben.
A Budapesti Gazdasági Egyetem hosszútávú együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá az ENVISAGE – European University Network for ENVIsioning Sustainable AGilE transition európai hálózat egyetemeivel.
Nemzetközi élvonalba tartozó magyar és külföldi kutatók felkeresését és hazahozatalát célozza az ELKH Titkárság új kiválósági pályázata.
Pályázatot hirdet az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) a kutatóhelyein foglalkoztatott fiatal kutatók nemzetközi tapasztalatszerzésének és kapcsolatépítésének elősegítésére, valamint külföldön végzett kutatómunkájuk támogatására.
Egyre meghatározóbb szerepet tölt be az autonóm közlekedési rendszerek és az elektromobilitás kutatásában a győri Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontja, amit nemzetközi színvonalú laborháttér, tesztpálya és berendezések segítenek Győrben és a zalaegerszegi ZalaZONE Parkban.
A magyarországi GDP-arányos kutatás-fejlesztési ráfordítások 1990 óta nem tapasztalt magasságba, 1,61 százalékra nőttek 2020-ban. A tavaly felhasznált forrásmennyiség a 2009-es tétel több mint két és félszerese, mintegy 771 milliárd forint volt.
A győri Széchenyi István Egyetem átvállalja oktatói, kutatói és doktoranduszhallgatói tudományos publikációinak közlési díját egy újonnan indított program keretében.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a német társtárca közös erőfeszítéseinek eredményeként létrejött pályázat célja a két ország kis- és középvállalkozásainak erősítése, a kutatás-fejlesztési együttműködések elősegítése.
A külföldön dolgozó kutatókat megszólító programot indít az Innovációs és Technológiai Minisztérium – közölte a tárca az MTI-vel.
A jelenleginél kétszer nagyobb támogatást kaphatnak a fiatal kutatók 2022-től az Innovációs és Technológiai Minisztérium kezdeményezésére a Bolyai János kutatási ösztöndíj emelésével.
Csaknem 30 milliárd forinttal segítette a magasan képzett szakemberek munkahelyeinek megőrzését a kutatók és fejlesztők innovatív bértámogatása.
A mentorálás koncepciója többlépcsős, és teljesen a hobbikutatók igényeihez igazodik. Szükség esetén eszközökhöz is hozzásegítik az „avatatlan” kutatókat – tudta meg az Üzletem.hu a pécsi ITD citizen science mentorprogramjának vezetőitől.
A kiemelkedően eredményes innovációs tevékenység elismeréseként az idén is odaítélik a Gábor Dénes-díjakat.
Több mint 320 kutató, kutatócsoport kapott csaknem 11 milliárd forint támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon.
A geoinformatikai, légi és műholdfelvételek magas szintű feldolgozására alkalmas szoftvereket vásárolt pályázati forrásból, 300 millió forint értékben a Szegedi Tudományegyetem.
A BGE-n 266 millió forintos európai uniós támogatásból kutatásokat kiszolgáló új szervezet létesült, hallgatókat és fiatal oktatókat vontak be a kutatásokba, illetve új kutatási témákat dolgoztak fel.
A legfontosabb céljaim közé sorolom a hazai kis- és középvállalkozások innovációs teljesítményének javítását – mondta az Üzletemnek dr. Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke.
A kutatással és fejlesztéssel foglalkozó cégeket érintő, idén január 1-jén bevezetett nagyarányú adócsökkentés csak egy év elteltével hozza meg gyümölcsét Szerbiában.
Az Arisztotelész Program megmondja, hogy mi kell egy jó csapathoz.
Mindössze a válaszadók negyede használna okosautót, vagyis önvezető autót – derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság kutatásából.
2017-ben az egy évvel korábbinál 14 százalékkal több, 3109 kutató-fejlesztő hely működött, közel 61 ezer kutatással foglalkozó részvételével.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.